0   

Vision1 @Vision1 10. Maj 2010, 11:10

Pozdrav vsem

Kot uvod Nikon D90 (super stvarca) zdaj pa nakup ene makro-športne leče.

Nekaj...no kar precej opisov sem prebral o obeh objektivih in so včasih opisi tolko različni, da nisem najbolj prepričan ali to ali ono. Pa me zanima, če mi lahko kdo poda kakšno mnenje , izkušnje ali informacijo na sploh na mojo dilemo.
Nikkor 70-200 sem takoj izključil iz izbora zgolj zaradi fifnanc, drugače bi tako ali tako bil to prvi izbor.

Dilema:

Moj cilj je bolj ali manj fotografiranje športnih dogodkov (dvorane) pa tudi na prostem pa tudi makro( ne ravno pogosto-odvisno od situacije) pa tudi kakšni portreti ali podobno( čeprav že imam 50mm 1,8D)

Tamron 70-200 bi naj bil sicer ostrejši od Sigme ampak precej precej počasnejše ostrenje (pri športu kjer je gibanje non stop bi to znalo bit malce bolj problematično, če je res toliko počasnejši)

Sigma 70-200 pa naj bi bila precej precej hitrejša ampak fotografije bi naj bile bolj soft.

Kaj mi predlagate? Glede na moje želje?

Hvala že v naprej
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 10. Maj 2010, 11:15

Če kupuješ novo (nisi nič napisal) je najbolje da se najaviš pri Infoconi v Trzinu in poveš bi rad objektiv oster ko britev in si zmagal. smile thumbsup
 0   

Peter Bernik @Noob 10. Maj 2010, 11:24

Dvomim da bo AF od D90 kos dvoranskim športom, tako da raje prej stestiraj s takim objektivom, da sploh vidiš če je komplet uporaben. Da ne boš vrgel stran denarja, ker bo lens svoje naredil AF modul pa ne...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Vision1 @Vision1 10. Maj 2010, 11:41

Se strinjam da D90 ne more ravno ustvarjat čudežev ampak tako ali tako bo enkrat čas za višji-hitrejši rang, zato bi rad da vsaj leča ostane

Tamron ali Sigma?
 0   

Horvy @Horvy 10. Maj 2010, 12:27

Noobček, kul fotke dvoranske ( pa še rokomet) sem delal z D40, pa 18-55 in 55-200 Nikkorjem, zdej mam D80 in je isto vredu! Vision imel sem sigmo in morm rečt, da sem mel srečo, da je bila ostra, tamrona ne poznam, ga pa znanci hvalijo, ne more se nič od tega primerjat z Nikkorjem, se splača čakat!
 0   

Janez Pelko @Wartburg 10. Maj 2010, 12:28

Tudi od Sigme ne pričakuj čudežev.
AF zna biti zelo hiter, a mestoma nenatančen. To pa je sicer značilno za veliko neodvisnih objektivov.
Tamron je po testih resda ostrejši, a tudi Sigma je zelo dobra. Če dobiš soliden primerek, je celo presunljivo ostra.
Če se odločiš za Sigmo, testiraj tudi morebitni back ali front focus.
 0   

Peter Bernik @Noob 10. Maj 2010, 12:57

Horvy je napisal/a:
Noobček, kul fotke dvoranske ( pa še rokomet) sem delal z D40, pa 18-55 in 55-200 Nikkorjem, zdej mam D80 in je isto vredu!

Itak in samo smejiš se preserantskim idiotom, ki fotkajo take stvari z D200, D300(s) ali celo z D3. In 70-200 2.8, v primeru Canona 85 1.8, 135L, 200 2.8 ali celo 200/2 (N in C).

Razlika je kaj se "da" in da v primeru, ko so pogoji optimalni in je tehnično sprejemljivih max 30%. Vendar on najbrž ne bo fotkal v optimalnih pogojih, ker če bi, bi imel opremo, ki sem jo zgoraj napisal. Pri športni fotografiji (resni) ni bližnjic, ni kot pri portretih, ko kupiš entry level body in 50 1.8 in lahko delaš čuda, narediš lahko tudi 90% tega, kar lahko nekdo z 1Ds3 in 85+135L.

In ne piši nebuloz, ker sem jasno videl kakšne so razlike med 30D (hitrejši AF)+100-400L in 1Ds3+ Sigma 70-200 2.8 Macro II, v idealnih svetlobnih pogojih (plavanje na odprtem bazenu sredi pretežno oblačnega popoldneva). Razlika je bil vsaj 3x v korist pro opreme (ujet ali zgrešen fokus).

In ja seveda, ti si lahko stal pri Golu in fotkal 10 igralcev naenkrat. Tako res ne moreš zgrešit fokusa in če so dovolj anemični, celo streseni ne bodo pri tisti 1/100, ki si jo na ISO 800 in f5.6 dobil. Če si mel srečo seveda grin
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Horvy @Horvy 10. Maj 2010, 13:24

Razlika je kaj se "da" in da v primeru, ko so pogoji optimalni in je tehnično sprejemljivih max 30%. Vendar on najbrž ne bo fotkal v optimalnih pogojih, ker če bi, bi imel opremo, ki sem jo zgoraj napisal. Pri športni fotografiji (resni) ni bližnjic, ni kot pri portretih, ko kupiš entry level body in 50 1.8 in lahko delaš čuda, narediš lahko tudi 90% tega, kar lahko nekdo z 1Ds3 in 85+135L.

True, true and true!

Ni bilo kar koli drgač provokativno mišljeno, zdej mam d80 in Nikkor 70-200 VR in dam na single area v center pa ni težav, pri D80 je problem šum, ker se držim kr 1600 ISO mogoče 1250, D90 ne bo težav!
 0   

urosm @urosm 10. Maj 2010, 16:50

Jaz sem na D80 bolj kot s šumom (ki se res intezivno razkazuje in bohoti nad ISO800 pri D80 in D200) imel probleme z AF sistemom. In D90 ima enak AF sistem, če se ne motim.

In iz lastnih izkušenj napišem, da se na D300s Tamron 70-200/2.8 čisto drugače (solidno) obnaša. Torej AF sistem igra tudi ooooooogromno vlogo.

S sigmami sem imel pa to srečo, da sem same mlečne pri 2.8 dobil. Saj od f/4 napej so bile OK, vendar 2.8 optiko plačam zato, da jo lahko pri 2.8 tudi uporabljam, mar ne?
 0   

Vision1 @Vision1 10. Maj 2010, 19:09

Hvala za "izčrpne" komentarje. Upal sem , da ne bo prirpeljalo do "izostrenih" komentarjev me tistimi ki podajajo mnenje, ampak malo argumentiranja nikoli ne škodi smile

D90....ISO kapo dol, v primerjavi z nekaterimi primerljivimi modeli. še 3200 so sprejemljive fotografije, v kasnejši obdelavi še dodatno...če bi pa že želel 6400 ali več...potem pa kaj....rabim pa 7000 eur za D3s kateri je ISO (overdosed)

Ja , če bi imel financ na pretek bi si samo za šport omislil D3s in isto cenovno še par leč...ampak, sem eden izmed tistih ki obožujem fotografijo ampak omejena finančna sredstva, zato mi je še ta investicija toliko bolj pomembna.

Mislim, da bom šel kar na sigmo, glede na to , da sem uspel še pregledat nekaj "neodvisnih" opisov med tema dvema lečama. Ne bom fotografiral pro lig, ne vem kakšnih dvoranskih spektaklov, ampak vseeno tudi za kaj običajnega je fino, če stvar špila.

Če smo še pri nasvetih za leče, da ne bom nove teme delal....kaj menite o Tamron 17-50mm 2.8? Ma kdo kaj izkušenj ali praktičnih informacij?

Hvala

Cheers
 0   

Miha @cedo 10. Maj 2010, 19:29

Pa ne preveč stav polagat na hiper iso; pred 10 in nekaj leti se je ves dvoranski šport delal na Fuji Press 800.
 0   

Horvy @Horvy 10. Maj 2010, 20:26

Tamron 17-50 je nora zadeva, sploh za ta denar! kar se pa tiče 70-200 sem s svojimi prijatelji dans testiral sigma vs tamron, pa obe dobri verziji ostro vse, a pa sigma je bla macro ll! če bi kupoval bi kupil tamrona, sploh ni počasen, lastnik fotka že 10 let in je rekel, da s katerikolim objektivom ni nikoli zamudil momenta zaradi hitrosti, le zaradi AF-ja!!! tamron se mi ne zdi prepočasen, je pa RES ostrejši!škoda da nimam fotk, mogoče jih izpraskam in dam za primerjavo!
 0   

Vision1 @Vision1 10. Maj 2010, 20:38

Hvala Horvy
 0   

urosm @urosm 10. Maj 2010, 21:05

Pri vseh Tamronih še dokaj glasen AF motorček "doda" občutek počasnosti.

Je pa res, da traja, da se vrne, če ti fokusna točka pobegne iz objekta nekam v neskončnost. Tu pa se definitivno pozna prednost veliko AF točk in aktivnega sledenja. Samo to pa dobiš z body-jem, ne z objektivom.

Se mi še ni zgodilo, da ko ujamem objekt in sledim z 9 ali 21 aktivnimi točkami, da bi mi med sledenjem ušel. Sledit z eno AF točko pa je bistveno večja umetnost. In tu bistveno večjo vlogo odigra aparat, ker so spremembe pozicije objekta med "že ujetim" sledenjem relativno majhne, in jih tudi počasen AF motor v objektivu z lahkoto zmore. Tako sledenje brez problema zmore še prva verzija PUSH-zoom Nikkorja 80-200/2.8, ki dela na kardan in je res ultra počasen.

Kar se pa ostrine tiče, pa Tamron poseka Sigmo tak ko moj Clio vsak Alfo. Jep, kost je vržena laugh
 0   

Peter Bernik @Noob 10. Maj 2010, 22:54

Zanimiva tehnika, še nisem slišal da bi kakšen športni fotograf sledil objekt z 9 ali 21 točkami. Sploh veš čemu slediš?

Vision1 je napisal/a:
Ne bom fotografiral pro lig, ne vem kakšnih dvoranskih spektaklov, ampak vseeno tudi za kaj običajnega je fino, če stvar špila.

Če bi jih bi ti bilo lažje, ker je osvetlitev na njih (precej) boljša, torej bi lahko delal s slabšo opremo in dobil iste oz vsaj podobne rezultate (kar se tiče šuma in hitrosti zaklopa iste, AF bi pa pri 2.8 bil najbrž še vedno hitrejši kot pri f4, četudi bi bili svetlobni pogoji slabši).
 0   

Janez Ford @JanezFord 13. Maj 2010, 09:57

Mogoce malce off topic.... je mogoce ze kdo potestiral novo Sigmo 70-200 z OS? Sam nimam glih pretirano mirne roke pri 200mm nacrtujem pa v roku pol leta zapravljat za objektiv za fotkanje koncertov, ki mora biti oster na 2.8 ... oprema je sicer nikon D5000, nekoc pa bo tudi FF vendar ne prevec kmalu... pri tamronu zaenkrat nisem zasledil, da bi nacrtovali VC verzijo 70-200, za nikkorja pa ne prodam ledvice pa pika! smile
 0   

Horvy @Horvy 13. Maj 2010, 13:33

Rabljen Nikkor...sigma nova OS bo približno enaka rabljenemu Nikkorju..pa še grda je ( biggrinbiggrin )..
 0   

urosm @urosm 13. Maj 2010, 13:58

Noob je napisal/a:
Zanimiva tehnika, še nisem slišal da bi kakšen športni fotograf sledil objekt z 9 ali 21 točkami. Sploh veš čemu slediš?

Seveda vem, čemu sledim. Očitno pa ti ne veš, o čem se pogovarjamo cool
 0   

Janez Ford @JanezFord 14. Maj 2010, 09:32

Horvy je napisal/a:
Rabljen Nikkor...sigma nova OS bo približno enaka rabljenemu Nikkorju..pa še grda je ( biggrinbiggrin )..

Sem pomislil tudi na to moznost.... sam se jih glih ne najde toliko naokoli.... celo na spletnih drazbah dosegajo taksne cene, da pridejo skorajda nad 80% novega kar je smesno.... res dilema, 1500 eur za rabljenega + postnina ali 1700 eur za novega... doh! grin ...

kakorkoli ze upal sem, da bo nova sigma z OS vsaj okoli jurja eur, ter da so kaj izboljsali optiko v smeri dodatne ostrine na f2.8.
 0   

Peter Bernik @Noob 14. Maj 2010, 09:39

urosm je napisal/a:
Noob je napisal/a:

Seveda vem, čemu sledim. Očitno pa ti ne veš, o čem se pogovarjamo cool

Komi čakam da se oglasijo športni fotografi (primoz75, ogabe...), da se ti spet mal u faco režimo laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati