0   

Xavier89 @Xavier89 10. Maj 2010, 22:16

Pozdravljeni.

Potreboval bi pomoč pri nakupu fotoaparata.
Sicer se trenutno zelo malo spoznam na vse skupaj, ampak bi rad imel za spomin lepe kvalitetne slike.

Kaj se kvalitete tiče bi imel nekaj v tem stilu, ker bi tudi podobne fotke delal. (imam dovoljenje, da razkazujem dalje sliko, da ne bo panike):

Vem samo, da potrebujem fotoaparat, ki bi lahko slikal čim več slik v sekundi, ker na takih stvareh pač vsaka sekunda šteje, pa vem, da bi rad imel aparat z dobro ostrino slike. Nevem še koliko denara sem pripravljen dat za aparat, ampak mislim da bi moglo do 700€ zadostovat.

Lepo bi vas proso za mnenja in kakšne pametne fotoaparate. Aparat mam namen kupit šele v mesecu juniju, ampak vseeno nebi rad čez noč se odločil za nekaj kaj bi kasneje obžaloval.

LP Denis
 0   

Gregor Gomboc @George 12. Maj 2010, 11:13

Xavier89 je napisal/a:
Vem samo, da potrebujem fotoaparat, ki bi lahko slikal čim več slik v sekundi, ker na takih stvareh pač vsaka sekunda šteje, pa vem, da bi rad imel aparat z dobro ostrino slike. Nevem še koliko denara sem pripravljen dat za aparat, ampak mislim da bi moglo do 700€ zadostovat.

Rofl
Oprosti.

(vem, smetim - a kaj naj mu svetujem? Da naj najprej vsaj podvoji buđet?)
 0   

maks @mmax 12. Maj 2010, 12:48

Xavier89, najprej si preberi post od thunder_road, tretji na tej strani:

https://www.slo-foto.net/ftopic-18771-20.html

Drugače je pa že bilo tisočkrat povedano, da je fotoaparat samo orodje v tvojih rokah. Tako kot boš ti hotel sliko nardit tako bo naredil fotoaparat.
Če nimaš izkušenj, boš z DSLR delal slabše slike kot s kompaktom.

Ker si omenjal št.slik/sek. ti bom pa rekel kar konkretno Sony DSC-HX1
Link: http://www.sony.si/product/dsc-h-series/dsc-hx1
 0   

Žiga @thunder_road 12. Maj 2010, 13:02

mmax je napisal/a:
Če nimaš izkušenj, boš z DSLR delal slabše slike kot s kompaktom.

Ja, ker boš moral najprej nekaj časa dobivat pravi občutek za samo rokovanje in spoznavanje. Sva se ravno zadnjič z Geeckom dotaknila te teme o kompaktih in (d)SLR-jih. Točneje o tem, da moraš res biti sredi potresa, da s kompaktom, ojačanim z raznimi stabilizatorji, ne narediš ostre slike, medtem ko z zrcalkami zgodba ni tako enostavna.

@mmax: vidim, da bom moral tale svoj post predrugačiti, da bo tangiral (ja, ja, sej vem da je abotna beseda) bolj splošno populacijo, ker je ta tekst (čeprav se ga med branjem z lahkoto posploši) še vedno v delih preveč orientiran na takratnega spraševalca.
 0   

maks @mmax 12. Maj 2010, 16:14

Ja, bi bilo dobro posplošiti in ga prilepiti nekam na začetek, da si vsak prebere(v kar rahlo dvomim upset )
Je pa v glavnem vredu napisano. On bi rad lepe slike ponoči, ta pa ostre fotke, pa veliko slik/sek. cool Ne vem če še ker kompakt prehiti tega sony-ja.
Edit: sem šel gledat, je še kar nekaj sony-jev (WX1.HX5....)
 0   

Horvy @Horvy 12. Maj 2010, 16:23

nikon d90+18-105 nikkor poglej..tudi rabljeno nimaš kaj zgrešit...razen če je res ne vem kaj narobe se itak vidi...govorim iz lastnih izkušenj!!!
 0   

Xavier89 @Xavier89 13. Maj 2010, 18:19

Se opravičujem če sem pač neizkušen pa iščem pomoč, saj še sam nevem kakšne lastnosti morejo bit dobre. Bi si pa kupil dober zrcalno refleksen fotoaparat in z njim šel v kak tečaj. Zdaj sem iskal in iskal in sem našel te 2 varijanti. Pa bi vas samo prosil za mnenje, kateri sem pa vam zdi primernejši za moje potrebe (slikanje narave, živali, razstave psov skratka, da je posnetek lahko dober tudi če je tisto kaj slikam oddaljeno 8m) nevem kako vam naj razložim drugače, idite na razstavo psov pa boste vidli smile
Prva opcija je ta komplet:
http://www.mediamarkt.at/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelCatalogEntry?storeId=12251&catEntryId=97435&categoryId=27702&pos=7&display=all

Druga opcija pa ta komplet:
http://www.mediamarkt.at/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelCatalogEntry?storeId=12251&catEntryId=101439&categoryId=27702&pos=8&display=all

Pa pustimo to, da sem neiskušen fotograf. Glejte samo na aparate in njihove lastnosti. Znanje bom že pridobil, Je sicer res, da sta cenovno zelo različna, ampak bi raje kupil zdaj dober aparat, kot pa, da ga čez 2 let menjam.

Hvala za pomoč.

LP Denis
Taking pictures of my family is the best smile
 0   

name1 @name1 13. Maj 2010, 20:00

če si se že odločil, da si kupiš dslr, potem ti ni rešitve upset

mislim da bo za tvoje potrebe 18-200mm objektiv kar pravšnji...če pa res rabiš 50d pa nisem sigurn, ker je tud 500d prav fajn fotič - mal bolj neroden za uporabo (sam to so detajli, ki te ne bodo motili sploh ker jih ne boš poznal biggrin) vendar za začetek več kot preveč zmogljiv...če rabiš še video snemat, si kupi 550d...

pol pa manual v roke, pa kako knjigo o fotografiji, da si razložiš osnovne pojme - ISO, goriščnica, zaslonka (blenda), časi, itd...dolga je pot do dobrih fotk, pol pa k misliš da že nekaj znaš, ponavad pogruntaš, da se šele lahko začneš učit grin

ponavlam za ostalimi - da ne boš mislu, da je dslr garant za dobre fotke...
 0   

maks @mmax 13. Maj 2010, 20:23

Ohjej, kateri je primeren za tvoje potrebe sprašuješ upset ..........
Primerni so vsi, od kompaktov do DSLR, 8m ni taka razdalja da bi rabil nevem kaj.
Če si se odločil za DSLR, si se pač odločil. Tiste stvari/potrebe, katere si navedel v prvem postu si pa kar izničil.
Ne vem kaj bi še dodal.....da ne boš preveč razočaran.
Ko sem jaz kupil prvi DSLR, sem ženo kar naprej poslušal:
"poglej on ima navadnga kompakta, pa ma lepše slike kot ti z 10x dražjim fotoaparatom" bigeek
Seveda je sedaj drugače, minilo pa je kar dosti let.
Rekel si da kupuješ nekaj, ker ne bi rad menjal čez 2leti...
Jaz naredim z 10 let starim DSLR-jem(ga imam), enako dobro fotko, kot z 2 leti starim(tudi imam), pa ne opaziš razlike....biggrin

Če si se odločil za DSLR, potem prvo varianto(50D)
 0   

Miha @cedo 13. Maj 2010, 20:35

Če ti je všeč kvaliteta fotke, ki si jo prilimal (čeprav je kompozicijsko popolnoma fouš in je lahko všeč samo tistemu, ki na njej vidi le svojega ljubljenčka - truth be told), ti exif pove, da je bila napravljena s Pansonicom DMC-FZ50. Čeprav malo starejši aparat, jih še vedno prodajajo, obstajajo pa tudi nasledniki. Razmisli, če se ti bo na pasje razstave ljubilo vlačit zrcalnorefleksni fotoaparat. Verjetno bo najboljša rešitev nek megazum kompakt višjega razreda. Med temi so Panasonici in Canoni verjetno najboljši.
 0   

Aleš @lial 13. Maj 2010, 20:49

Tako kakor je zapisal cedo je daleč najboljša rešitev.
In ko bodo osnove tudi s pomočjo naprednega kompakta bolj jasne, bi bil priporočljiv prehod na DSLR. ( In pri prvih 1k posnetkih verjeti da bo nekoč bolje grin grin )
 0   

Xavier89 @Xavier89 13. Maj 2010, 21:02

Hvala lepa za odgovore, konec koncev grem komaj po aparat drug mesec, ampak mislim, da bom ostal pri enem od teh dveh.

Drugače pa hvala za pomoč. Pa ko bom znal pravilno uporabljat parat bom pa prilepil kake fotke za oceno pa bote lahko spodaj komentirali, kaj je prav in kaj ni prav smile Fotografija naju je s punco že od nekdaj veselila samo, da si prej nisma nikoli mogla kaj takega privoščit, zdaj si pa končno lahko. Pa če boma delala slabe fotografije z kvalitetnim aparatom..naj bo potem tako, enkrat se boma že na učila.

Hvala še enkrat.
LP Denis
Taking pictures of my family is the best smile
 0   

maks @mmax 13. Maj 2010, 21:33

Bravo, za odločnost in karakter biggrin
gorgeous elvis Bye Rofl
 0   

Janez Ford @JanezFord 14. Maj 2010, 10:02

Horvy je napisal/a:
nikon d90+18-105 nikkor poglej..tudi rabljeno nimaš kaj zgrešit...razen če je res ne vem kaj narobe se itak vidi...govorim iz lastnih izkušenj!!!

Za 700 eur dobis tudi D5000 + 18-105 nikkor .... D5000 in D90 imata isti senzor in isti CPU (tudi kot d300), zmore 4 slike na sekundo, je pa malce okrnjen s funkcijami in dodatnimi gumbi kot vecja bratca, ki pa pridejo v postev takrat kadar res ves kaj hoces z njimi pocet.... in ce imas seveda ze kaksne objektive brez motorcka...

sam sem preizkusil ze Nikon D40X, D60, D80, D90, D3000, Canon 400D, 450D, 40D in se mi zdi, da je tale D5000 zelo dobra izbira. Zanesljiv fotic, s kvalitetnim IQjem (sploh v price rangeu) in v kompletu z 18-105VR s privlacno ceno za zacetek. V kolikor pa zmores se tistih 200 EUR viska pa vzami D90 katerega bonuse v primerjavi z D5000 bos zacel mogoce uporabljati sele cez kaksne dve leti ali pa tudi ne....

ko izberes aparat se mogoce raje malce bolj posveti izbiri objektiva, z 18-55 si bos za razstavah bolj malo pomagal, 18-105 je ze boljse, 18-200 pa bi bil optimum vendar bos zanj moral seci globje v zep.

mogoce se en zanimiv link - so tudi primerjave med D5000, D90 in D300:

http://www.kenrockwell.com/nikon/d5000.htm

...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati