0   

andyz @andyz 11. Maj 2010, 06:56

Iščem en all-arround objektiv za kakšne izlete.
Sedaj imam Sigmo 18-200, pa nisem preveč zadovoljen, ker se mi kvari AF (nekaj ropota in škreblja in občasno ne izostri). Je že bil 2 x na servisu.
A ima kdo tale Canon?
andyz
 0   

Simke @Simke 15. Jun 2010, 21:59

Imam tega Canona in sem super zadovoljen. Hitrejši je kot sigma. Tudi na you tubu je en primer o tem fokusu.

Če te še kej zanima prašaj. Nekaj fotk mam narejenih prav s tem objektivom!
 0   

Andreas @Andreas 4. Jul 2010, 15:47

Za tako velik razpon je objektiv super. Ostrina slike na sredini je praktično pri vseh zaslonkah in mm zelo dobra. Je pa dokaj slaba na robovih pri največjih zaslonkah in se seveda izboljša ob priprtju. Pri f/8 je zelo solidna slika tudi na robovih. Torej ob dobri svetlobi in ne nujnem majhnem DOF-u je ostrina dobra, prav tako barve. Stvar, ki me pri tem objektivu najbolj moti je močna kromatska aberacija predvsem pri širokem kotu, pa tudi kje vmes jo lahko kar močno zagode. Seveda ob določenih pogojih s tem ni prevelikih težav, včasih pač. Je pa res da se da kar lepo popravit s Canonovim programom Digital Photo Professional ob pravem update-u, da program prepozna točno ta objektiv.
Je pa seveda odličen razpon in sicer zelo uporaben objektiv, ki lahko naredi tudi izjemne fotografije ob določenih pogojih pa lahko tudi razočara.
Stabilizacija pri tem objektivu pa je izjemna. fotografiranje pri tudi pri 200mm in 1/20 večinoma ni problem.
Sicer zagotovo vreden nakupa

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati