0   

Matej @OKO 11. Maj 2010, 11:22

Pozdravljeni, mene pa zanima če ima kdo izkušnje z amazonom, kakšen je postopek nakupa, ter katero ceno plačaš?
Cena plus prevoz oziroma poštnina, zdej sem videl da je poštnina okrog 30 evrov, plus cena izdelka, torej če za primer vzamem
http://www.amazon.com/gp/product/B00009R6WT/ref=s9_simh_gw_p23_i4?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0771418ZVHAXMXTWNKGX&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846
tale objektiv pa dodam še ceno poštnine, pride to preračunano v evre dobrih 1060 EUR?
Ali ti še kaj zaračunajo?

hvala lp
matej
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 11:35

Že od leta 2002 imam račun pri Amazonu. Zaenkrat brez težav, če pa je prišlo do kakšnega zapleta je bil ta takoj rešen. Recimo kdaj je kakšna knjiga zašla in je ni bilo, pa so brez vprašanj poslali drugo in tako.
Če boš kupoval na amazonovih podružnicah v EU potem boš plačal ceno produkta, stroške pakiranja in pošiljanja in (možno) davek (DDV (oz. value added tax), pri tistih izven EU pa še običajne stroške pri carini/davku.
Pri določenih proizvodih pazi, saj jih ne boš mogel naročit v Slovenijo (recimo tale objektiv, ki si ga dal, je že tak: "We are not able to ship this item to your default shipping address. " V izogib presenečenjem na blagajni (oz. že prej) glej "delivery restrictions / shiping". Tako, da ti priporočam, da se za nakup obrneš na Amazon. de. Tam sem si dovolil ta tvoj objektiv speljati do konca, tako da ti povem, da boš plačal točno:
Artikel: EUR 1.148,57
Verpackung & Versand EUR 7,97
Gesamtbestellwert: EUR 1.156,54

Glede carinjenja na ne EU trgovinah so pa že bile debate ... včasih ja, včasih ne ... no, ali pa obdavčenja.
 0   

name1 @name1 11. Maj 2010, 11:57

pri nakupu iz EU ni davka (DDV-ja), kjerkoli izven je carina+davek na skupni znesek...

moram pa rečt, da imam z amazonom same dobre izkušnje pa naročim prek njih vsaj 4x letno...
May the light shine on you!
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 12:02

name1 je napisal/a:
pri nakupu iz EU ni davka (DDV-ja), kjerkoli izven je carina+davek na skupni znesek...

Sej sem mislil sam davek na artikel v trgovini... recimo za eno knjigo:

Items: £7.96
Postage & Packing: £7.98

Total before VAT: £15.94
VAT: £1.36
Order Total: £17.30
 0   

Matej @OKO 11. Maj 2010, 13:40

Hvala za informacije.

thunder_road tebi pa hvala da si šel tik pred plačilo.

lp
matej biggrin
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 14:35

OKO je napisal/a:
Hvala za informacije.

thunder_road tebi pa hvala da si šel tik pred plačilo.

lp
matej biggrin

Ja...samo še en klik in bi imel nov L objektiv. Samo kaj, ko ni denarja. confused

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati