0   

Tomaž Pirman @tomovader 11. Maj 2010, 16:44

Živjo

Jaz sem enkrat nabavljal filme in sem po nesreči kupil DIA film namesto navadnega...

ta film sem normalno poslikal in se daj me zanima, kako je z razvijanjem teh slik oz. DIASOV???
koliko stane?? ali moram najpprej razviti diapozotivi in nato negativ in šele nato dobim fotograifje???

Prosim za nasvet in če kdo ve cel postopek in ceno??

hvala
 0   

iztok @izo 11. Maj 2010, 16:46

cirka 2x dražje je razvijanje dia filma. je pa zato tolk lepše gledat razultate, hehe..
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 16:48

Pa v Ljubljani mislim, da je na vsake dva dneva pri teh, ki še razvijajo, če se ne motim. Ker mislim, da čakajo, da se nabere? (tle če se motim, naj kdo popravi).

Ne, ti kar lepo razvij dia film in to je to. Pol pa narediš printe ali pa skene, kakor želiš.
 0   

Miha @cedo 11. Maj 2010, 18:42

Joj, kam smo prišli... sleep
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 18:43

cedo je napisal/a:
Joj, kam smo prišli... sleep

Kaj pa je ? biggrin
 0   

Miha @cedo 11. Maj 2010, 18:54

Nič ni, to je.
Vsakemu takemu bi dal dal za prebrat eno čist osnovno knjižico o fotografiji, recimo ABC fotografije, pa bi zvedel vse o filmih, objektivih, zumih, zaslonkah, perspektivah, svetlobni moči, kaj pomenijio P-ji, A-ji, S-ji, oz. Tv-ji, kdaj in zakaj jih uporabljat, kaj je fleš in kaj stojalo, kaj je filter, celo kaj je CPL filter. Pika.
 0   

Žiga @thunder_road 11. Maj 2010, 19:19

Mja, to je res...

Tukaj pri diasih mislim, da je še posebej zmeda pri komu, ker so ljudje večinoma vajeni, da je to neka zadeva, ki je v nekem okvirčku, uporaben za projiciranje. Ker jih največkrat vidijo v taki uporabi. (recimo še pred leti v šolah, pa predavanjih, itd. itd.). Potem pa ne vedo, da je to čisto normalna zadeva za fotografiranje.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 11. Maj 2010, 21:40

Ja pač kk nei js to vem... tut ti si vrjetn to prej kje prebrau al pa ti je kdo povedu...
pč sm js to dobu od strica in se zdei s tem mal igram pa sprobavam...
sei če ne želiš pomagat se ni treba z mano ubadat... sm čist lepo prosu, čemur je tut forum namenjen!

eni se s tem ukvarjate profi eni pa mamo pač za hobi al pa kr tko mal, da nam ni dougčas... štekaš ka hočm povedat??? nočme se kei kregat al pa obtožvat sam tko pač mislim.
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Miha @cedo 11. Maj 2010, 22:13

tomovader je napisal/a:
Ja pač kk nei js to vem... tut ti si vrjetn to prej kje prebrau al pa ti je kdo povedu...

Seveda, skoraj vse sem izvedel že v tejle knjigi, ki me je tako navdušila, da so mi doma preko salomonca nabavili moj prvi fotoaparat http://www.bolha.com/oglas382759396/drago-kocjancic-fotografirajmo-snemajmo-fotografski-prirocnik- bilo je v sedmem razredu, če se prav spomnim. Le da takrat še ni bilo interneta in je bilo potrebno dvignit rit in it v knjižnico.
Ko se ohladiš, si pa nabavi še tole: http://www.zrc-sazu.si/pravopis/
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Maj 2010, 07:53

Ej Cedo, zdej so drugi cajti, a ne štekaš?
Pa kdo še bere knjige?
Kupiš si en soliden DSLR in nekaj objektivov, toliko da imaš osnovne zadeve pokrite (torej šport, makro, portret, pokrajino in fisheye), še nekaj flešev s primernimi remote napravicami, ki ti omogočajo TTL in še eno 1.4/50 ker nikoli ne veš, kdaj ti pride prav..
Če pa česa ne veš, greš pa na forum, mislim zakaj bi nekaj bral knjige in zgubljal cajt?
Itak se pa s Photoshopom lahko vse popravi.

Dia, kaj pa je sploh to? A ni bilo to včasih nekaj za na grafoskop al kaj smo imeli že v šoli?

bigrazz
 0   

Miha @cedo 12. Maj 2010, 08:16

Wartburg, hvala za streznitev. Imaš prav, zares!bigrazz
Ampak meni so bili tisti romantični časi, ko si se o konkretnih objektivih in aparatih lahko pozanimal le pri znancih, si stvari ogledal v živo in imel luksuz, da ti je taisti znanec pokazal še kakšno fotko ali dias, ljubši. Še posebno, ko si potem svojo pretehtano odločitev, podprto z empiričnimi dokazi, prešvercal iz Munchna.
Kaj čmo.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Maj 2010, 08:53

Kaj se sekiraš, zdaj romantiko pričaraš v Photoshopu.
Lepo naviješ tolpe tone, malce saturiraš barve, pičiš še kak soft filter čez in lepa romantična sapo jemlajoča fotkica je na ekranu.
bigrazz
 0   

Miha @cedo 12. Maj 2010, 09:17

niječezromantikordečetemničnelučipress sneaky
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Maj 2010, 09:38

in tisti vonj fiksirja smile
 0   

name1 @name1 12. Maj 2010, 11:02

in filinga zadetosti po nekajurni seansi v temnici...
May the light shine on you!
 0   

Žiga @thunder_road 12. Maj 2010, 11:12

name1 je napisal/a:

So bile neke govorice, kako se je W. Eugene Smith tudi drugače posluževal kakšnih kemikalij ... AMPAK, to so samo govorice.
 0   

Miha @cedo 12. Maj 2010, 11:20

thunder_road je napisal/a:
name1 je napisal/a:

So bile neke govorice, kako se je W. Eugene Smith tudi drugače posluževal kakšnih kemikalij ... AMPAK, to so samo govorice.

Misliš ta stric, ki ga imam v avatarju? biggrin
 0   

Žiga @thunder_road 12. Maj 2010, 11:24

Ja... je bil pa prav zadnjič na History Channel en dokumentarec o fotoreporterjih v 2. svetovni vojni, ampak je bil pa on (na žalost) predstavljen bolj kot človek, ki je Magnum skoraj pripeljal na kant, zaradi podaljševanja projektov v večnost. Sam tile horuk dokumentarci so itak...
 0   

Žiga @thunder_road 12. Maj 2010, 12:00

Zdajle sem šel pa prav investirat v eno foto-knjigo, da bo lepo zbrano!
 0   

Miha @cedo 12. Maj 2010, 13:08

thunder_road je napisal/a:
Zdajle sem šel pa prav investirat v eno foto-knjigo, da bo lepo zbrano!

Priporočam tole (založba je pred leti propadla, dobiš pa verjetno iz druge roke):

Avtor Arnold Crane:

Izjemne fotke in tekst izza kulisja - knjiga je nastajala 20 let!

Ko smo že pri Smithu:

Crane, A.(1995): On the Other Side of the Camera, Koenemann Verlagsgesellschaft, Koeln

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati