0   

Jan Kajfež @Geccko 12. Maj 2010, 06:05

Ogledal sem si Tamrona 70 - 200 f/2,8...danes sem pa našel še Tokino 50 - 135 f/2,8, zdej me pa zanima če ima kdo kake izkušnje z njo...kolikor berem po netu ni slaba....dobro, ima samo do 135mm, a vendar mi je to dovolj...če ima kdo kakršnekoli izkušnje/nasvete/mnenje/karkoli sem mu zelo hvaležen....

Aja...ali lahko še kdo pripopa kako fotko slikano z blendo 2,8, ki naj bi bila ostra....na netu se mi zdijo malo mešani občutki, kaj pomeni ostro pri 2,8...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Miran @fisheye 12. Maj 2010, 06:36

Če ti kaj pomaga.
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/278-tokina-af-50-135mm-f28-at-x-pro-dx-nikon-lab-test-report--review

LP

Ja po moje si to že čekiral.
 0   

urosm @urosm 12. Maj 2010, 06:52

Tale Tokina velja za optično zelo dober kos opreme. In na crop-u ti to pomeni logično nadaljevanje standardnega 17(18)/50(55) objektiva. In če preračunaš, ti to da obseg kot 70-200 na FF.

Tudi jaz razmišljam že nekaj časa o taki Tokini, da zapolnim luknjo med 55 in 70. Ker ta luknja je hudičevo zoprna.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 12. Maj 2010, 07:15

Hvala fisheye, res je, to sem že prebral...sej tole Tokino povsod dokaj hvalijo, samo malo čudno mi je zakaj ni bolj "priljubljena"...še nobenega nisem opazil da bi jo uporabljal...

urosm, ja tudi jaz tako mislim...meni bi zdej čudovito dopolnila od 50 naprej....in tudi 135mm mi je čist dovolj... biggrin Mogoče poznaš koga, ki bi jo imel?
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Miha @cedo 12. Maj 2010, 07:35

Razmisli še o Sigmi 50-150 HSM, če ne zaradi drugega, zaradi tišjega motorčka. Sicer pa mislim, da je Tokina optično enaka Pentaxu 50-135 SDM, ki ga seveda tudi hvalijo.
 0   

urosm @urosm 12. Maj 2010, 08:46

Če se ne motim, je Tokina AF, torej dela na kardan. Ja, se meni tudi zdi, da sta z tem Pentaxom isti objektiv, pač vsak v svoji embalaži.

Na Sigmo 50-150 sem jaz tudi že pomislil, vendar po zgodbah, ki sem jih imel s Sigmami 70-200, kapavem, so se mi sigme nekak ... Ima pa še malo večji obseg kot Tokina. Morda, če naletim in sprobam, pa da je OK, spet spremenim mnenje o Sigmah, he he. Po drugi strani pa sem kar lep čas imel Sigmo 10-20 (tastari model) sposojeno, in sem bil zelo zadovoljen z njo.
To je tak, ko da se ti tašča ubije s tvojim novim Mercedesom - mešani občutki laugh

Geccko, če bi koga poznal, potem bi jo sigurno že stestiral in sprobal, tako pa samo teste berem, in fotke na Flickr-u in Pixelpeeperju gledam. Na dslr.de forumu se občasno pojavljajo tudi te Tokine, pri nas pa so očitno zelo redke, ali pa tako cenjene, da je nihče ne proda.
 0   

Horvy @Horvy 12. Maj 2010, 18:31

Nevem, js bi vzel tamrona..meni ljubša goriščnica, ki tu igra pomembno vlogo... kaj maš pa od drugih objektivov?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 12. Maj 2010, 19:34

Kar se gorišnic tiče mi je tokina dosti ljubša...tako da glede tega ne dam kej veliko teže...kvečjemu v prid tokini....
Sem nekako upal da jo kdo ima ali jo je imel, da bi povedal svoje mnenje....
 0   

Erik @bandek 13. Maj 2010, 09:59

Glede Tamrona 70-200 2.8 nimam kaj pripomnit. Ga uporabljam že skoraj eno leto in sem zelo zadovoljen. Uporabljam predovsem za šport. V začetku ko sem ga dobil sem naredil tudi mini test.. pri različnih zaslonkah in goriščnicah.

http://fotoerik.blogspot.com/2009/06/test-tamron-70-200-mm-20-di-ldif-macro.html

LP
 0   

urosm @urosm 13. Maj 2010, 10:04

Moja zgodba s takim Tamronom je taka, da sem ga prodal, potem vmes dve Sigmi 70-200/2.8 sprobal (ena totalno mimo, druga dosti boljša, skoraj za obdržat) in potem šel tega istega Tamrona nazaj kupit, he he. Zdaj pa mislim, da bo kar ostal doma, ker super slike riše.
 0   

Blaž @zoidberg 15. Maj 2010, 11:49

Živjo evo en posnetek, ki se mi zdi da je oster smile ostreno je blo na trerrjo baterijo iz leve na napis sanyo.

Nikon D80 Tokina 535 f/2.8 90mm 1/200s

Lepo se tud vidi koliko se počrnijo robovi.

Upam da je dovolj ostra bigrazz

Glede AF je pa tako ni najhitrejši in ima tudi miss rate kar tudi ni vredu. Nima pa recimo konstantnega problema z front ali back focusom

Evo pa še eno sem posnel za zraven

Nikon D80 Tokina 535 f/2.8 100mm 1/200s

Če imaš še kake posebne želje pa lahko še kaj poslikam smile
 0   

Vision1 @Vision1 15. Maj 2010, 22:29

Bandek : je ta tamron sploh dovolj hiter za športne utrinke?

Tudi jaz se spogledujem s vsemi tremi onjektivi (Tamron,Tokina in Sigma)
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Maj 2010, 22:46

@zoidberg: hvala za slikce....kakšno je pa kej vinjetiranje pri 50mm? Ti si nasplošno zadovoljen z njo?

Mislim da se bom kar za Tokino odločil.... biggrin
 0   

Blaž @zoidberg 16. Maj 2010, 00:12

vision1: tale tokina ima za šport verjetno prepočasen AF sicer nism sporbaval.

Geccko:
sam presodi smile

D80 tokina 535 f/2.8 50mm 1/200s flash /w softbox 1/128

Sem probal slikat na enak način kot prej ampak nism mogel dosečt enakomerne osvetlitve zato bo bela stena osvetlejna s flashom verjetno še bolš pa še tukaj je verjetno malo zaradi neenakomerne osvetljitve. Vinjetiranje je za normalne slike zanemarljivo in se za te stavri sploh ne sekiram

Objektiv sem dobil pred kratkim tako, da nism naredil veliko posnetkov ampak kar sem slikal je zakon. Kar mi ni všeč edino je mogoče malo prepočasen AF ampak za portrete in still life je cool. Najbolj me moti AF miss rate nevem točne številke ampak ponavad je bolš naredit več enakih posnetkov samo, da na novo fokusiraš.
Sam se se za Tokino odločil predvsem zaradi bolj uporabnega območja in pa seveda teže glede na to, da je skoraj za pol lažja od 70-200 kompanjonov.

Recmo še dve rožici za primerjavo bukeh smile Slikano na prvi dan ko sem dobil objektiv smile Mogoče bi bil focus lahko bolši.

D80 Tokina 535 f/2.8 135mm 1/1600s ISO400 (zajebal)

D80 Tokina 535 f/5.6 135mm 1/500s ISO400 (zajebal) ni slikano čisto iz iste točke kot prejšnja
obe dve sta bili slikane kot point and shoot v P in nisem slikal več enakih posnetkov razen da sem spremenil program, da sem dobil višji f

Če pa kdo res želi se, da zment za test v živo.
 0   

Horvy @Horvy 16. Maj 2010, 09:08

Sem razmišljal, kako fajn set objektivov ima tokina...11-16, 16-50, 50-135mm/2.8...pa kar dobri so menda!...geecko ti že imaš 11-16 ane? boš šel tut na 16-50?
 0   

Blaž @zoidberg 16. Maj 2010, 10:17

hmm saj ne rabiš 16-50mm smile Vzameš 11-16mm in 50-135mm in od enega proizvajalca še fiksni 30 ali 35mm pa maš vse.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 16. Maj 2010, 13:53

Ja...11-16 že imam ja...imam pa 17 - 50 od Tamrona...koikor sem gledal je Tokinin 16 - 50 še najmanj hvaljen od te flote...ne vem, so nekako mešani občutki....
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Maj 2010, 16:55

Na kakšnem bodyu pa imaš to tokino, vsi govorijo o AF-ju, najbolj pomembne stvari pa hihče ne vpraša biggrin.

Popravek:

Aha sej piše. No pač na D80 resnici na ljubo, človek pač ne more pričakovat ne vem kakšnega AF-ja, bi blo za probat na d300.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 16. Maj 2010, 17:14

No pa sej, ta tokina je bolj mišljena kot kak portretni objetiv, ni ravno namenjen za šport....tako da je treba v zakup vzet AF.....
 0   

Erik @bandek 17. Maj 2010, 12:16

Vision1 je napisal/a:
Bandek : je ta tamron sploh dovolj hiter za športne utrinke?

Tudi jaz se spogledujem s vsemi tremi onjektivi (Tamron,Tokina in Sigma)

Zame je dovolj.. sem tudi zadovoljen z rezultati. Ampak, prehajam na original nikkor objektiv zaradi tega, ker bom zraven nabavil konverter. Kar ne pomeni, da sedaj konverterja ne morem met, ampak rezultat nakoncu bi bil preslab(kakovost slike).

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati