0   

_pmg @_pmg 15. Maj 2010, 20:17

Pozdravljeni,

Začenjam z lastnim podjetjem, ki se bo ukvarjalo z izdelavo spletnih strani. Do zdej sem delal za agencije v Sloveniji in še zmeri sodelujem z 5imi svetovnimi, in zdej sem dobil priložnost, da začnem svoj lastni posel v Sloveniji in ga bom začel.

Zakaj to govorim?

Namreč rabim poceni vendar dobrega fotografa začetnika, ki bo naredil za moje stranke slike za na spletno stran. Naj takoj omenim da stranke niso velika podjetja, pač navadni podjetniki, tako da je zaslužek bolj kot ne slab, vendar kakšen začetnik bo nekaj zaslužil zraven in si nabiral reference.

Če je kdo ZA naj mi piše na ZS.

Hvala
 0   

Peter Bernik @Noob 15. Maj 2010, 20:30

Tako se napiše (recesijsko) povpraševanje! Fair&square.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @fotokaj 16. Maj 2010, 13:22

OK, potem pa fair&square še z naše strani; "dobri fotografi" so dragi, poceni so pa "začetniki".
Torej _pmg išče začetnike, ki boste delali v zameno za pridobivanje referenc; zainteresirani se mu javite na ZS.
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Maj 2010, 13:47

Mah tudi izkušen fotograf je lahko zanič in ima ego v nebesih... Takih je dosti, začetnik pa praviloma pač, ne bo dober. Zdej če bos mel sreco boš mogoče nasel koga, ki mu je dolgčas in bi šel to delat, ampak... malo verjetno... Maš pa pol tudi taksne, ki so pa dobri, ampak slikajo zase... Ti, ti pa itak ne bodo prišli delat.

Boš pa vsekakor moral bolj opisat delo, ker to kar si napisal, ni dovolj da bi koga vpodbudilo k temu, da bi se "zaposlil" pri tebi, tako, da priporočam da boljse opišeš kaj se bo slikalo, kje... ipd.
 0   

_pmg @_pmg 16. Maj 2010, 13:59

13 ih se je javilo na ZS :-) Mislim da ne morem bolj opisat, gre za to, pač da rabim osebo ko dobim stranko za izdelavo spletne strani da gre poslikat prostore, izdelke ... Nič posebnega se ne rabi :-)

lp
 0   

urosm @urosm 16. Maj 2010, 14:41

_pmg je napisal/a:
13 ih se je javilo na ZS :-) Mislim da ne morem bolj opisat, gre za to, pač da rabim osebo ko dobim stranko za izdelavo spletne strani da gre poslikat prostore, izdelke ... Nič posebnega se ne rabi :-)

lp

Pa ja še mal prišparaš, pa greš kar sam naredit to. Saj če imaš en malo bolj sodoben mobitel s kamero, itaq že imaš vso potrebno opremo.
 0   

_pmg @_pmg 16. Maj 2010, 14:45

Ne vem kako se na vsakem forumu, najdejo takoj pametni.

Se vi zavedate da ne more en mini podjetnik ki si zeli spletne strani placati nekaj tisoč evrov za izdelavo + potem še nekaj tisoč za fotografa.

Prosim tisti ki mislio le pametovat naj ne pišejo in to je to ;-)

Hvala lepa in nasvidenje
 0   

Andrej @fotokaj 16. Maj 2010, 16:26

_pmg je napisal/a:
Ne vem kako se na vsakem forumu, najdejo takoj pametni.

Ker nas je kar precej ...
laugh
 0   

Grega Podobnik @sajko 16. Maj 2010, 22:03

_pmg je napisal/a:
Se vi zavedate da ne more en mini podjetnik ki si zeli spletne strani placati nekaj tisoč evrov za izdelavo + potem še nekaj tisoč za fotografa.

Upam, da ne računaš ti par jurjev, fotograf dobi pa za malco.

Čisto informativno (lahko tudi na ZS)me zanima, koliko pa si pripravljen dat fotografu za predstavitev neke firme (prostori + kak portret + izdelki)?

Lp,
Grega
 0   

Horvy @Horvy 16. Maj 2010, 22:12

Ali lahko vprašam, kaj pomeni poceni, za Vas podjetnika?Js sem zelo zainteresiran za to fotkanje! Sem se tudi javil na ZS, drgač pa folk...dejte ga malo spodbudit k delu, ne pa da ga dol tolčete!

Lp!
 0   

urosm @urosm 16. Maj 2010, 22:25

Pa ti na enem računalničarskem forumu postavi enakovredne zahteve ... pa počaki na komentarje, he he.

Pa noben komentar ni bil nič kaj žaljiv. Malo sarkazma že ... sam hudga mu pa nihče ni nič hotu.

Saj ne gre za tolčenje. Kdor ima interes, se bo že zmenu z njim.

Je pa res, čisto lahko, da sebi drek mešamo. Kapaveš, kaj človeku pomeni drobiž? Meni je drobiž 5 EUR (če jih mam 100 u žepu), njemu pa morda 500.

Grem zdaj rajši spat, mam jutri službo. Za drobiž laugh
 0   

Simon @SimonG 16. Maj 2010, 22:34

_pmg je napisal/a:
13 ih se je javilo na ZS :-)

Hehe, a ni blo nazadnje pri sekciji fotografov na OZS neki govora o omejevanju dela na črno? Švoh nam gre biggrin

_pmg je napisal/a:
... Nič posebnega se ne rabi :-)

Noben naročnik nikoli ne rabi nič posebnega, vsi assignmenti po besedah naročnikov itak vedno tok simpl, da mam sam za vsak izstavljen račun slabo vest...
 0   

_pmg @_pmg 16. Maj 2010, 23:31

Kdo pa govori tukaj o delu na črno?
 0   

chips @chips 17. Maj 2010, 07:26

Pa dejte enkrat nehat pametovat vsakič, ko kdo išče fotografa oz. punuja delo in bit blazni moralisti.

@SimonG ...sicer vprašam na pamet, ampak kolko računov si ti že izdal za svoje fotografske storitve?
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Andrej @fotokaj 17. Maj 2010, 08:34

Jaz delam na črno ... ful.
Come and get me.
 0   

Peter Bernik @Noob 17. Maj 2010, 08:53

Vsakič ista zgodba, človek pa le pošteno objavi kaj rabi. Če pa kdo od vas išče poceni mizarja oz nekega obrtnika, ki največ naredi za svoj denar, ker se pač še hoče uveljaviti in zato dela za pol cene, je pa vse ok. Valda si večina misli, le hoče izkoristiti nekoga. Tudi če, tega je še ful in dejansko v naprej pove kakšna je situacija, ne pa da vse skupaj zavija v meglo. Kot, da pa večina od vas ni ali vsaj ni hotla nekoga "nategnit" pri prodaji neke svoje stvari. Če ste ga, ste bili ponosni in se hvalili, kako ste dobro prodali nekaj. Za več kot ste kupili. In to je dober biznis, ustvarjanje profita. To dela OP, oz vsaj hoče. Kapšitalistično razmišljanje, ki je povsod okoli nas.

In zmer mi gre na smeh, ko se vas toliko buni, v resnici pa 90% folka ni s fotografijo zaslužilo še nič (oz so si le pokrili stroške, kar je spet nič). Tistih 5%, ki živi od tega, pa enostavno niso normalni, da se gredo s takim postom ubadat. Ne predstavljam si, da se recimo Bravničar umeša v tako debato. OK, ekstremen primer, da se vmeša kdorkol, ki potegne 1000+/mesec.

Konec koncev, tudi če se kdo zayebe in pade na nek limanice, je to njegov problem. Je naiven. In še kdaj bo grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Simon @SimonG 17. Maj 2010, 09:07

chips je napisal/a:

@SimonG ...sicer vprašam na pamet, ampak kolko računov si ti že izdal za svoje fotografske storitve?

Ker zadnje cajte delam v glavnem za pravne osebe moram za vsak drek izdat račun...

Glede dela na črno je blo pa mišljeno kot zajebancija, ker se ravno OZS neki buni glede tega... Mi je itak jasno da ga ni fotografa ki ne bi (vsaj v štartu) kdaj delal na črno...
 0   

ogabe @ogabe 17. Maj 2010, 10:29

_pmg je napisal/a:

Dokler nisi napisal tega, sem rekel ok fair and square. Ampak po tem pa nisem vec takega mnenja. Ja ce ga nategnes za par tisoc eurov za jeben web (pa ne mi sedaj govoriti o "aplikacijah, portalih, on-line trgovinah oh in sploh"), potem se spodobi, da tudi fotograf dobi ustrezno placilo. Ker ce bi rekel, da mu naredis web za 100eur bi se strinjal. Par tisoc eur (pa verjetno ni dobesedno par ampak 5+) za web pa ni nic drugega kot nateg. In ce v taksnem nategu sodeluje tudi fotograf, potem je fair da je vsaj na priblizno spodobno placan, ne pa da jokas o "ni denarja za dodatne storitve".
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

_pmg @_pmg 17. Maj 2010, 10:56

ogabe je napisal/a:
_pmg je napisal/a:

Dokler nisi napisal tega, sem rekel ok fair and square. Ampak po tem pa nisem vec takega mnenja. Ja ce ga nategnes za par tisoc eurov za jeben web (pa ne mi sedaj govoriti o "aplikacijah, portalih, on-line trgovinah oh in sploh"), potem se spodobi, da tudi fotograf dobi ustrezno placilo. Ker ce bi rekel, da mu naredis web za 100eur bi se strinjal. Par tisoc eur (pa verjetno ni dobesedno par ampak 5+) za web pa ni nic drugega kot nateg. In ce v taksnem nategu sodeluje tudi fotograf, potem je fair da je vsaj na priblizno spodobno placan, ne pa da jokas o "ni denarja za dodatne storitve".

Nisva se razumela laugh Pravim da ne more plačati za WEB par tisoč evrov, to pomeni da takoj tudi za fotografa logično ne more ;-)

Lp
 0   

urosm @urosm 17. Maj 2010, 11:12

Potem si pa malo štorasto zapisal, ker jaz sem si enako kot ogabe tolmačil.

Vedno je dobro še enkrat prebrati, preden stisneš "Pošlji".

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati