0   

Žiga Zupan @whee 18. Maj 2010, 17:19

Vem da obstajajo knjige..ampak mene še vedno zanimajo splošne stvari ki ih morš vedt da narediš dobro sliko..samo tist splošno.!
 0   

Primož Fideršek @piXi 18. Maj 2010, 17:21

Vprašanje na vprašanje: Koliko knjig si dejansko prebral ?
 0   

Žiga Zupan @whee 18. Maj 2010, 17:23

3 različne ampak še vedno ne wem tisto splošnega kaj je to kaj je ono biggrin
 0   

Primož Fideršek @piXi 18. Maj 2010, 17:25

Potem si pa listal in ne bral, to je razlika.

Da se naučiš boš moral sam kaj postorit, ne pa pričakovat da boš na forumu dobil zlato formulo do najboljše fotke na svetu.
 0   

Žiga Zupan @whee 18. Maj 2010, 17:27

ne sj ne sam tko da bi poj jst po knjigi pogledal..sam to kaj rabiš najbol pri fotografiji npr. kompozicijo...itd.
 0   

Primož Fideršek @piXi 18. Maj 2010, 17:33

Kako bi ti rad našel bližnjico smile

glej da se ti kaj sploh sanje je treba vedet osnove, fotografije nasplošno,
potem so pa razne kompozicije itd. Ko take stvari bereš jih je treba zraven prakticirat, ker samo od teorije ne morš bit mojster.

zaj pa knjigo v roke pa list po list smile pa ne jamrat da je dost za učit smile
 0   

matejm1994 @matejm1994 18. Maj 2010, 19:33

Veš kaj so meni rekli...

Vaja, vaja, vaja, knjiga, vaja biggrin
Lp, Matejm1994
 0   

Ratter @Ratter 18. Maj 2010, 21:05

Ko boš tole prebral in razumel si pa že nekaj naredil:

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials.htm
 0   

Primož Fideršek @piXi 18. Maj 2010, 21:34

Ratter je napisal/a:
Ko boš tole prebral in razumel si pa že nekaj naredil:

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials.htm

lepa kolekcija, se splača pregledat zadeve grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 18. Maj 2010, 21:36

XzupanX, kaj pa je zate dobra fotografija?
Če je to zgolj všečna estetika, ne rabiš dosti. Naučiš se par obrtniških fint in že lahko delaš čudovite HDR panorame ali osupljive portrete žuželk, privlačne fashion fotke luštnih modelov ali drzne adrenalinske šprte.
Če pa hočeš narediti dobro avtorsko fotografijo, potem pa morda berreš napačne knjige. Pa večkrat se boš moral pogledati v ogledalo. Ogledalo duše.
Tehnike se lahko nauči vsak. Izraznost je dana redkim.
 0   

Žiga Zupan @whee 19. Maj 2010, 12:55

Wartburg je napisal/a:
XzupanX, kaj pa je zate dobra fotografija?
Če je to zgolj všečna estetika, ne rabiš dosti. Naučiš se par obrtniških fint in že lahko delaš čudovite HDR panorame ali osupljive portrete žuželk, privlačne fashion fotke luštnih modelov ali drzne adrenalinske šprte.
Če pa hočeš narediti dobro avtorsko fotografijo, potem pa morda berreš napačne knjige. Pa večkrat se boš moral pogledati v ogledalo. Ogledalo duše.
Tehnike se lahko nauči vsak. Izraznost je dana redkim.

Bolj ta drugo....biggrin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Maj 2010, 13:41

Potem pa mogoče sprašuješ na napačnem kraju bigrazz
Tukaj ni prav veliko avtorsko močnih fotk, niti avtorjev, ki bi znali argumentirati svoje izdelke.

Za začetek si oglej kako razstavo v galeriji Photon, Galeriji Fotografija, in Mali galeriji CD. Naroči se na revijo Fotografija in si kupi še stare izvode. Uči se od velikih avtorjev, ne od wannabe-jev. Avtorska fotografija je mnogo več kot zgolj všečna estetika.
 0   

Horvy @Horvy 19. Maj 2010, 13:49

Wartburg....s spoštovanjem...Jure Horvat!!!!!
 0   

Žiga Zupan @whee 19. Maj 2010, 18:52

AHa hvala usem za odgovore biggrin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 20. Maj 2010, 09:52

Horvy je napisal/a:
Wartburg....s spoštovanjem...Jure Horvat!!!!!

Hvalahvala smile
Prijetno presnečen in tudi precej začuden glede na moj cinizem smile
Jure, dobro delaj!
 0   

Horvy @Horvy 20. Maj 2010, 12:18

Ne sej včasih se je fajn igrat s kakim makro, wildlife...pa malo čakat živalce...priznam, je užitek. Drugače pa se mi zdi da pravi fotograf ne razkriva motiva, pač pa v njem razkriva sebe...in s tem lahko izrazi isto kot z besedo...a na veliko lepši način...mi je malo žal za ''propad'' analogne, sem tudi sam čist digitaln...šele 16 let imam...pol pa neki usrani HDR, ki so lepi na oko, povejo pa ne NIČ! .... fajn je včasih malo renesančne estetike ampak vseeno....IZRAZNOST !!!

Lp!
 0   

Janez Pelko @Wartburg 20. Maj 2010, 12:46

Uf, zelooo zrelo razmišljanje za 16-letnika, bravo!
V vsem se absolutno strinjam s tabo!
Izražanje na kakršenkoli način je tudi zdravilo za marsikatere psihične tegobe, iskanje sebe je pa itak neverending story.
Fotkanje kičastih stvari pa sede velikokrat, čisto za sprostitev smile Le da so nekateri toliko zreli, da tudi sebi priznajo, da so te vreste fotk pač brez večje vrednosti (razen morda komercialne smile), drugi pa hočejo to prodati kot višek umetnosti.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati