0 

generic @generic 24. Jan 2005, 10:51

Mogoce ima kdo izkusnje... se da skopirat iz digitalca 10D EOS direktno na USB ključ se pravi da je USB ključ kot prenosni disk...

hvala
   0 

Matej Herbst @matto 24. Jan 2005, 11:39

Kot sem jaz seznanjen s tem in tudi probal, nekaj časa nazaj to nažalost ne gre. sad
   0 

chips @chips 24. Jan 2005, 12:48

Po vsej teoriji to ni mogoce, ker ni nobenih driverjev vmes...
   0 

Gumby @Gumby 24. Jan 2005, 14:26

Kot sta matto in chips povedala - NE GRE... Ce pa ti je res se do razlage, se lahko spustim se malo v teorijo... smile
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 15:47

ja, zaenkrat to še ni možno, (vsaj kolkr sem jst zasledil), ker v ključku je le mrtva memorija, in jo nadzira pc. obstajajo pa razni mp3 playerčki, ki imajo to možnost, vendar je drago.
sicer pa se vprašaj, kak smisel je met en ključek z recimo 1gb ali več (kaj manj se ti za back-up ne splača), ker lahko podatke pišeš tudi na kartice (bralnik pa skoraj že dobiš zraven). ključki so po mojem en dober nadomestek za diskete, največ cd-ja, no sej pravim, vsaj zaenkrat. ko bodo le-ti "pametni" in predvsem poceni (beri pod 30k), bo pa druga štorija.
   0 

Olaf @Olaf 24. Jan 2005, 18:15

To sem se že sam spraševal....

Zadeva bi bila super. Recimo - disk 160GB stane okoli 20ksit. Adapter za disk na USB se da naredit (ne vem kako, se (še) nisem poglabljal, ampak se da!).
Če bi torej naredil še en umesnik, ki bi prebral kartico v aparatu in nato samo skopiral na usb-disk, bi bilo suuper! Predvsem pa zelo poceni!!!

Tako da - če ima kdo čas, oz. če se komu da... se priporočam biggrin

LP
   0 

rado @rado 24. Jan 2005, 19:42

Izvedljivo je sigurno vendar je to samo disk , potem še rabiš napajanje , kot si ugotovil softwer za katerega je treba naredit še nekaj hardwerja,
(verjetno obstaja modul , ki bi se dal kupit samo vprašanje po kakšni ceni , ker je namenjen industriji za velike količine)
da bo delal potem dat še vse skupaj v neko ohišje potem pa prideš iz tistih 20ksit na 2x več , od 190 -300 eur pa imaš narejene zadeve , ki imajo res samo 20-40GB vendar vstaviš baterije potisneš v režo kartico in že dela.

http://www.jobo.com/joboint/digital/giga2/
   0 

Olaf @Olaf 25. Jan 2005, 01:06

Clovek lahko malo sanja... biggrin

Mogoce se bom pa jaz spravil v to - zdej ste me zrajcal! Ce mi bo kej ratal vam sporocim biggrin

LP
   0 

Boštjan @BostjanB 25. Jan 2005, 09:03

Bo treba še malo počakati da spodnja zadeva postane standard biggrin
http://www.lexar.com/ufc/index.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati