0 

JureV @JureV 24. Jan 2005, 19:26

Mislim, da je veliko takih, ki so amaterji in bi radi imeli dSLR za dostojno ceno. Ta aparata imata do zdaj še podobno ceno (JAN'05.- pentax 229k in olympus 222k - spletna cenaza kit).

Poleg tega mi je še pomembno vprašat, za katerega je boljša oz. večja in seveda dovolj poceni dodatna oprema (1.vrsta - objektivi).

Prebral sem oba članka in še nekaj....in se ne bi mogel odločiti kateremu bi dal prednost. Oba imata svoje slabosti in prednosti.

Napišite kakšne imate izkušnje z njima. (verjetno oly-ja še nihče nima)

Lp Jure :wink:
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 19:49

prihajajo novi canon, mogoče se ti splača malo počakat :wink:
baje bo prenovljen 300d (in za nižjo ceno) in še en nov model pride ven. samo to je še vse tako, neuradno. ni nujno, da je res..
čepa si neučakan, bi rajš pentaxa izbral, ker je mogoče več izbire med objektivi, pa tudi stare objektive lahko nucaš. še en nasvet: dobro je vedet, da ko nabaviš dslr body, bo še veliko več porabil za kvaliteteno opremo, kot so objektivi, fleš, stativ, sprožilec it itd (ni pa smils nabavit aparat za 200k in več in potem objektive za 30k gor dajat. rajš nabaviš en dober kompakt z dobrimi lečami, dobiš vse: makro,tele, široki kot). sem mislil, da ne bom tega rekel, samo tako je (pa imam dslr).
še enkrat: ni nujno, da bodo tudi fotke boljše, če nabaviš boljšo opremo (ponavadi se glih obratno zgodi na začetku, zaradi nepoznavanja tehnike). rajš vloži denar v znanje, za kakšen seminar ali pa knjigo. tudi s kompaktom se da delat čudovite fotografije, važen je fotograf (sej vem, že miljardo na x potenco zapisano).
pa srečno.
   0 

Pele @Pele 24. Jan 2005, 20:15

Izo ker vidim, da malo bolj spremljaš dpreview, piše kaj bolj konkretnega o novem Canonovem DSLR? Kakšne specifikacije?
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 20:22

no,sej nisem glih direkt iz dpreviewa prebral, bolj šušlanje po forumih. rajš ne bom pameten, pa nekaj na pamet govoril. sej bo verjetno kakšna uradna predstavitev na pma. bom pogledal če kaj uradno piše o sejmu na dpreview.
   0 

JureV @JureV 24. Jan 2005, 21:13

Z nakupom bom itak še počakal. Zima je še, hehe...pa cene naj še malo padejo. Glede Canona pa si me naredo radovednega, upam da boš zvedel še kaj novega :mrgreen:

Canon 300D se mi zdi tudi zanimiva izbira za nezahtevne, ki hočejo dSLR fotoaparat. Predvsem me zanima specifikacija med pantax-om, oly, pa canon 300d. Kot sem prebral *istDs kujejo v zvezde, vendar mi je oly-bolj všeč...ampak...hehehe čisto me zmedete. Imam neko predstavo o teh stvareh in me z enim stavkom vržete s tira :mrgreen: in prav je tako.

Lp
   0 

Muvi @Muvi 24. Jan 2005, 21:16

E-300 je že v osnovi narejen kot sistem: body+ 14-45 z dodatnim tele objektivom/40-150/ za zelo solidno ceno in dodatno bliskavico FL-36 s prav tako prikupno ceno pa še grip in je za nas amaterje zelo soliden sistem.
Na E-300 in E-1 gredo gor stari OM objektivi ( 50/1,8 je hit ) z adapterjem, ki ga kupci obeh aparatov lahko dobijo gratis.
Z nakupom adapterjev pa se da na Olyje našraufat Nikone F, Contaxe, Leice ...

plp
   0 

kjask @kjask 24. Jan 2005, 21:29

kako prav bi prišel en skupinski test slo-foto... e-300, *istDS, 300d, D70!
Pele?
   0 

JureV @JureV 24. Jan 2005, 21:32

Prav na to apeliram!!!
Če izvedete to, ma te ste pa carji, hehehe.
Misli, da niti ne bi blo tak teško.

Lp
   0 

Pele @Pele 24. Jan 2005, 22:38

Test vseh teh kamer bo. Sedaj se še odločam, ali bi počakal na PMA in potem izvedel test, ko bo na trgu nova 300D. Se je treba zavedati, da je model kar dolgo časa na trgu. Vmes je preteklo kar nekaj časa in to zna na koncu vplivati na rezultate.......
   0 

kjask @kjask 24. Jan 2005, 22:39

Kdaj pa je PMA?
Bi bilo fino počakat na canona, ja...
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 22:40

nekaj primerjave med e300/d70/300d je tukaj http://www.dpreview.com/reviews/olympuse300/page21.asp
kakšno primerjavo bolj v praksi se pa lahko zrihta..
če mene vprašaš, majo canon senzorji še vedno malenksot boljšo sliko od ostalih (kaj pa drugega :mrgreen: ), samo te rzalike so res majhne in se vidijo le na monitorju, fokte iz labov so čist drugo. falit po mojem ne morš z nobenim.
   0 

Pele @Pele 24. Jan 2005, 22:42

Lani je bil 12 do 15 Februarja. Drugi teden v Februarju :wink:
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 22:45

ja, pol pa še en pol leta, da to k nam pride :mrgreen:
   0 

Pele @Pele 24. Jan 2005, 22:47

Ni več tako kot je bilo včasih smile Sedaj SLO uvozniki hitro dobijo nove aparate. No vsaj nekateri. Canon je med njimi. Včasih še prej dobimo aparate, kot druge države. Lep primer je Canon 1D Mark II. Tudi Fuji S3 PRO je hitro prišel k nam grin
   0 

iztok @izo 24. Jan 2005, 22:50

no, pol pa ni problem..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati