0 

andyz @andyz 26. Jan 2005, 08:09

Ne vem, če imam samo jaz tak občutek, ampak zdi se mi, da je število novih fotk vsak dan tolikšno, da jih ne moreš pošteno pogledati in zaradi tega trpi tudi komentar. Marsikatero fotko spustiš, pa si tega ne zasluži.
Če bi hotel biti bolj natančen, bi rabil kakšni 2 uri dnevno za portal !! Torej - mogoče si to kdo lahko privošči, večina pa najbrž ne. Itak se pojavlljajo komentarji samo od kakšnega 1% članstva.
Torej - še enkrat, kolko časa nameniš portalu je stvar vsakega posameznika, vseeno pa mislim, da več kot je fotk, težje so opažene.
Kaj menite?
andyz
   0 

David Vatovec @davidv7 26. Jan 2005, 08:56

To je nerešljiv problem. Ampak s tem ko raste članstvo raste z njim tudi verjetnost komentarjev,...
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

dobran laznik @marcelmai 26. Jan 2005, 09:31

Res je, tudi jaz zadnje čase skorajda ne morem pregledat vseh prispevkov. Mislim, da bi se dalo kaj nardit. ena možnost je, da se podaljša čas med objavljenimi fotografijami na recimo en teden. če boš lahko dal gor samo eno na teden pol boš že dobro premislil katera bo. roko na srce, saj več kot eno kvalitetno na teden pa pošten fotograf tako al tako ne naredi. to bi rešlo problem, da ljudje nebi obljavljali vse kar pač pofotografirajo ampak le svoje najboljše.
Druga stvar je pa ta, da bi povečali število komentarjev, ki jih moreš dat ko objaviš sliko iz zdajšnjega enega (ne vem točno) na tri ali pet in tako prisilimo tiste ki ne komentirajo, da vsaj nekaj vložijo v portal.
   0 

Miha Skulj @mihaha 26. Jan 2005, 09:38

o tem je že tekla debatka,
koliko fotk lahko objaviš ipd.
jaz predlagam eno na 48 ur, oziroma eno fotko na dva dni.
tako se automatično za polovico zmanjša naval novih fotografij, saj je treba počakat dva dni, da se lahko objavi novo fotografijo.
tale ideja z enim tednom je mal prehuda...se ti ne zdi?
   0 

Matej Herbst @matto 26. Jan 2005, 09:45

Jaz pa mislim , da več kot je fotk boljše je, tako imamo več izbire, zato pa lahko komentiraš samo eno smer npr. portreti, Ostale ki te ne zanimajo pa pustiš.

Več kot nas je boljše je.
   0 

andyz @andyz 26. Jan 2005, 09:47

Meni pa se ne zdi prehuda. S številom članov raste verjetnost komentarja ampak to še zmeraj ne reši problema, kako pogledat vse ali pa vsaj večji del fotk. Če kdo naredi 1 odlično fotko na dan - kapo dol!
andyz
   0 

tinekr @tinekr 26. Jan 2005, 09:51

Zaradi tega ne bo več komentarjev, sploh pa ne takih, ki bi si jih vsi želeli. biggrin
   0 

Miha Skulj @mihaha 26. Jan 2005, 09:53

matto,
ti imaš pa tudi prav,
pač vsak se usmeri na svoje področje,
katerega spremlja in komentira ter ocenjuje.
ampak meni se zdi da večina obiskovalcev uleti v galerijo, in gleda vse fotke naenkrat, in se ne osredotoči na samo eno rubriko, tko kot ti praviš.

mogoče je to napaka...
You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams
   0 

Matej Herbst @matto 26. Jan 2005, 10:37

Jaz več ali manj fotke pregledujem po tematikah. Pač nekaterih tematik se niti nelotim. Me ne zanimajo, pa še moja ocena tam ne vem kako bi bila objektivna.
Drugač pa pogledam tudi celo galerijo, če mi kakšna fotka res pade v oči jo ocenim.
   0 

Matev @Matev 26. Jan 2005, 10:57

število slik prikazanih na prvi strani bi morallo biti večje
in spodaj bi moralo pisati koliko komentarjev ima slika (to je nekoč že bilo)

tudi nov dizajn strani sicer lep a malce neroden za navigacijo- manjka padajoči meni ko se zapelješ z miško nad napis galerija ali forum (kot je že bilo prej)

eno pravilo oblikovanja govori: z vsake strani naj bi imel uporabnik možnost dostopa do skoraj vsake druge strani ...

drugače pa pohvale lucu za požrtvovalnost in trud

ni veliko skrbnikov ki bi toliko svojega časa in trudi in ljubezni namenili strani ki jo urejajo...
   0 

Sandi @Sandi 26. Jan 2005, 12:29

Tudi jaz predlagam objavljanje na vsakih 48 ur, tako da bi se stvar malce umirila, pa bi imeli vsi skupaj dovolj časa za ogled vseh slik. Obenem bi manj slik ostalio neocenjenjih in brez komentarjev. Povečevanje št. komentarjev in obenem siljenje folka v objavljanje le-teh, pa mislim da nima smisla in niti efekta. Kdor misli kaj pametnega in uporabnega napisat bo to itak storil, ostalo, bo pa samo vzdihovanje ali negodovanje. :roll:
Škljoc !
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 26. Jan 2005, 23:28

Matev je napisal/a:

drugače pa pohvale lucu za požrtvovalnost in trud

ni veliko skrbnikov ki bi toliko svojega časa in trudi in ljubezni namenili strani ki jo urejajo...

Hvala matev, mi zelo veliko pomeni, da ste zadovoljni z mojim in s trudom celotne ekipe SF.
   0 

milosh @milosh 26. Jan 2005, 23:37

resitev sm ze parkrat povedu, galerija se prestavi na cisto svojo stran in je cela stran lahko za nove fotke, tko mas zihr 2dni casa da pogledas fotko, tut 48ur pomaga, sam ko je vec clanov to propade.
   0 

Matej @OKO 27. Jan 2005, 09:42

objava na 36 ur,
pa se nekaj kaj ce bi naredili donor sistem,
in potem bi imeli tisti, ki donirajo nekaksne ugodnosti,
to sem videl na eni strani
www.usefilm.com
pa se mi zdi kar uspesno.
kaj pravite?
lp
oko
kali juga
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 27. Jan 2005, 09:49

donor sistem? Lahko malce bolj natančno opišeš kakšen je ta sistem?
   0 

Matej @OKO 27. Jan 2005, 10:04

poglej si na oni strani...
pa bos videl
sicer pa na kratko...
npr tisti, ki zeli prispevati donirati...
lahko donira in ima potem ugodnost npr objavo 3 slik na dan ali pa imas opcije
donor1 npr 3000 na mesec pa objavi dve sliki na dan.
donor2 npr 6000 mesec pa objavi 4 slike na dan ali 3 ne vem
donor 3 npr 10000 mesec pa objavi 6 slik na dan..
seveda se s tem denarjem se lahko potem zakupi vecji prostor...
in poveca hitrost podatkov...
seveda tukaj pride v postev tudi delitev na fotografe in na one, ki so se na zacetku
smile
hocem reci tisti ki imjao zilo in tisti, ki mislijo da jo imajo in se ne vedo kako to povedat smile
na kratko.
pozdrav
oko
kali juga
   0 

tinekr @tinekr 27. Jan 2005, 10:09

Potem bi ostalo na strani deset modelov in bi gledali samo še slike od teh, število obiskovalcev bi drastično upadlo, ker je to navsezadnje ena mala Slovenija biggrin
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 27. Jan 2005, 10:10

Zakaj upadlo? Ostali, ki ne bi donirali, bi pač lahko dodali eno fotografijo recimo na 48 ur.
   0 

Gregor Prodan @progre2 27. Jan 2005, 10:21

nono, jz nebi poslabšal statusa tistih ki ne donirajo, izboljšal pa bi status tistih ki donirajo. se pravi tisti ki bi dali določeno vsoto denarja bi preprosto lahko uploadali 3 slike na 24 ur ... al kej tacga. :> nebi blo diskriminacije ...sam potem se pojavi problem tega da bodo mislni da tisti ki donirajo veljajo kej več ...
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 27. Jan 2005, 10:23

Saj ne bi naredil diskriminacije, ker tako ali tako že študiram da bi povečal limit na 48 ur.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati