0 

andrejp @andrejp 26. Jan 2005, 20:27

Odločam se za nakup fotoaparata in v igri je Fuji S5500. Trenuto imam S3000 in sem z njim kar zadovoljen razen nekaterih stvari:
- ostrenje v slabših svetlobnih razmerah kar je pri S5500 rešeno z dodatno lučko za pomoč pri ostrenju bližnjih objektov
- pri S 3000 se pri slikanju proti soncu (sonce ni nujno v vidnem polju) pojavljajo po celotni sliki krogi (duhci) tako da so te slike praktično popolnoma neuporabne (priložena slika). To sem opazil že tudi pri nekaterih drugih znamkah fotoaparatov, pri nekaterih pa tega pojava ni. Ker velikokrat slikam podobne zadeve me zanima ali je z S5500 enako. Če ima kdo kakšne testne slike proti soncu s tem aparatom in pa v slabši svetlobi oziroma ponoči bi prosil da mi pošlje.
   0 

chips @chips 27. Jan 2005, 08:53

Kar se "ghost" efekta tice, ti nebi znal pomagat, vendar Fuji aparati (bolj ali manj vsi) imajo to slabost, da tezko ostrijo v slabih pogojih. Mislim, da z 5500 ne bos tega resil. Je pa aparat definitivno eno stopnico visje od S3000.

En dober in zelo pozitiven test S5500 imas na e-fotografija.com
   0 

andrejp @andrejp 27. Jan 2005, 09:35

na e-fotografija sem prebral članek. Zanima pa me ali ima kdo izkušnje prav s tem aparatom. Mislim da imajo glede ostrenja v slabši svetlobi vsi aparati tega cenovnega razreda enake probleme. Pri S3000 pa je bil problem da tudi recimo v sobi kjer je gorela luč ni hotel izostriti. Zraven pa je kolega z Olympusom brez problema slikal. Upam da je ta problem pri S5500 odpravljen. Zato me zanima če ima kakšen kakšne direktne izkušnje s tem aparatom in pa slike.
   0 

andrejp @andrejp 5. Feb 2005, 11:56

Toliko je bilo govora o tem aparatu (S5500) pa nobenega odgovora. A torej tega aparata nihče nima pa je bilo samo veliko besed v prazno al kako naj si razlagam?
Torej če ima kdo ta aparat ga prosim da pritisne nekaj slik proti soncu pa nekaj slik v mraku, temi ali v temnejšem prostoru in mi pošlje lahko na mail: andrej@ainp.net

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati