0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 13:10

Pozdravljeni!

Zanima me kako hitro CompactFlash kartico moram kupiti, da ne bo s svojo hitrostjo ovirala oz. omejevala Nikon d70.

Na dpreview.com sem prebral, da d70 v 20 sekundah lahko naredi najvec 44 slik, se pravi 2,2 sliki na sekundo. Velikost slike raw (NEF compressed) formata se giblje okvirno med 4.5 in 6.5MB. Iz tega sklepam, da je primerno ce kartica zapisuje s hitrostjo nad 14mb/s. Je to res, ali je moj izracun, oz logika racunanja napacna?

Kupiti nameravam kartico Lexar CF 512MB 80x USB WA (mixi.tv, mimogrede ima kdo z njimi izkusnje pri narocanju prek interneta?) , katere hitrost naj bi bila 12mb/s. Je za podoben denar kaksna boljsa resitev? SanDiskove Extreme III kartice, ki naj bi zapisovale z 20mb/s namrec najdem le v 1GB izvedbi, ki pa stane dobrih 30 tisocakov. (512MB verzije ni?)

Hvala!

Lp, Piggy
   0 

Matej @OKO 27. Jan 2005, 13:21

@piggy lahko ti povem da ima moja prijateljica ono ki je v kompletu
Lexar 1Gb 16.
mislim da je ta
pa ji zelo dobro dela
aja komplet je kupljen v ameriki.
pozdrav
kali juga
   0 

chips @chips 27. Jan 2005, 13:36

Navadni Sandiskova kartico vec kot zadovolji moje potrebe, saj D70 ima buffer za 9 jpg fotk, tako da se ni se zgodilo, da bi moral cakati na prenos fotk na kartico...
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 13:45

Buffer se zapolni.. (se hitreje z NEF formatom = cca 2x vecji od JPG FINE formata)

Mene zanima spodnja hitrost kartice ki ne bo nikakor omejevala d70, to da za vecino posnetkov zadostujejo pocasnejse kartice mi je jasno.

In hvala za odgovore (do sedaj + za v naprej)

Lp!
pigs we get what pigs deserve
   0 

primoz75 @primoz75 27. Jan 2005, 14:03

ma realno poglej: kdaj boš toliko zaporednih fotk naredil da boš tko hitro (in pogosto) zapolnil buffer?

najbrž takrat ko boš to reč testiral...

jaz dostikrat fotkam šport z mojo 10d, imam Sandisk ultra in ultra II kartice in nimam težav z prenosom fotk na kartico...

pa fotkam tudi v RAW načinu....
   0 

Ivan Slamek @ifo 27. Jan 2005, 14:09

Mislim, da je tako: slikaš lahko 3 slike/sec, dokler se ne napolni medpomnilnik. Potem začne FA snemati na kartico in tukaj tudi najhitrejše ne zmorejo zapisovati tako hitro, da bi hitrost ostala 3 slike/sec, zato hitrost pade na cca. 2 sliki/sec in ostane takšna.

Ivo
   0 

primoz75 @primoz75 27. Jan 2005, 14:11

in se tudi ustavi ko je reč (pre) polna...

:!:
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 14:17

Ja, zanima me hitrost ki je potrebna pri zapisovanju, potem ko je buffer ze polen, kar je 2,2 sliki na sekundo (glej originalni post)

Kako hitro obicajen uporabnik slika me ne zanima :) Zanima me zgolj tehnicna plat zadeve.

Lp
   0 

primoz75 @primoz75 27. Jan 2005, 14:23

poglej: eno je teorija, drugo praksa...verjemi da tudi navadna cf je že ok...da o kakšnih hitrih karticah niti ne govorim...

lexar 80x je zel ok kartica, hitrejše ne boš pogrešal.
   0 

Dingo @Dingo 27. Jan 2005, 14:27

Jest imam Lekar 512mb 40x in 80x, pa se mi še nikoli ni zgodilo, da nebi sproti zapisala vseh posnetkov. Tak da brez bojazni jo kupi, ker je dobra kartica.

lp Dingo
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 14:32

ok, naj bo po vase :)

Hvala za odgovore!

Lp
   0 

milosh @milosh 27. Jan 2005, 14:51

clovek hoce teoreticen odgovor
ampak ne razume da so taki odgovori zaenkrat nesmiselni, tako kot je zaenkrat perpetum mobile (nevem ce prov napisan) nesmiselen
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 15:07

odgovor na to bi bil povsem smiselen in ni zgolj teoreticen - je bolj tehnicen, ampak dosti o tem. Ce bo kdo vedel bo povedal, pika.

Lp
   0 

primoz75 @primoz75 27. Jan 2005, 15:17

tko ti bom rekel:

boljše je, da čimmanj to preizkušaš - torej zaporedno fotkanje - ker boš na ta način podaljšal življenje zaklopu tvojega fotoaparata...saj vem da bi mogu zdržat tolik oin toliko posnetkov (recimo da vsaj 100.000) , sam je treba vedet da D70 ni namenjem temu da boš ti skozi na kontinjus fotkal...

za ta namen (torej akcijsko fotkanje) ima nikon v svojem katalogu drugi (dražji) model...
   0 

Matej Herbst @matto 27. Jan 2005, 18:42

Piggy ne vem če že imaš D70 v rokah tako, da za normalno fotkanje in tudi športno je več kot dovolj to kar je na tržišču. Mene Sandisk Ultra II ni nikoli zatajila niti v RAW formatu, ko sem slikal zaporedne slike obrate jadrnic. In to je bilo zadnjič saj takšnih zaporednih in tolikokrat zapored ne potrebuješ.

Če pa si pa zgrešil aparat ali pa si kupi kamero smile, saj zaklop tega ne bo odobraval in odpovedal.

Glede tehnične plati zadeve se vsi preveč obremenjujete z tehniko aparatov, jaz pa bom npr. za Benetke pustl D70 doma na počitku, saj ni pomemben aparat ampak fotograf. Zato pusti tehnične zadeve na miru saj to so samo komercialni triki, kaj ti rabi Sandisk Ultra III, če aparat ne more doseči maksimalnega zapisa na to kartico..

Ne zamerit ampak po vseh tvojih komentarjih sem moral to napisati.
   0 

primoz75 @primoz75 27. Jan 2005, 18:55

točno to:

že navadna CF je čist ok...pa še poceni je.

za to kar boš rabil, pa tudi če boš šport fotkal, je ok...

če pa ti bo to premalo (število posnetkov, hitrejši buffer, boljši zaklop...) boš pa itak mogu premišljat o kakem novem nakupu...
   0 

milosh @milosh 27. Jan 2005, 19:16

mal off-topic

piggy je napisal/a:
odgovor na to bi bil povsem smiselen in ni zgolj teoreticen - je bolj tehnicen, ampak dosti o tem. Ce bo kdo vedel bo povedal, pika.

Lp

ce stvari ni teoreticna je prakticna, ce pa govoris o tehnicnem smislu je pa to neki cist druzga, mal si besedni zaklad postimi
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 20:38

Z veseljem bi komentiral tvoj post Milosh, a bi le zacel dabato, ki ne sodi na ta forum. Ceprav me je tvoj zadnji post precej razburil, mislim da si s svojimi komentarji do sebe dovolj "strog" ze sam in ni potrebo da dokazujem nekaj kar potrjujes ze sam - s svojim bistroumnim pisanjem.

Uf! Pa prosim, brez nadaljnega prerekanja o nepomembnih zadevah.

Lp

Edit:
Ostalim pa hvala za vas input ;)
   0 

Anže Miš @magus 27. Jan 2005, 22:06

ali vi, drugi uporabniki d70-ke lahko slikate 3slike/sec v jpg? Jst namreč lahko samo v NEF
   0 

pera @piggy 27. Jan 2005, 22:56

v JPG, V povprecju pride 2,2 slike na sekundo..
test: http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page4.asp
Aha.. vidim pa tudi da pise kasna kartica je bla uporabljena, kar hkrati tud odgovori na moje vprasanje :)

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati