0   

RIDLEY @RIDLEY 5. Jun 2010, 10:32

Lep pozdrav sem novi v fotografiranju, imam NIKON D3000 z objektivom 18-55. Zanima me ali je bolj smoterno kupiti objektiv 18-200 ali 55-200. Zanima me zaradi zuma, če imam dva objektiva 18-55 + 55-200 ali je to enako kot 18-200. Hvala za odgovore. Če je bila ta tema že na forumu mi prosim sporočite link.
 0   

Žiga @zcetrt 5. Jun 2010, 11:04

"Zum" je v omenjenima primeroma enak.

Morda bi si bilo smiselno razjasniti, kaj pomenijo najosnovnejši fotografski pojmi. Mišljeno čisto dobronamerno. Gradiva je veliko tako v tiskani kot tudi elektronski obliki.
4.
 0   

Horvy @Horvy 5. Jun 2010, 11:24

Definitivno je bolje, da vzameš 18-200mm, saj ni potrebno menjavanje objektiva za objektiv, tukaj imaš pa vse v enem!
 0   

andyz @andyz 5. Jun 2010, 15:21

Ker predvidevam, da nimaš nevemkakšne kilometrine pri fotkanju, bo res 18-200 verjetno najboljše.
Kasneje, ko boš postal bolj kritičen do svojih izdelkov, pa boš gotovo segel po objektivu s čimmanjšim razponom goriščnic. Idealno morda s fiksno goriščnico.
Pri zoomih velja: večji kot je zoom, manj kakovosten je objektiv - iz preprostega razloga, ker ima več steklovine.
Je pa velik zoom bolj praktičen povsod tam, kjer ni možnosti za hitro menjavo objektivov.
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati