0   

FotoGruL @FotoGruL 7. Jun 2010, 12:49

ga je že kdo testiral za Nikona,
se sploh splača razmišljat o njem,
kakšne so fotografije

pa lp
 0   

blanka @BlankaPiromanka 24. Nov 2011, 14:18

NOVO

V uč mi je padel tale objektiv, predvsem glede na cenovno ugodnost in dostopnost. Predhodnik je leto dni nazaj sicer nalimal link za googlova iskanja, ampak mene zanimajo vaše uporabniške izkušnje.
Na Flickrju gledam fotografije narejene s tem objektivom in Nikonovim D90 kot ga imam jaz, pa se mi zdijo odlične.
Lepo prosim za kakšne nasvete, kakšne minuse, pluse,...
Zanima me pa točno za Samyang 85mm 1.4 .

Hvala smile smile
 0   

Simon @SimonG 24. Nov 2011, 15:32

edini minus je da nima AF, drugače pa super...
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Ratter @Ratter 24. Nov 2011, 15:39

Ja,oster je,Ampak zadet fokus,če fotografiraš portret,je pa umetnost.
Če bi si gor nalimal čip za ostrenje,bi še nekako šlo verjetno.
Imam ta objektiv za Canona in ga prodam za pol cene,če kdor hoče.
Zame je neuporaben.Predolgo iščeš fokus,če ročno ostriš.
+ na fotoaparatu nisi nikoli siguren,če je fotka v fokusu,zaradi majhnega zaslona.
Ko pa daš enkrat fotografije na PC,pa si razočaran koliko jih je out of fokus.
Drugače pa,kot sem napisal ostrina in mehansko se mi pa zdi odličen objektiv.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 24. Nov 2011, 15:46

vaja vaja pa tudi na MF zadaneš fokus, sam obupat ne smeš.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Aleš @lial 24. Nov 2011, 16:06

ZiZa je napisal/a:
vaja vaja pa tudi na MF zadaneš fokus, sam obupat ne smeš.
thumbsup thumbsup
Tako je.
In tri posnetke (ali več), vsakega z manjšo korekcijo v + ali -, moraš biti res že precej neroden, da ni nobena fotka ostra...
Tole sicer ni mnenje uporabnika Samyang-a 85, temveč takega, ki je nekaj tisoč posnetkov naredil s starimi objektivi M42.
 0   

Ratter @Ratter 24. Nov 2011, 16:56

Bom po pravici povedal.Fotografiral sem portret,recimo na 2-2,5m razdalje.
Ostril na oči,normalno.Od desetih fotk sta bili dve prebavljivi.8 sem jih brisal.
Za mene je to katastrofalen objektiv.Ko sem fotografiral,sem ostril skozi iskalo.
Škljocnil sem seveda večkrat in se pomikal naprej nazaj za mogoče 10cm.
Še vedno trdim,da je objektiv odličen,kar se optike tiče.Tista fotka,ki je ostrena na pravem mestu je odlična.
Ampak tole enostavno ni za mene.Če niso oči britev ostre,vrži hudiča v koš.
Če pa fotografiram recimo z rdečim objektivom 17-85mm,pa ni da ni.
Bi bilo hudo nekaj narobe,da bi bil fokus zgrešen.
 0   

blanka @BlankaPiromanka 24. Nov 2011, 17:40

Kaj pa če fotkaš na avtomatik ostrenju in ročno še dodajaš? Ker fotografije, ki jih gledam na flickrju so mi ubitačno prepričljive :/ Pa cena tud. Sam nebi rada spet kupila krneki :/ Je vseeno boljš Samyangovo 85ko zamenjat za Sigmino 50mm 1.4 ?
 0   

misfits @misfits 24. Nov 2011, 17:55

Samyang nima "avtomatik" ostrenja. Slike, ki jih gledaš po spletu, so pa z vsakim objektivom lahko dobre, odvisno kdo jih naredi grin Raje vzemi Nikon 85 1,8, ki ima automatsko ostrenje, Sigma 50 1,4 je pa tudi super.
 0   

Simon @SimonG 24. Nov 2011, 18:09

obstajajo primerki Sigme 50 1.4 ki imajo AF ravno tako zanesljiv kot samyang 85 =)
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

blanka @BlankaPiromanka 24. Nov 2011, 18:19

Se pravi, če bi vzela Nikonov 85 1.8 nimam kej falit? Po fotkah sodeč ima izreden bokeh in to mi je dost pomembno.

Kako se pa 85 1.8 obnese v slabših svetlobnih pogojih?

Pa še kakšen primer širokokotnega objektiva za Nikon bi prosila. Za zmerno ceno biggrin
Da ne bom lih težila po vseh temah. Aja, a wide angel leče so ok?
 0   

Ratter @Ratter 24. Nov 2011, 18:32

Imam samyang 85 1,4 in ti priporočam vzami raje Nikona.
Eno Sigmo 70-200 f2,8 sem enkrat celo podaril kolegu,ker je bila ostra samo na f4.
Kakorkoli si pa fotografiral na kakšni drugi zaslonki,so pa fotke bile preveč "mehke".
Nisem imel srca,da tak objektiv nekomu prodam.Pa načeloma ni bilo nič narobe z njim.
Pa še ostril je točno.
Sigma nikoli već.Če imaš Nikona,kupi Nikon objektive.
Saj je možno,da dobiš kakšno ostro Sigmo.Res pa je,da je več možnosti,da dobiš neostro.
Pa še bokeh imajo nikakav.Pa raznorazni problemi z front in back fokusom...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 24. Nov 2011, 18:58

@ratter: cmo'n kakšne izjave mečeš ven laugh objektiv je katastrofalen v isti sapi pa da je odličen. če bo to kakšen prebral se bo sam za glavo prijel... ne moreš rečt da je objektiv katastrofalen zato ker ne narediš ostre fotke na manual focus. sprejmi dejstvo da ne znaš fotkat z MF... big deal, to ni prirojen dar ampak zahteva vajo in občutek. In nehaj s posploševanje sigmine (ne)kakovosti. Če si imel v lasti samo en lens še ne pomeni da so izdelki te firme vsi zanič... s takimi izjavami zavajaš folk, ki bere forum.
 0   

misfits @misfits 24. Nov 2011, 19:11

Ratter je napisal/a:
Saj je možno,da dobiš kakšno ostro Sigmo.Res pa je,da je več možnosti,da dobiš neostro.

tale z bokehom je pa malo bosa, pa ne vem kaj ma zdaj 70-200 tukaj veze, 50 1,4 ima super bokeh, tud 70-200 ni švoh, glede AFja se pa strinjam, da je večkrat lahko problem
 0   

Ratter @Ratter 24. Nov 2011, 21:37

ZiZa je napisal/a:
@ratter: cmo'n kakšne izjave mečeš ven laugh objektiv je katastrofalen v isti sapi pa da je odličen. če bo to kakšen prebral se bo sam za glavo prijel... ne moreš rečt da je objektiv katastrofalen zato ker ne narediš ostre fotke na manual focus. sprejmi dejstvo da ne znaš fotkat z MF... big deal, to ni prirojen dar ampak zahteva vajo in občutek. In nehaj s posploševanje sigmine (ne)kakovosti. Če si imel v lasti samo en lens še ne pomeni da so izdelki te firme vsi zanič... s takimi izjavami zavajaš folk, ki bere forum.

Ziza.Pa je že treba prebrat kaj sem napisal.Optika je odlična.To še enkrat trdim.
Saj imam objektiv doma.Ampak pri zaslonki f2 je hudo težko na 2-3 metrih manualno zadet ostrino na oči.
Je pač polje globinske ostrine majhno.Meni enostavno ne sede.
Imel sem dve Sigmi.Eno sem podaril,kot sem napisal.Drugo še imam.(Bigma-170-500)
Fenomenalna ostrina od 170 do 250mm.Od 250 do 500 premehek.Kaj mi pomaga 170-500,če je objektiv uporaben samo v območju 170-250?
Bokeh na eni in drugi Sigmi je pa nekako čuden.Ozadje ni lepo razmazano,kot bi moralo bit,
ampak so dejansko nekakšni čudni razmazani krogci.
Meni to ne paše.Pač stvar osebnega okusa.
Da mogoče MF fotografiranje ni za mene,ok se strinjam.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 24. Nov 2011, 21:51

sem prebral in v svoj komentar zajel, kar si zapisal: da je odličen objektiv (optika) in da je katastrofalen (MF)... to smo razčistil. glede sigme pa me je zmotilo to:
Citiram:
Saj je možno,da dobiš kakšno ostro Sigmo. Res pa je,da je več možnosti,da dobiš neostro.

nekomu, ki cinca ali bi kupu sigmo ali objektiv firme body-ja precej da mislt, da so kar večina sigma lensov za en drek. časi se spreminjajo, sicer pa foto servisi znajo nastvit lens da dela tako kot mora, ni treba objektivov podarjevat. upam da smo razčistl tole smile
 0   

brbo26 @brbo26 25. Nov 2011, 10:14

Portretna objektiva Sigma 50/14 in Sigma 85/1.4, recimo, da je 50ka na DXu že zelo uporaben tudi za portrete), se nimata česa sramovati. Za nekatere sta celo boljša od Nikkorjev, ob tem pa je 85ka skoraj pol cenejša.

Če so težave s fokusiranjem (back/front ali 'machine gun' pri 85), ti to ekspresno zrihtajo na servisu.

Manualni fokus pa je na kakem D90 lahko problem (kljub potrditveni piki, ki jo vidiš tudi z Samyangi na Nikon aparatih). Sploh, če uporabnik pričakuje, da bo na standardnem D90 (brez kakega Katz Eye focusing screena) pri popolnoma odprti blendi s Samyangom 85/1.4 redno domov 'nosil' fotke kot jih gleda na flickerju. Vseh tistih faljenih nihče ne kaže na flickerju...

Če pa zgolj slikaš rožce, ki jim nikol ne dopizdi in ti z veseljem pozirajo tut cel mesec, pa je AF razmetavanje dnarja, IMHO.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati