0   

ovidus @ovidus 7. Jun 2010, 18:53

Živjo kupjem nov aparat pa me zanima kakšne so vaše izkušnje glede canon eos 550d ali nikon d5000. Katerega naj vzamem? kakšne so prednosti in slabosti enega in drugega?
 0   

Gregor Gomboc @George 7. Jun 2010, 20:07

Google... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zakaj vse vedno na krožniku pričakovati???

Ne me narobe razumeti, nimam nič proti tebi. A ta vpražanja počasi utrujajo in lahko bi tu in tam kak žačetnik tudi sam malo energije vložil in se sam odločil.
 0   

Žiga @thunder_road 7. Jun 2010, 20:25

No, saj v tem primeru je spraševal tudi o izkušnjah. Se pa strinjam, da bi bilo zelo v redu, ko bi uporabniki kdaj prišli že z določenimi informacijami o tem kaj si želijo, da bi bilo potem lažje usmerjati. Bi pa prosil, če se odgovori podajajo v mejah razuma, brez odvečnih klicajev ter brez nepotrebnega oddaljevanja od naslova teme, drugače bo potrebno "popravljanje". (@ George: to je prvo opozorilo)
 0   

ovidus @ovidus 8. Jun 2010, 07:50

Ja, včeraj pooldne sem preiskal cel goole, pa nisem našel odgovora. Je pa res, da se ne spoznam toliko na fotografijo, zato bi mi nasvet prišel prav.
 0   

lipe123 @lipe123 8. Jun 2010, 08:25

canon 550d
iPhone 3GS 16GB
Macbook 2.0
Canon eos 450D
 0   

Aleš @lial 8. Jun 2010, 08:28

Kljub temu, da ne uporabljam nobenega od naštetih, lahko napišem, kje vidim prednost enega pred drugim.
Nikon ima vrtljiv LCD, kar pride prav pri kakšnih fotografiranjih na tleh ali nad glavami.
Canon ima večjo možnost uporabe starih objektivov, kar se izkaže za prednost ob nadgrajevanju.
Torej to eden ima, kar nima drugi.

Če ti vrtljiv zaslon ne bi pomenil ničesar, potem je v prednosti Canon in če nimaš namena kupovati starih objektivov, je v prednosti Nikon.

Sicer pa sta oba vredna svojega denarja.
 0   

ovidus @ovidus 8. Jun 2010, 08:30

Kaj pa glede same kakovosti fotk, kateri je boljši oz. kakšne so napake pri enem in drugem?
 0   

Aleš @lial 8. Jun 2010, 08:36

Kakovost posnetka je odvisna popolnoma od fotografa, to velja za večino DSLR-jev neke generacije.
Zato se s tem ne obremenjuj, razen če pričakuješ, da bo aparat sam naredil lep posnetek.
V tem primeru boš moral razmišljati drugače.
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Jun 2010, 20:12

Kar je lial povedal in prednost v resoluciji, Hi-ISOu (mogoče le minimalna, nisem primerjal), boljši video. Ni kaj razmišljat, vsekakor 550D. Nikon je v tem razredu strašno omejujoč s temi AF-S objektivi, čeprav so zadevo precej omilili s 50 1.4 in 35 1.8. Vendar marsikdo ki kupi fotič za 500-700 EUR ni pripravljen dat par sto eur za fiksen objektiv, ko bi pa sicer lahko uporabljal 50 1.8 za dobrih 100 EUR. To je res kontradiktorna zadeva in pač breme Nikona zaradi nemenjave bajoneta, ker so želeli ohraniti združljivost za nazaj. V višjem rangu pa gnjavijo z M načinom ostrenja zato in bednim stikalom, ki ti lahko uniči pomemben trenutek Tukaj mislim, da je Canon povlekel precej boljšo potezo, ker koga pa danes še brigajo prastari (MF) objektivi (zdj se jih bo par javl, lol). In tudi ni se treba s stisnjenimi zobmi prilagajat uporabe AF-ON knofa zato, da lahko tisto bedn bedno stikalo prelimaš, da se ti pomotoma ne premika. Z rokavicami, ga pa itak ne moreš uporabljat.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Miha @cedo 8. Jun 2010, 21:15

Noob je napisal/a:
ker koga pa danes še brigajo prastari (MF) objektivi (zdj se jih bo par javl, lol).

sunny

Mene brigajo, samo FD so bili pa res en jajc!

R...FL...FD...EOS...??

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati