0   

Damir @OCCULT 12. Jun 2010, 21:25

Pozdravljeni.............

Zanima me če gdo ve,kje se da photoshop cs4 na privzete original nastavitve (reset),ker sem nekaj zamešal pa mi črez vse slike nekre mreže dela pa neke efekte,ki me zelo motijo.

Nevem pa kje se to več izklopi.

Ali obstaja privzeta nastavitev programa,ker čene bom moral ponovno inštalirati....sad

Hvala za odgovore..
Lep pozdrav...
 0   

Kris @kris 12. Jun 2010, 21:48

Stisneš hkrati tipke Shift, Control in Alt ter med držanjem le-teh zaženeš Photoshop. Na vprašanje "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" klikneš YES, in to je to. Photoshop se bo odprl s prvotnimi nastavitvami.
 0   

Damir @OCCULT 12. Jun 2010, 21:59

kris je napisal/a:
Stisneš hkrati tipke Shift, Control in Alt ter med držanjem le-teh zaženeš Photoshop. Na vprašanje "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" klikneš YES, in to je to. Photoshop se bo odprl s prvotnimi nastavitvami.

Hvala drži ...stisniti je treba ctrl+alt+shift preden se zažene photoshop pa se odpre okno za potrditev ponastavitve.

Še enkrat hvala:)
Lep pozdrav...
 0   

Damir @OCCULT 12. Jun 2010, 22:09

Sem bil malo prehiter ali pa se motim:)

V photoshopu mi je vse ponastavilo vredu ampak ko gledam slike RAW (NEF) mi v oknu za popravljati RAW naredi rdeče lise,kjer je bela barva mislim kjer je najbolj svetlo ali je to normalno,ker prej tega nisem zasledil.

Hvala vnaprej
Lep pozdrav...
 0   

Damir @OCCULT 12. Jun 2010, 22:28

Evo tukaj je primer v takšnem oknu za obdelavo RAW ali je to normalno?

Vbistvu pokaže rdeče kjer je preveč belega,kjer je bolj belo zapečeno tako nekako.

Hvala vnaprej.
Lep pozdrav...
 0   

Ratter @Ratter 13. Jun 2010, 05:28

To ti pokaže kje imaš preosvetljeno. (prežganine)
Če tega nočeš,potem samo klikneš majhen beli trikotnik zgoraj desno v histogramu.
To je vklop in izklop.Črni na levi pa je za podosvetljene dele,ki ti jih prikaže modre barve.
Klik na trikotnik enako.Vklop,izklop.

Priporočam:
http://photo.tutsplus.com/tutorials/post-processing/adobe-camera-raw-for-beginners-histogram-white-balance/
 0   

Erazem @erazem 13. Jun 2010, 10:25

OCCULT je napisal/a:
Pozdravljeni.............

Zanima me če gdo ve,kje se da photoshop cs4 na privzete original nastavitve (reset),ker sem nekaj zamešal pa mi črez vse slike nekre mreže dela pa neke efekte,ki me zelo motijo.

Nevem pa kje se to več izklopi.

Ali obstaja privzeta nastavitev programa,ker čene bom moral ponovno inštalirati....sad

Hvala za odgovore..

Kar se ti je prikazovalo izklopiš v meniju View/show/grid

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati