0   

Martin Peca @mPECA 14. Jun 2010, 16:34

Ker sem že en mesec brez fotoaparata, se počasi pojavlja nujna potreba, da si kupim nov fotoaparat. Gledal sem čisto vse znamke od Canon do Sony... pri vseh je nekaj kar pogrešam ali pa imajo celo preveč!

Danes sem pa prišel do Pentaxa in njegovega K7... Na vriskaču je padlo že nekaj mnenj, zdej bi rad še tukaj slišal kaj...

Kaj mi je zanimivo pri K7:

Velikost
Wireless možnost za bliskavice
Video
Zunanji priključki za sprožilec, mikrofon, X-sync,...
Teža (vsaj kar se tiče 50D/5D in drugih novejših aparatov, proti 30D je približno ista teža)
Splošna zatesnjenost ohišja in večine objektivov proti prahu in vlagi (ne bi glih rekel vodi)
Prijeten grip
100% pokritost iskala, fajn povečava (skoraj enaka 30D)
Anti shake v ohišju aparata
Programabilen Auto ISO
USER funkcija poleg Manual/Program/Shutter/Aperture
Magnezijevo ohišje
Kompenzacija osvetlitve od -5 do +5 (30D je imel -2 do +2)
Manj megapixlov od ostalih v konkurenci (razen nikonja), kar je dobro če nimaš glih najmodernejšega računalnika in delaš v RAW formatu.

Deluje mi kot moja bivša 30D z nekaj dodatki in bonbončki.

Fotokaj: K7 je bistveno manjši od 50D ampak vseeno dovolj večji od 550D ali podobnih, PEN pa mi ni všeč, ker nima optičnega iskala.
Aparat nosim povsod (lani sem 30D namakal v reki v jeseni, pozimi ga je zasipal sneg, letos spomladi se je kotalil po skali...), zato iščem enga trpežnega konja in ne glih igračo...

Sicer dvomim ampak vseeno, če je kdo, ki ga ima, bi rad slišal kakšen komentar...

http://a.img-dpreview.com/reviews/pentaxk7/Images/sidebyside.jpg

PS: kvaliteta slike mi pomeni malo ali nič, vse kar daje isti rezultat od 30D mi je popolnoma dovolj! Aja, pa pentax ima zelo zanimive fiksne objektive - palačinke.

Hvala!
 0   

Peter Atanackov @Geo 14. Jun 2010, 17:06

Samo eno pripombo imam, tiste palačinke so drage smile . Drugače se mi pa zdi vredu izbira, sicer ga se nisem uporabljal (sem pa k100d, k10d in k20d). Pa so bili vsi vredu fotoaparati, razen k100d. So pa bili narejeni res... neverjetno trdno. Še k100d je deloval kot en (zelo trden) kos plastike in ne kot sestavljanka, katero čakaš da bo razpadla.
 0   

Andrej @fotokaj 14. Jun 2010, 18:12

mPECA je napisal/a:
... Fotokaj: K7 je bistveno manjši od 50D ampak vseeno dovolj večji od 550D ali podobnih ...

Ne, K-7 ni "bistveno" manjši od 50D, pač pa le 11% - razen, če je zate 11 odstotna razlika "bistvena"?
Obenem je pa je K-7 le 2mm širši, 11mm debelejši, ter celo 1mm nižji od 550D. Je pa res, da je zato lahko to "dovolj" - meni je to pač isti k ...

Mal si preberi mere, preden buče kvasiš.
grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati