0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Jun 2010, 13:40

Pozdravljeni,

zanima me,če ima kdo kaj podobnega sklenjeno... Se trenutno dogovarjam za en posel, pa se od mene pričakuje na imam sklenjeno takšno zavarovanje. Ne vem kaj bi lahko komu s fotografiranjem naredil, zato mi je to malo 'čudno'.

lp
 0   

urosm @urosm 17. Jun 2010, 18:11

Med fotkanjem se spotakneš ob žico na tleh. Med padanjem proti materi zemljici ti iz rok odleti fotoaparat z nataknjenim 70-200/2.8, prileti modelu v glavo, ta zruši stojalo za ozadje in prevrne svečnik s prižgano svečo. Sveča vžge zavese, stojalo pa prileti na mizico na kolesih, na kateri je televizor, ki se popelje do steklenih balkonskih vrat ter iz 28. nadstropja prileti na pločnik, kjer ubije vsaj tri mimoidoče.

Še kak pomislek, kaj lahko komu narediš s fotografiranjem?
 0   

Aleš @lial 17. Jun 2010, 18:21

Jaz bolj razumem, da je zavarovan posel, torej zagotovljena izvedba in možnost vračila stroškov naročniku, če bi šlo kaj narobe.
Lahko pa, da je zavarovan tudi padec iz 28 nadstropja, bodo v zavarovalnici več vedeli... grin grin

@urosm: če si že ustvaril scenarij, bi lahko vpletel še prvenstvo, pa tiste troblje, pa mačka, pa psa, pa taščo, ne pa neki na pol... grin grin
 0   

urosm @urosm 17. Jun 2010, 19:06

Za finančno zmožnost izvedbe posla se navadno zahtevajo bančne garancije, zavarovanje odgovornosti pa se, tako kot npr. pri obveznem avtomobilskem zavarovanju, nanašajo na povzročitev neposredne/posredne materialne in nematerialne škode.

No, seveda pa lahko točne naročnikove zahteve zveš le pri njemu. Verjetno ti bodo z veseljem pojasnili, kaj in zakaj želijo.

@lial, ja možnosti scenarijev so neskončne. O prvenstvu in trobljah in ostalem trenutno aktualnem pa raje nebi, ker mi gre že na bruhanje, ko o tem poslušam. Povsod in non-stop ... pa še izognit se temu ne da. Morda edino k prejšnjemu scenariju še kakšno neželeno nosečnost priključim, kapavem.
 0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Jun 2010, 19:59

Madonca uros, maš pa domišljijo... smile
Ampak, si me prepričal...maš najbrž kr prav...

Kličem jutri na zavarovalnico. A kdo kaj ve kakšni so to kaj stroški?

Hvala

lp
 0   

Bostjan @Archie 17. Jun 2010, 20:21

urosm je napisal/a:
Med fotkanjem se spotakneš ob žico na tleh. Med padanjem proti materi zemljici ti iz rok odleti fotoaparat z nataknjenim 70-200/2.8, prileti modelu v glavo, ta zruši stojalo za ozadje in prevrne svečnik s prižgano svečo. Sveča vžge zavese, stojalo pa prileti na mizico na kolesih, na kateri je televizor, ki se popelje do steklenih balkonskih vrat ter iz 28. nadstropja prileti na pločnik, kjer ubije vsaj tri mimoidoče.

Še kak pomislek, kaj lahko komu narediš s fotografiranjem?

Matr.. kok velik televizor.... laugh
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 17. Jun 2010, 22:41

Saj prbiješ en disclaimer na sprednjo lečo in je kul. V uroševem scenariju je pa itak tehnik ki je tisto žico napeljal kriv...
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

urosm @urosm 18. Jun 2010, 22:59

Tehnik že. Kaj pa če si škrt, pa ne plačaš tehnika, pa ga sam položiš?

Pa tudi če palčaš tehnika, si ga ti najel, in ti, kot izvajalec, odgovarjaš za delo tvojega podizvajalca ...

Če pa je ta bizgec naročnikov, pol pa si ti tudi itaq med oškodovanci.

Skratka, zapletena so črevesja prava in krivda se te hitro prime.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati