0   

nikooo @nikooo 19. Jun 2010, 15:12

..pred kratkim sem si kupil canon 7d in tamrona 17-50 in pri globinski ostrini imam tažave. zato vas lepo prosim za kakšen napotek oziroma rešitev.Gre zato, da recimo ko slikam skupino ljudi so prvi tije ostri ostali pa neka sredjna žalost...tj.brez ostrine.In to kjub temu da slikam na Av in dam na f/11. Kot je meni znano naj bi bila pri tej zaslonki ostrina čez celo sliko,hja očitno ni...a bi mogu kej v meniju tam naštimat,npr.korekcija objektiva??
...za odgovor se zahvaljujem
lp
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 19. Jun 2010, 16:26

Na globinsko ostrino vpliva tudi oddaljenost od objekta (recimo mala odaljenost - prva vrsta ostra, druga delno, tretja neostra, z večanjem oddaljenosti večja globinska ostrina), vendar imam pri tvojem primeru občutek, da slikaš skupino rahlo s strani oz. postrani glede na vrsto ljudi (v tem primeru so ljudje proti vogalih izven polja globinske ostrine in zato neostri).
Lahko tudi kombinacija obojega, pa tudi rahli premiki ljudi lahko izgleda kot neostri, čeprav gre pri tem za premik ne za pomanjkanje globinske ostrine.

Ps: kakšen je pa čas pri uporabljenem F11 ?
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.
 0   

Kris @kris 19. Jun 2010, 16:27

Verjetno gre za front focus, kar pomeni, da so stvari ostre pred prvimi ljudmi in ne za njimi kot bi pričakoval. Tako je pač s Tamroni ... Če imaš srečo da dobiš primerek, ki se lepo ujame s fotoaparatom, je OK, a takih primerov je po mojih izkušnjah malo. Kot si že sam predlagal, poskusi s korekcijo objektiva, če to ne pomaga pa zamenjat objektiv za drug primerek. Sam sem nad Tamroni obupal in raje uporabljam Canon na Canon. Je dražje, deluje pa 99% vredu. smile
 0   

nikooo @nikooo 20. Jun 2010, 10:33

kris je napisal/a:
Verjetno gre za front focus, kar pomeni, da so stvari ostre pred prvimi ljudmi in ne za njimi kot bi pričakoval. Tako je pač s Tamroni ... Če imaš srečo da dobiš primerek, ki se lepo ujame s fotoaparatom, je OK, a takih primerov je po mojih izkušnjah malo. Kot si že sam predlagal, poskusi s korekcijo objektiva, če to ne pomaga pa zamenjat objektiv za drug primerek. Sam sem nad Tamroni obupal in raje uporabljam Canon na Canon. Je dražje, deluje pa 99% vredu. smile

...hvala ti...bom probal kej v meniju,če bo kej bolše delal,kr lih za nov objektiv trenutno nimam lih dnarja....sam če je to res kot praviš,mi je res čudno,ker povsod kjer sem bral so vsi hvalili tega tamrona...in se res nisem odločil za nakup čez noč,ampak sm prebral na desetine testov...no zdej pa mam eno sranje...
 0   

rey_ @rey_ 20. Jun 2010, 11:26

dej prilepi eno fotko gor, da vidimo. pa še nastavitve pripiši (zaslonka, čas in mm),
praviš da so prve tri osebe na fotki ostre? si ostril na njih? če je tako, lahko takoj izklučimo front/back focus.
 0   

nikooo @nikooo 21. Jun 2010, 10:01

rey_ je napisal/a:
dej prilepi eno fotko gor, da vidimo. pa še nastavitve pripiši (zaslonka, čas in mm),
praviš da so prve tri osebe na fotki ostre? si ostril na njih? če je tako, lahko takoj izklučimo front/back focus.

jooj škoda kr nimam nobene slikce,vse mam na pc-ju v lj,pa še disk sm pozabu;(
lahko pa povem primer,vem da sem recimo slikal eno fotko čas 1/80,f/14 na 17mm....je pa res se mi zdi da sem v tem primeru uporabil navadno avtomatsko 19 točkovno ostrenje,ampak vem da mi je pokazalo kvadratke da je ostreno na osebah v ospredju...
...osebe na levi in desni ob robu slike pa so bile že slabo izostrene kot tudi tiste zadaj. kaj bi bilo bolše da bi uporabil območje ostrenja zone AF oziroma spot AF?
a ima tudi izbira načina ostrenja mogoče kakšno vezo? vem da sem uporabil one-shot AF, a bi bilo bolš da bi uporabil al focus AF v tem primeru?
..ne vem ne vem...ma pa en kolega isto 7d in tamrona in pravi da ma iste težave...tako da...
...
 0   

Žiga @zcetrt 21. Jun 2010, 11:07

na 17mm in F14 je globinska ostrina od cca 1m pa do neskončnosti, če ostriš na razdaljo 3 metrov. Mislim, tu je slika prej neostra zaradi difrakcije. Na kakšni povečavi pa nisi zadovoljen z ostrino? 100%, 300%? Daj res pripopaj sliko, ko bo le mogoče.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati