0   

piksy007 @piksy007 21. Jun 2010, 12:38

Živjo! smile

Sem fotografska navdušenka in začetnica v svetu zrcalnorefleksne fotografije, zato nekak nimam izkušenj z izmenljivimi objektivi. Pred kratkim sem si kupila Canon EOS 500d + KIT 18-55mm 3,5-5,6 in kmalu ugotovila, da je ta objektiv premalo za moje potrebe. Malo sem razmišljala, kaj bom največ in najrajši fotografirala ... Pa mi je postalo jasno da potrebujem nekaj za makro in za portrete. Vem, da objektivi s fiksno goriščnico dajo boljše rezultate, zato sem se zapičila v Sigmo 50/1,4, ker sem videla, da so najboljše kritike. Kaj pa bi mi priporočali vi? Ali rajši vzamem Canon? Pa če ima kdo od vas kakšne izkušnje s take vrste objektivi ...

Pa zanima me, če so pri uporabi zoom objektiva rezultati res slabši? Ker včasih paše met mal več zooma čist iz praktičnih razlogov in bi se mi mogoče bolj splačalo kupit kakšen bolj univerzalen objektiv.

Ja, tko, sm kr dost zmedena ... biggrin
 0   

name1 @name1 21. Jun 2010, 13:14

ne reče se fiksnim objektivom "prime" zastonj, načeloma imajo boljši bokeh ter večjo blendo (=manjšo številko), pa še kaj...da drgač povem -> ni ga zooma z 1.4 blendo, ki zna naredit velko razliko pri fotkanju zaradi globinske (ne)ostrine...mislim pa, da kot začetnica bi blo fajn, da delaš z fiksnim objektivom - sicer je težje vendar se tud velik več naučiš.

sigma 50/1.4 mi je bil zelo všeč lens, sicer ga nimam ampak sem ga mel na enem potovanju sposojenega in rezultati so bli več kot zadovoljivi...
May the light shine on you!
 0   

Gregor Gomboc @George 22. Jun 2010, 18:23

Če denar ni največj problem in imaš največjo težnjo po makrotu in portretih...

Canon EF 100 L IS Macro
 0   

Horvy @Horvy 22. Jun 2010, 20:58

Povej mi, koliko si pripravljena vložiti deklica biggrin
 0   

piksy007 @piksy007 22. Jun 2010, 21:22

Ja, nekak okol 400 eur bi še šlo =)
Dons sm probala na prijateljevem Nikonu Nikkor 50mm/f1,4 pa se mi zlo dopade, najbrž pri Canonu ali Sigmi ni neke posebne razlike?
Pač, portreti so super, je pa vprašanje, če je objektiv dost prbližan za makro, ker ostri na 45 cm in detajlov ni toliko. A se da z 85 ali 100 objektivom tut fajn portretirat, al ne?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati