Ali se vam je že zgodila nesreča, katero je zakrivilo fotografiranje ?
DA
32%
 32%  [ 11 ]
NE
67%
 67%  [ 23 ]
Skupaj glasov : 34

0   

Tomaž @Tobi 22. Jun 2010, 09:55

V tej temi bi se lahko debatiralo na nesrečne dogodke pri fotografiranju, naj bo to uničena oprema ali pa vaša poškodba.

Lahko bi se tudi spisal seznam nevarnih področij ker previdnost ni nikoli odveč in nekaterih primerih lahko tudi reši kakšno življenje.

Iz lastnih izkušenj vam lahko na srečo ali pa nesrečo povem kar se je zgodilo, vam in tistim ki pridejo še za nami v fotografiranje.

Na podstrešju bivših zaporov za evroparkom v Mariboru, kjer ni nobenih oznak da je prepovedan vstop, sem 12.06.2010 padel skozi strop, in to 5 metrov v globino. Uničil fotoparat, objektiv, fleš in skoraj ubil še sebe. Posledice vsega tega so kompresijski zlomi 4 ledvenih medvretenčnih diskov( L1,L2,L3,L4) in en prsni medvretenčni disk(TH11). Zdaj sledita 2 mesca okrevanj v mavcu od vratu do bokov.
Vse bi se lahko končalo dosti huje ko vidiš koliko stvari bi me lahko v najbolšem primeru ubilo....v najslabšem primeru pa priklenlo na posteljo, na naprave da bi celotno življenje vegitiral.

Če ste imeli kakšno nesrečo prosim napišite vaše izkušnje posledice...za druge da nebodo ponavljali istih napak kot mi.
 0   

Žiga @thunder_road 22. Jun 2010, 10:42

Pozdravljen,

Kakor sočustvujem, pa le moram reči, da fotkanje takih prostorov že samo po sebi ni najbolj varno. Tudi sam veliko fotkam po zapuščenih stavbah in pač presodim, kaj lahko in kaj ne... tveganje pa je v teh situacijah vedno prisotno.

(Temo sem ti pa premaknil sem)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 9. Jul 2010, 10:46

Malo pozno... Auch upam, da se čim prej pozdraviš in da okrevanje ne bo predolgo.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 9. Jul 2010, 10:52

Čimprejšnje okrevanje!
lp
 0   

DamDesign @DamDesign 9. Jul 2010, 12:08

Sem ze dosti starih in razpadajocih stavb pofotkal, a k sreci se brez nesrec......

Zelim ti hitro in cimbolj uspesno okrevanje!
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Andrej @fotokaj 9. Jul 2010, 12:39

Uf, ni ti luštno ...! Stare bajte so yeba, zelo nevarne. Tud jaz sem pred nekaj meseci fotografiral v eni stari zgradbi (v 1. in 2. nadstropju), ki se je čez 2 dni podrla sama od sebe in če samo pomislim na možne scenarije ... Enostavno sem bil neodgovoren in obenem preneumen ter prepogumen istočasno - roko na srce; tako, kot ti.
Sicer pa ja, parkrat me je skipalo na nos, vznak in vstran, kakšnemu resnemu sranju sem bil najbliže pa pa pred dvema letoma, ko sem šel za foro in iz dolgčasa fotkat 200m od doma, podiranje ene stare fabrike, kjer zdaj že stoji stanovanjska soseska.
Tip v rovokopaču je s strojno roko podiral še zadnjo stoječo steno, plan je bil pa tak, da jo lepo kreše od zgoraj dol (po vrstah kvadrov), ni pa računal na to, da se bo podrla cela stena naenkrat ... No in evo; stena, kake 4 metre visoka in morda za kaka 2 metra širša, se podre ter plosko pade direkt pred delavca na fotki in ko pade, dobesedno eksplodira, tako da kosi kvadrov, ciglov in betona sfrčijo na vse strani ...
Delavec je imel obe nogi od kolen dol povsem razsute, mene pa k sreči ni zadel niti en sam drobec! Povrh vsega sem bil tak idiot, da sem imel s sabo na biciklu in v otroškem sedežu še 2 leti starega nečaka (sicer privezan ter s čelado in vse te fore ...) in to tako, da sem imel sredinsko štango od bicikla naslonjeno sebi na rit in en od celih kvadrov je odletel direkt v prednje kolo, da je vrglo bicikel s tamalim vred po tleh ... No, k sreči tamalga ni nič zadelo in je na vse skup pozabil že po 2 minutah joka - bager je pač zakon in njegov edini komentar je bil "lumen baga".
No, kot se za kao pravega fotografa spodobi, pač aparata med vsem tem sranjem nisem odmaknil od ksihta, niti prsta s sprožilca, tako da spominek mi je vseeno ostal - spominek na dan, ko sem dokazal da imam več sreče kot pameti!

Mi pa ni jasno, kako da delavec ni pokasiral par kosov direkt v ksiht, saj je s fotke (posneta pri 24mm na FX, brez izreza) lepo razvidno, da ga je par konkretnih kosov ziher pobrilo okrog ušes. Mislim, da je imel še večjo srečo od naju, kljub poškodbam na nogah.

0   
 0   

Tomaž @Tobi 9. Jul 2010, 19:00

hvala vsem za želje po okrevanju, stare bajte so res zafrkjene čeprav ko sem gledav slike ki sem jih pred padcem naredil bi lahko vse kar se je zgodlo preprečo ker se na eni fotografiji istega hodnika vidi napokan strop ampak kaj češ....se pač zgodi.

fotokaj;
to si pa mel dosti sreče da ni kaj letelo v tebe, še huje pa bi blo da bi se ti tista bajta zrušla ko si bil v njej,

tomaz_urh;
tu je vsaj v mehko prileto not biggrin
 0   

Tomaž @Tobi 25. Jan 2011, 15:48

Tako po enih 7 mescih pišem spet v to temo, okrevanje se je zaključilo na mojo srečo uspešno. Zdaj pa na nabavo nove opreme za slikanje.

Lep pozdrav
 0   

Simon @SimonG 25. Jan 2011, 16:23

Pazi nase grin
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Tomaž @Tobi 25. Jan 2011, 17:16

bom bom, zaj nebom več plazo tam kjer mi ni treba
 0   

Ana Maja Kralj @Anna 25. Jan 2011, 19:19

Jaz sem skoraj razbila objektiv,ko sem ''plezala'' po strmem rečnem pobočju,da bi fotografirala ledene sveče oz. ledene delce,ki so plavali po reki.
 0   

antasi96 @antasi96 25. Jan 2011, 19:41

Tobi je napisal/a:
Zdaj pa na nabavo nove opreme za slikanje.

Verjetno se ti bo zdel velik strošek, ampak verjemi da ni nič v primerjavi s tem kaj bi se ti lahko zgodilo
 0   

Tomaž @Tobi 25. Jan 2011, 19:52

Vem se dobro zavedam tega, so mi tudi zdravniki to dostikrat razlagali da če bi se mi samo 1 vretence zdrobilo namesto 5 bi umrl
 1   

Uroš Uršej @Lucifix 25. Jan 2011, 21:28

Lepo slišati, da si uspešno okreval thumbsup
Zahvala: Tobi
 0   

Heretic @Heretic 25. Jan 2011, 22:34

Upam da vsaj nisi bil sam, ko si padel?
A drugače tej zapori še stojijo? upset
 0   

Lenart Senica @lenyn 25. Jan 2011, 23:32

Heretic je napisal/a:

jošt, ti pa tud pazi nase, po spodnjem linku sodeč tudi ti včasih stopaš po ne preveč varnih krajih .. shy
in ja, v bistvu sem hotel pohvaliti omrtvičenja thumbsup thumbsup
 0   

-lux- @-lux- 26. Jan 2011, 09:52

Ja, res so te stare stavbe privlačne za fotografiranje, obenem pa zelo nevarne, ampak človek kar leze in si misli, saj se ne bo podrlo...Jaz vsaj ženi prej povem kam grem, tako, da upam, da me bo prišla iskat, sploh pa takrat, ko grem na jago, ampak to je že druga tema.
Sem pa včeraj dokončno uničil objektiv Nikkor16-85, že drugič mi je vse skupaj padlo po tleh, vsaj body je še uporaben!
Jaz pravim, važno je, da je glava cela, drugo ni tako pomembno.
 0   

Tomaž @Tobi 26. Jan 2011, 14:38

Heretic je napisal/a:

Sam nisem bil, sma bla z kolegom ki mi je potem tudi neso torbo pa opremo da sem jaz vun priplezo, v navalu adrenalina me tak nič ni bolelo tako da sem lahko prehodo tista 3 nadstropja pa 50 m do evroparka. Zapori še stojijo ampak ne priporočam hodit višje od pritličja. Najbolše če se sploh ne hodi noter.
 0   

Heretic @Heretic 26. Jan 2011, 17:10

Zanimivo, da si prišel ven sam. Glede na poškodbe sem mislil da si samo tam obležal. Še dobro da se je končalo, kakor se je.

lenyn je napisal/a:

jošt, ti pa tud pazi nase, po spodnjem linku sodeč tudi ti včasih stopaš po ne preveč varnih krajih .. shy
in ja, v bistvu sem hotel pohvaliti omrtvičenja thumbsup thumbsup

Uff, hvala. Pazim pa nase, to pa. Ampak saj veš kako je, najprej oprema - potem fotograf.
grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati