0 

misfits @misfits 31. Jan 2005, 12:42

- Zanima me kako je najbolje z zunanjimi (ne makro) bliskavicami slikati pri makro fotografiji (približno 10-100cm oddaljenosti).
V navodilih sem videl, da je dobro nastavit širokokotni adapter, da bolj razprši blisk, a je mogoče še bolje dodat difuzor?

- kakšen kot je dobro imeti nastavljeno (zunaj, kjer ni možnost odboja) in kater način (uporabljam sb-800)?

- kako se pa doseže črno ozadje?

Vem, da se boljše rezultate doseže z dvema bliskavicama in raznimi dodatki, ampak zaenkrat me zanima kako se doseže najboljše rezultate samo z eno.
   0 

Pele @Pele 31. Jan 2005, 15:28

Citiram:
kakšen kot je dobro imeti nastavljeno (zunaj, kjer ni možnost odboja) in kater način (uporabljam sb-800)?

Odvisno od svetlobnih pogojev.

Citiram:
kako se pa doseže črno ozadje?

To je včasih kar velik problem. No vsaj pri meni smile Zaslonko na 11 ali 14 in prakticiraj. Saj imaš digitalca. smile
Ko boš naredil nekaj 100 posnetkov s to bliskavico se boš že navadil.
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 17. Mar 2013, 12:21

Zdravo!

Da ne odpiram nove teme...

Sem pred nakupom makro bliskavice in me zanimajo vaša mnenja...
Nekako sem se odločil, da nebom kupoval raznih kitajskih firm in podobno, ker zna bit poceni nakup hitro drag...

Rabil jo bom za studijsko fotografijo, makro
Portreti so tukaj relativni...

No kaj se bolj splača, seveda sem odprt tudi za druge znamke,modele če jih boste priporočali...

Odločam se med:

- www.mimovrste.com/artikel/2430025723/q=makro%20bliskavica/bliskavica-metz-avtomatska-makro-15-ms-1-digital#galerija
-www.bhphotovideo.com/c/product/832690-REG/Nissin_NDMF18_N_MF18_Macro_Flash.html
   0 

Kris @kris 17. Mar 2013, 13:13

Če imaš že kakšno obstoječo bliskavico potem je ena cenejša in zelo uporabna rešitev ray flash ring.
Na voljo so za vse tipe nikon in canon bliskavic. Pri f14, f16 brez problema prežgem makro posnetek, tako da svetlobna moč ni vprašljiva. Delat se da pa tudi zelo lepe portrete, le da se v očeh portretiranca vidi tisti svetel ring krogec namesto pike.
http://www.mimovrste.com/artikel/2890001323/adapter-za-bliskavico-rayflash-za-nikon-sb-800
http://www.ray-flash.com/rayflash/index.php[url][/url]
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 17. Mar 2013, 13:17

aha hvala za odziv... sem razmišljal nekaj v tej smeri ampak bi mi vseeno prav prišla še ena makro bliskavica, da bi jo prožil kot master in pa moj metz 50 af-1 kot slave bliskavico...zato se nekako nagibam na kompleten fleš...
   0 

Simon @SimonG 17. Mar 2013, 15:08

kris je napisal/a:
Če imaš že kakšno obstoječo bliskavico potem je ena cenejša in zelo uporabna rešitev ray flash ring.
Na voljo so za vse tipe nikon in canon bliskavic. Pri f14, f16 brez problema prežgem makro posnetek, tako da svetlobna moč ni vprašljiva. Delat se da pa tudi zelo lepe portrete, le da se v očeh portretiranca vidi tisti svetel ring krogec namesto pike.
http://www.mimovrste.com/artikel/2890001323/adapter-za-bliskavico-rayflash-za-nikon-sb-800
http://www.ray-flash.com/rayflash/index.php[url][/url]

Tale zadeva je za kos plastike absolutno precenjena... 113€, lepo te prosim...

Nekaj podobnega z malo iznajdljivosti narediš doma za par evrov, če se ti pa ne da ima pa foto-tip.pl "o-flash" (ki je praktično isti shit) na razprodaji že pol leta za 33€+ poštnina (5-10€).

Res dobim popiz*ditis k vidim take cene kot je tole na mimovrste, že 33 je preveč...
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 18. Mar 2013, 19:29

res bi mi prav prišlo če bi lastniki "ring flashev" delili svoje mnenje...
Pripravljen sem odšteti 250€ za ring flash problem je pa, ker ne morem nikjer sprobat pa nič in mi je kot da tavam po temi... Tako, da bom vsakega priporočila zelo vesev!
   0 

Jernej @wolf82 18. Mar 2013, 21:44

Kitajci ala Meike se dobi za cca 50 evrov. Je pa manualna (ne dela TTL). Možnost tudi samo levo/desno proženje ali pa kot lampa. Svetloba je zaradi ledic bolj hladna, še vedno pa se da prelimat s kakim rumenim papirjem.
Na splošno je pri makro fotkanju zelo zelo veliko home-made predelav in difuzorjev. Uporabi google smile
LP
   0 

Sašo @HRCo 18. Mar 2013, 23:00

jaz sem uporabljal to zadevo: http://www.youtube.com/watch?v=aAg7QD0T9XY

metz 15ms-1 .. svetoven flash.. sicer še ga imam v omari vendar ga ne uporabljam ker imam več al manj vse objektive 77mm premera.. je pa wireless in dela na vseh bodyih.. lahko se ga nastavi tudi kot slave.. tudi kot bliska se da spreminjat.. grin
   0 

Dule @DuleB 18. Mar 2013, 23:37

Jaz sem pri Foto-kliku za makro fotografijo kupil Delta DRF-14 ring fleš in sem z njim popolnoma zadovoljen. Kljub nizki ceni presenetljivo dobro služi svojemu namenu. Who cares! biggrin
Dušan Brezovnik
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 19. Mar 2013, 06:28

uf najleps vam hvala za te odzive mi je veliko pomagalo... in sem vesel da se je nekdo nasel, ki ima metza hehe:) vsekakor se malo pobrskam in se odlocim.

lp in hvala
   0 

santo @santo 19. Mar 2013, 08:57

Sem komaj sedaj videl to temo.
Tudi jaz sem pred nekaj meseci kupil tega Metza, že dolgo sem imel željo po makro flešu. Na žuželkah v naravi ga, zaradi zime, sicer še nisem uspel preizkusiti, na raznoraznih majhnih predmetih, cvetju, ipd. sem ga pa kar namučil in z rezultatom sem zelo zadovoljen. Deluje preko iTTL ali pa popolnoma ročno... pa vse ostalo, kot je napisal Sašo-HRCo.
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 19. Mar 2013, 11:45

Odlicno hehe potem pa se bom spravil kar na metza... imam tudi metza 50 af-1 in je res bomba tako, da bo pomoje tudi ta smile hvala se enkrat vsem!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati