0 

karusel @karusel 31. Jan 2005, 23:10

Ok, zanima me, kakšno mate mnenje o tem...

Pri Canonu so mnogi rekli, da je 24-70L tako dober, da lahko zamenja vse fiksne v tem območju. Tisti, ki imajo 35mm L trdijo drugače, 50 f1.4 je pa pač zgodba zase. Za 70-200 f2.8 L so ravno tako mnogi pravijo, da nadomesti vse fiksne v območju... no, 85 f1.8 že ne, 135 f2L tud ne, sploh pa ne 200 f1.8.

In tuki sploh ne ciljam na svetlobno jakost, ampak na dejansko kvaliteto slike (niti ne ostrino); renderiranje barv, bokeh, 3d efekt, naravnost... kaj jaz vem.

Jaz na tihem godrnjam že ko moram snet 100-400 in dat gor 28-75, kaj bi šele bilo, če bi moral namest ene menjave opravit enih.. 8? A je kšn tuki, ki je mahnjen na fiksneže in kako to prenaša?

Jaz bi sicer najrajš prodal vse moje zume, pa kupil tiste zgoraj omenjene fiksne (razen 200 1.8) plus 300 4.0 L IS. Zakaj? Ker sem bolan, če nimam ostrih slik (tud pri odprti zaslonki), ker če že jaz ne slikam tako dobro, naj vsaj hardver opravi svoj del perfektno... biggrin

Sam po drugi strani pa... res, kako preživet z menjanjem objektivov.. .mislm, ker ne slikam več rožic, potočkov in dolin, če imaš živo sceno, ki se premika in lahko vsakič ko menjaš zgubiš kako dobro priložnost, ali pa imaš kaj finega za slikat, ampak ne na tej goriščnici.... a ni to mal gadno?
Tempi cambi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati