0 

masa gojic @maha 1. Feb 2005, 01:50

zivjo,
vsakic je nekdo na zacetku svoje poti...

... zanima me, zakaj ste se odlocili podati v fotografske vode ?

moja zgodba je :
bila sem stara 17 let in fatalno zaljubljena v fanta s fotoaparatom :mrgreen: ...

fant je sel, fotografija je pa ostala.

lep pozdrav, M.
   0 

Heretic @Heretic 1. Feb 2005, 07:39

ni kaj, maha- dober začetek biggrin :wink:
sam sem začel dokaj običajno- počasi fotkal, dokler me ni zasvojilo bigrazz :wink:
   0 

tomaž @mju 1. Feb 2005, 07:40

Dober razlog!!Moja mami je vedno veliko slikala in meni se je to zdelo super, ko pa si je pred dvema letoma kupila nikona se mi je ponudila priložnost dobiti starega zenita. In tako se začne moja fotografska zgodba Potem sem dve leto po sloveniji strašil z zenitom, lani pozno jeseni, pa je v moje življenje prišel mju in takrat je fotografija postala moj najljubši hobi.
   0 

Miha Skulj @mihaha 1. Feb 2005, 11:05

prvič sem se srečal z fotoaparatom pri kakšnih sedmih letih,
ko sem pri očetu v "delavnici" najdel njegovo praktico,
in začel pritiskat vse gumbe, navijat, pritiskat na sprožilca,
in seveda odprl kamero, videl da je noter film,
jo hitro nazaj zaprl, kao "ništa se desilo".

seveda je ata takoj ugotovil koliko je ura,
skril svojo praktico visoko stran od mojega dosega,
meni pa dal pokvarjen star fotkič da se "igram" z njim.

seveda sem kmalu dobil delujoči fotoaparat,
in to je moj začetek....
You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams
   0 

Matej @OKO 1. Feb 2005, 11:48

v fotogafijo sem zasel ze ko sem bil otrok, fotr je imel en aparat za 200 mark pa sem slikal, seveda nisem vedel kaj naj slikam pa sem streljal omare pa sosede:)
sedaj imam svojega kupil iz lasntega žepa in sedaj streljam premišljeno, kar se seveda pričakuje od fotografa smile
toliko
pozdrav
oko
kali juga
   0 

Goran @darkdragon 1. Feb 2005, 12:30

Hm zacetki.
Zacelo se je pri 16ih letih, ko sem mel en star fotkič in sem šel na morje valove slikat. Itak tist fotkič ni mel zooma in mi ga je zalilo tko da mu ni blo več pomoči. Pol sem si pa rekel, da si morm enga z zoomom kupit, da ne bom več tolk moker ko bom kej tazga fotkal. Povabili so me v fotoklub in zdej sem že 3,5 let član in navdušen fotograf.
No zdej mam eos 30 in sem se vedno moker, ker se plazim in lazim po vseh kotičkih , ki so možni. Včas tut kako močvirje ni ovira.
   0 

doroteja @doroteja 22. Feb 2005, 19:24

saos. zanimivi začetki, ni kaj... js sm slikala vedno bolj kkšne skupinske slikce in to, potem sm pa se enkrat odločla da bom slikala vse živali, kar se jih da najdit.... šel je cel film, pa ena res lepa slikca z motivom konjev-mamica in zraven nje žrebiček, ki na tleh nebogljeno ležismile takrat sm ugotovila, da bi se lahko potrudila še za več takšnih slikc.. in lani se mi je želja uresničila, da sem si lahko kupla nov-svoj fotoaparat biggrin od takrat mam okoli 100 slikc biggrin

lp
   0 

doroteja @doroteja 22. Feb 2005, 19:26

ups, 1000 slikc, ne pa sto, hehe
   0 

Matej @OKO 22. Feb 2005, 19:34

doroteja zamenjaj avatar...
ker samo jaz sem walker na tem portalu...
no tole je offtopic pa recmo, da naj bi imel vsak svojega avatarja tako kot na zacetku 8)
kali juga
   0 

Matej Herbst @matto 22. Feb 2005, 19:37

Hmm..... Matto in začetki gremo še v čas stare Jugoslavije , pri 12, zdaj jih bo kmalu 30 pod kapo in je lepo pomislit za nazaj.

Kje so tisti časi, ko smo si na foto krožku v osnovni šoli delili film, ker so bili dragi za nas reveže. smile
Potem je prišlo obdobje ko me je razganjalo, sem letal samo še za ženskami smile, se je fotografija preselila malo v omaro, srednja, pa še časi vojske- se pravi vsake tolkone vsak dan. Puberteta mimo, potem pa spet nazaj z polno paro. Tako da zdaj letam samo še za dobrimi motivi. :d:

0 

David Vatovec @davidv7 22. Feb 2005, 19:44

Hmmm, to je zelo kompleksno vprašanje.

Prvič kar se spomnem sem se srečal s fotografijo ko sem bil še mali (5-6 let), ko sem brskal po omari in analetel na stare fotke v škatli čevljev. Tiste osebe na čb malih fotkah so se mi zdele tako nerealne, nekatere so bile celo pobarvane,... carte da visite,...

Potem je minilo kar nekaj časa in sem v 7. razredo OŠ dobil svoj prvi fotoapraz (Kodakov 110 format), s katerim sem v glavnem fotografiral sošolke poda majčko na kakšnem končnem izletu,...

Pol dolgo nič.

S prvo plačo, pa kot da me je nekaj presunlo, enostavno odšel do trgovine in kupil fotoaparat. In ko sem prvič skozenj pogledal in zaslišal prvi "škljoc" sem vedel da ni poti nazaj,... popolna ljubezen in predanost.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Gumby @Gumby 22. Feb 2005, 19:44

Citiram:
doroteja zamenjaj avatar...
ker samo jaz sem walker na tem portalu...

//OffTopic

OKO, naredi si svoj avatar, pa bo... biggrin

//OffTopic
   0 

Mihy @Mihy 22. Feb 2005, 20:49

uf kdaj sem zacel:
zacel sem fotkat pri kaksnih 4-5 letih z fotoaparatom - kaseto (AMZS :lol: )
no pol sm pa dobu v 2 razredu za rojtni dan olympus mju1
pol sm dobu v 6em razredu prvega digitalca waitec caddy
no pol v 7em je prisu pa prvi vredu aparat canon A60 (tega ma zraj mama)
pol mi pa ni bil dost sm pa lani maja 2 dni pred EU kupu Sony 828 (tolko da sm se dobil mwst nazaj )
uf poslikal sem pa ze prek 20000 slik (z sonyem 10000 je blo lih zadnic ko se mi je stevec obrnu)

0 

Sabi @Sabi 22. Feb 2005, 22:31

jah jaz sem pa že slikal ko me še sploh ni blo.......
Srečneži!! pa še cajt mate vsak dan... Da ....
   0 

Blaž Ogorevc @balž 23. Feb 2005, 15:14

mislim da sem že enkrat pisal, ker je ta tema že bila - prvi začetki so bili z kiew4 od starga ata - mi ga je dal - no potem je šel zaklop in sem se odloču da mi mama za diplomo da 100 čukov za fotiča - in mi jih je res. Od takrat sem lastnik eos300v z dvema objektivoma - manjka pa mi še malo keša in cajta za prakso. Pač bolj delam na teoriji zaenkrat. hihi. ko bomo pa znal in mel keš, bomo pa tud kej boljšga nabavl vsaj kar se optike tiče.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

mali_viking @mali_viking 23. Feb 2005, 16:54

jst sm se pa s fotoaparatom srečala takoj ko sem imela malo več moči v rokah, vzela očetov aparat smeno8 in začela prstiskat na vse gumbe, dokler se zaslonka ni zataknila. :twisted: potem smo dolgo časa imeli trotlco yashiko (viva japan) s katero sm fotkala vse -drevesa, travo, oblake, avtomobile, mamija pa očita :mrgreen: pa kr ene umetniške fotke sm si zmišljevala. sej sm kmau ugotovila da se s trotlco ne da nič dobrega narest. kljub temu sem se še vedno izživljala nad njo, hkrati si pa močno želela en vsaj malo spodoben fotkič. dokler dve let al kok že nazaj nismo dobil digitalca ixusa. pol sm pa ratala prov nadležna za vse doma. edin za mojga dragega, ki me je seveda razumel in mi za božič kupil analognega eosa. biggrin sedaj pa ne pritiskam več tako refleksno, ampak poizkusim prej dobr premisl kaj in kako naj fotkam. in seveda s čem. za to je potrebno imeti tudi dosti denarja. fotkanje je fajn, ker je zadeva s katero se lahko celo življenje ukvarjaš. vedno in kjerkoli.
sem mali viking ki rad jadra smile
   0 

Shogun @Shogun 25. Avg 2006, 08:48

V 6. razredu OŠ smo imeli foto krožek, od takrat naprej "pritiskam" in tega je kar krepko čez 20 let.
...my carma is to be a Shogun...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati