0   

Žiga Zupan @whee 7. Jul 2010, 12:27

Vem da je bilo že veliko tem o tem vendar ne najdem nekaj pravega zame....zanima me pa namreč kako narest HDR fotografijo.?
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Jul 2010, 13:06

Boljša tema bi bila, kako uporabiti HDR, da fotka nekako izgleda kot art fotka, ne pa kot najbolj ceneni kič, kjer gre opazovalcu z okusom kmalu na bruhanje.
 0   

Kris @kris 7. Jul 2010, 13:13

E, bravo Wartburg! Tud mene motijo pretirani HDR-ji. Zame je dober HDR takšen, da s prva sploh ne opaziš, da je v bistvu HDR.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Jul 2010, 13:38

Potem tole čist odpade? smile
http://www.smashingmagazine.com/2008/03/10/35-fantastic-hdr-pictures/
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Jul 2010, 14:02

Ja, upam si trdit, da je večina fotk na tem linku čisti kič.
V stilu 'umetniških' slik na sprehajalnih potkah ob mosrskih letoviščih.
So pa definitvno boljše od HDR fotk tukaj na portalu.

Tudi sam sem delal neko vrsto HDR, ampak v glavnem v temnici in z občutkom. Na čb izpade dosti bolje.

V PS pa tudi kdaj kaj naredim, predvsem tako da efekt ni opazen. Tako da mi tehnika ni neznana, le obupno zlorabljena je. Vsevprek se uporablja. Kaj bi recimo bilo, če bi postala solarizacija kul?
 0   

Kris @kris 7. Jul 2010, 14:08

Čist thumbsup
Vredu je, če se potem te fotke interpretirajo kot digitalna umetnost. Jaz jim težko še rečem fotografija, ker so že tako zelo obdelane. smile
 0   

Ratter @Ratter 7. Jul 2010, 14:56

Jaz še vedno trdim,da je HDR posilstvo sivin.
 0   

Miha @cedo 7. Jul 2010, 14:59

Wartburg je napisal/a:
Kaj bi recimo bilo, če bi postala solarizacija kul?

Saj je že (bila) smile

Man Ray

(Ko zmanjka substance, do vau efekta pomaga tudi HDR. Kaj češ.)
 0   

Žiga Zupan @whee 7. Jul 2010, 15:02

kris ja se zajebavam ja biggrin...Veliko je prispevkov sam slike HDR pa še zmer ne nardim dobr
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 7. Jul 2010, 18:01

kris je napisal/a:
Čist thumbsup
Vredu je, če se potem te fotke interpretirajo kot digitalna umetnost. Jaz jim težko še rečem fotografija, ker so že tako zelo obdelane. smile

Tudi meni se zdi tako. Če je več fotografij združenih v eno, to zame ni več fotografija, to je digitalna umetnost. Isto je z vsakim dodajanjem/odvzemanjem elementov iz fotografije, pa ne mislim s tem izreza.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Jul 2010, 19:59

cedo je napisal/a:
Wartburg je napisal/a:
Kaj bi recimo bilo, če bi postala solarizacija kul?

Saj je že (bila) smile

Hehe, saj veš kam pesjan taco molim smile
Kaj bi bilo, če bi npr. psevdo solarizacijo (Sabattierijev efekt) uporabljali kar povprek, tako kot zdaj marsikdo dela s HDR forami? Raje ne pomislim.
 0   

ogabe @ogabe 8. Jul 2010, 10:18

Lucifix je napisal/a:
Potem tole čist odpade? smile
http://www.smashingmagazine.com/2008/03/10/35-fantastic-hdr-pictures/

Kar se mene tice ja... vsaj za 90% fotk tam gor. Konec koncev... Je tole sploh fotka?

ali pa ta "genialna" stvaritev:

Meni na zalost izgleda (skupaj s se kar nekaj fotkami iz tega linka) totalen srot. Ja verjetno programersko gledano so res fantasticne, kot fotke pa so zame srot. HDR ima svoj namen in normalno narejene fotke izgledajo hudo dobre. Problem je zgolj v tem, da 99% HDR fotk ni normalnih ampak so v stilu zgornjega primera.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

misfits @misfits 8. Jul 2010, 10:22

no, saj to nikogar ne zanima kaj je vam všeč, vsak naredi HDR po svojem okusu grin
 0   

fearless @fearless 8. Jul 2010, 11:22

Meni osebno so HDR izdelki (popolni hdr, ne moja ustvarjanja) tisti, ki so se videli ob misijah Commandos igrice. Tisto je bilo men top.

Drugače pa od 15? komentarjev uporabniku XzupanX nihče ni dal vsaj približnega namiga, kako naj ustvari HDR posnetek. Pa ne zdaj multiexposure, ampak postproces. Bravo, hudo dobri nasveti. Če ne delate v HDR, ne smetite tem.

Sam sem najboljše rezultate dobil s programom Photomatix, a nikakor niso bili na zadovoljivi ravni, zato sem ta način fotografije opustil.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Jul 2010, 11:37

misfits je napisal/a:
no, saj to nikogar ne zanima kaj je vam všeč, vsak naredi HDR po svojem okusu grin

Všeč ali ne všeč, dejstvo je, da je 99% vseh HDR fotk obupno kičastih.
 0   

misfits @misfits 8. Jul 2010, 11:52

Wartburg je napisal/a:
misfits je napisal/a:

Všeč ali ne všeč, dejstvo je, da je 99% vseh HDR fotk obupno kičastih.

ja pa kaj pol :afro:
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Jul 2010, 12:06

Živimo v demokraciji in le svobodno izražam svoje mnenje bigrazz
 0   

Zelod @flambirana_oFca 8. Jul 2010, 13:41

Jaz zadnjih nekaj let popolnoma vsak HDR zmiksam z originalno sliko (z nekim odstotkom prosojnosti), ravno zaradi tega, da HDR ni preveč intenziven. Pri določenih slikah, ko hočem neko zadevo prikazati lepšo kakor v resnici (recimo svoj propadajoč rojstni kraj smile , domačijo starih staršev ipd.), posebej zlagam več različno osvetljenih/močnih plasti skupaj. Za nebo uporabim plast z nekoliko bolj intenzivnim HDR učinkom, za hiše uporabim manjšo intenziteto, na plasti kjer so drevesa in trava, kateri s HDR-jem postanejo preveč saturirana in preveč kričečih barv, pa s pomočjo selekcije barv zmanjšam intenziteto določene barve.
In na koncu, ko imam vse plasti združene v eno, še enkrat pod HDR sestavljanko naložim originalno sliko, vrhnji plasti pa določim nekoliko prosojnosti in se skozi njo vidi tudi del originalne slike, da vse skupaj ni preveč umetno.
Prvotni moji HDR-ji so pa bili precej obupni, o ja... smile

Pa poslužujem se samo izdelave iz RAW zapisa, vedno s tremi, redkokdaj s petimi različnimi osvetlitvami.
Čeprav naj to ne bi bila prava tehnika, ampak meni se obnese za učinkovito, sploh, če želim ustvariti HDR (mater, ta izraz sem že n-krat natipkal) z motivom gibanja.

Se pa strinjam, da je ta metoda preveč zlorabljana in "posiljena". Nedolgo nazaj sem nekje zasledil fotografije, ko je novopečeni očka slikal svojega sina v HDR tehniki. Dojenček, ki bi "moral" na sliki imeti skrajno nežne, mehke linije in barve, je bil ves reliefast kakor, da ima 88 let, dva kožna raka, luskavico in še kaj. Prav strašljivo je bilo vse skupaj videti.
 0   

fearless @fearless 8. Jul 2010, 14:17

wartburg se strinjam in nekako umikam quote, želel sem opozoriti na dejstvo da ni bilo obrazložitve. Flambirana ovca je lepo napisal.

Drugače pa, kaj pravite na domačo stran od kkeretica (uporabnik v galeriji), ki ima pa v svoji galeriji meni zelo zelo doterane HDR motive (sploh cityscape Varaždina, Zagreba, Trakoščan). http://www.kristijankeretic.com/.

Mogoče, meni je on recimo car, imaš pa potem tudi razne Robert Mekis, ki pa IMHO riše čez fotografije, čeprav dela (je delal, ne fotka več) striktno v .jpeg.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati