Kateri aparat izbrati?
Nikon d300s
48%
 48%  [ 21 ]
Canon EOS 7D
51%
 51%  [ 22 ]
Skupaj glasov : 43

0   

Jan @zelenik 7. Jul 2010, 21:31

Prebral sem že kar nekaj prispevkov na to temo amapk vseeno me zanimajo vsi argumenti za en ali drug tabor.

Praktično odločen sem že bil za Nikon d300s, za začetek s 16-85 VR objetivom, ker sem le finančno malo omejen. Zraven pa bi pa verjetno zlo kamlu prišla kakšna Sigma 70-200 2.8 in flash.

Sedaj pa me zanima kaj v tem rangu ponuja Canon? EOS 7D? Pride v poštev še kaj drugega?

Fotografiram predvsem kakšne evente, naravo in šport (ne poklicno). Torej skoraj vse po malem, presedlal pa bom iz Pentaxa, razlogi zakaj mislim, da niso potrebni smile

Od zgoraj omenjenih modelih sem računal cene novih modelov, torej cca. 2000€ za body + začetni objektiv (+ do max 1000€ za kakšen zoom objektiv, grip in flash). Obstaja kakšna boljša varianta rabljene ampak še vedno OK opreme za to ceno?

Hvala za vse nasvete! Pa prosim za nasvete predvsem v stilu zakaj en tabor in ne zakaj ne drug tabor smile
 0   

Žiga @thunder_road 7. Jul 2010, 21:39

To je pa ta večna debata "rdeči ali rumeni". Dejstvo je, da v vsakem primeru kupuješ sistem. Se pravi, boš najverjetneje potem (vsaj dolgoročno) ostal pri enem ali drugem taboru. Canon in Nikon imata pač dosti izbire med opremo (lastno), in v samem razvoju tehnologije, kar ju poriva v vrh D-SLR sveta.

Jaz ti težko sugeriram na katero od obeh firm presedlaj. Sam sem sicer na Canonu, ampak odločitev o tem, in sistemu, kot sem ti omenil, je nekaj o čemer boš moral premislit po lastnih željah in zahtevah. Hočem reči, da v rangu aparata, ki ga boš kupoval prvič pri vstopu v nek sistem, boš najbrž izbral tistega, ki tvojim potrebam najbolj odgovarja.
 0   

Peter Bernik @Noob 7. Jul 2010, 22:16

V testu 7D sem ravno o tem pisal o tej primerjavi https://www.slo-foto.net/testi/158/canon-7d.

Sam bi vsekakor vzel 7ko, je kralj crop DSLRov deal .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jan Kajfež @Geccko 8. Jul 2010, 00:36

Vzameš rozastega Petaxa, da boš izstopal bigrazz
Vsak ti bo hvalil svoj sistem, jaz imam Nikona in sem zadovoljen z njem, je pa res da je več ponudbe pri Canonu....sprobaj Nikona D300s in Canona 7D in se potem odločuj....oba sta špica...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Ratter @Ratter 8. Jul 2010, 04:29

Kupi Nikona.Jaz imam Canona.Približno vsak drug Canon ima tisti prekleti Error 99.
Tudi moj je že imel.Potem pa servis in €€€.
Če bi se jaz osebno sedaj na novo odločal kateri sistem,bi šel na Nikona.
Hudič pa je potem,ko imaš že nekaj objektivov in ostalega kložja za en sistem.
Potem pa je prehod zelo drag.
 0   

RZ67 @RZ67 8. Jul 2010, 08:14

Imam Canona. Če bi se še enkrat odločal, bi vzel Canona. Razlog? Dobri portretni objektivi.

Ti pa si napisal, da rabiš za "evente, naravo in šport".

Za "evente" sta verjetno oba navedena bodyja in nabor objektivov obeh sistemov približno enakovredna, za "naravo" je verjetno nabor objektivov boljši pri Nikonu, za "šport" je pa 7D verjetno primernejši (fps, AF).

Po mojem ti lažje svetujemo, če poveš še objektive, ki jih misliš kupiti pri Canonu oz. pri Nikonu. To primerjavo naredi bolj verodostojno glede na namen uporabe.
 0   

Janez Ford @JanezFord 8. Jul 2010, 08:33

StrobistSi je napisal/a:

Po mojem ti lažje svetujemo, če poveš še objektive, ki jih misliš kupiti pri Canonu oz. pri Nikonu. To primerjavo naredi bolj verodostojno glede na namen uporabe.

Saj je fant zapisal... za zacetek Nikkor 16-85 VR potem pa Sigma 70-200 2.8.

nikkor 16-85VR je odlicna izbira sploh za to ceno, sigma pa se mi zdi malo mimo, ker je IMHO premehka na f/2.8 kjer ga bo verjetno uporabljal (sklepam sport) .... bo pa dober za kaksnega slavcka al pa sinicko stisnit iz grma grin, .... narava je sirok pojem...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Jul 2010, 09:14

Odlične porttretne objektive ima tudi Nikon.
1.4/85 1.8/85, 2/105, 2/135, vsi briljirajo. Res pa je, da ni 1.2/85. Ampakm ta bi pri Nikonu stal toliko kot vsi ostali skupaj smile
To, da niso AF-S ni nobena pomanjkljivost. Vsi ostrijo hitro in točno, le glasni so.

Tudi Sigma 2.8/70-200 ni tako mehka kot mnogi mislijo. Morda je za odtenek mehkejša od Nikkorja, a z malo sharpanja ta razlika hitro izgine. Če ni kak problem z BF ali s FF, potem tudi pri 2.8 in 200mm zelo lepo dela.

Dejstvo je, da danes ne moreš kupiti slabega DSLR sistema, ne glede na to, ali imaš Nikon, Canon ali pa kaj drugega. Vsak ima svoje prednosti in tudi kako hibo, ki pa je zanemarljiva glede na možnosti, kaj ti vse tak sistem dejansko nudi.
Hja, če bi naredili popoln aparat, lahko na dolge roke kar zaprejo fabriko smile
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Jul 2010, 09:24

BF in FF ni problem pr teh bodyih, sj maš microfocus adjustment...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jan @zelenik 8. Jul 2010, 09:33

Vem, da ne morem mimo brcnit z enim ali drugim sistemom. Gledal sem edino rabljeno opremo, ki se mi zdi da jo je za Canon dosti več z kar ugodnimi cenami.

Ravno zaradi tega sem tudi začel malce razmišljat o Canonu. Aparat (če gledam samo ta dva) bi definiitvno vzel nov, pri objektivu pa če so leče ok in če nima kakih poškodb ni take panike.

Katere objektive za na 7D pa priporočate za Canon? Predvsem bi rad imel pokrito področje tam od 16/17-200mm ne bi pa rad kupoval univerzalnega 18-200, ker vem da tukaj ostrina dosti bolj peša. Torej nekaj v smislu 16-(70-85) za "vsak dan" in nekaj v stilu Sigme 70-200 2.8 za šport.

Potem tisti namenski fiksni za portrete... to ni v prvem planu zagotovo pa kdaj kasneje ja. Kopujem namreč na čimdaljši rok, če je to sploh možno rečt, ker je vsako leto toliko novitet, da je težko vzdržat na enem aparatu. Predvsem sprašujem zaradi tega, ker če že kasneje menajm kak body pa tudi kak objektiv ne bi rad še enkrat menjaval znamke in celotne opreme.

lp
 0   

Andrej @fotokaj 8. Jul 2010, 09:44

zelenik je napisal/a:
Katere objektive za na 7D pa priporočate za Canon? Predvsem bi rad imel pokrito področje tam od 16/17-200mm ne bi pa rad kupoval univerzalnega 18-200, ker vem da tukaj ostrina dosti bolj peša. Torej nekaj v smislu 16-(70-85) za "vsak dan" in nekaj v stilu Sigme 70-200 2.8 za šport.

Canon 15-85 IS ali Sigma 17-50/2.8 OS (cca 650 eur)
in Sigma 70-200/2.8 (cca 700 eur) ali canon 70-200/4 (cca 600 eur brez ali cca 1000 eur z IS)

zelenik je napisal/a:
Kupujem namreč na čimdaljši rok, če je to sploh možno rečt, ker je vsako leto toliko novitet, da je težko vzdržat na enem aparatu. Predvsem sprašujem zaradi tega, ker če že kasneje menajm kak body pa tudi kak objektiv ne bi rad še enkrat menjaval znamke in celotne opreme.

Ohišje fotoaparata je (dolgoročno gledano) strošek, objektivi so naložba - torej šparaj pri ohišju, ne pri objektivih.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Jul 2010, 09:47

Noob je napisal/a:
BF in FF ni problem pr teh bodyih, sj maš microfocus adjustment...

Mislil sem bolj na splošno. Cenejši bodyji žal tega nimajo.
 0   

Jan @zelenik 8. Jul 2010, 09:52

fotokaj je napisal/a:
Sigma 70-200/2.8 (cca 700 eur) ali canon 70-200/4 (cca 600 eur brez ali cca 1000 eur z IS).

Kakšna je tukaj dejanska razlika med objektivoma. Je zaslonka 2.8 dejansko toliko boljša od 4? No jasno mi je, da je 2.8 dafinitivno mnogo bolj svetla, kaj pa na teh dotičnih objektivih? Je sigma boljša/slabša? Zanima me predvsem za šport, tudi dvoranski dostikrat.
 0   

Gregor Gomboc @George 8. Jul 2010, 12:30

Nobenega od omenjenih aparatov. Ne pri omejenem budžetu...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Jul 2010, 12:43

zelenik je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:
Sigma 70-200/2.8 (cca 700 eur) ali canon 70-200/4 (cca 600 eur brez ali cca 1000 eur z IS).

Kakšna je tukaj dejanska razlika med objektivoma. Je zaslonka 2.8 dejansko toliko boljša od 4? No jasno mi je, da je 2.8 dafinitivno mnogo bolj svetla, kaj pa na teh dotičnih objektivih? Je sigma boljša/slabša? Zanima me predvsem za šport, tudi dvoranski dostikrat.

Za dvoranski šport je 2.8 skoraj nuja. Bolje Sigma 2.8 kot najbolj oster Canon f4. Pri 1600 ISO ali 3200 ISO se tista rahla neostrina pri SIgmi (ki jo itak vidiš šele pri 100% povečavi) sploh ne čuti več, saj jo šum takorekoč prekrije. No, tisto malo šuma pač, kolikor se vidi potem na normalnih formatih fotk.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Jul 2010, 13:09

George je napisal/a:
Nobenega od omenjenih aparatov. Ne pri omejenem budžetu...
+
Se kar strinjam, zato bom napisal še enkrat - ohišje fotoaparata je strošek, objektivi so naložba - kupi aparat nižjega cenovnega razreda in nameni več denarja za objektive. Nenazadnje so ti tisti, ki "naredijo" posnetek, aparat ga le posname ...
 0   

Jan @zelenik 8. Jul 2010, 21:04

Sem imel ta namen, ko sem kupil Pentaxa ampak tudi solidni objektivi niso več delali čudežev. Res, da tam ni takšne izbire in si bolj omejen amapk vseeno, tako sem razmišljal takrat pa sedaj vseeno menjavam, predvsem zaradi nadaljnih možnosti, ki jih je pri Nikonu in Canonu definitivno dosti več.

Saj fajn da napišete mnenje, me pa zanima kaj bi potem priporočali v tem cenovnem rangu? Sem odprt za vse možnosti zato pa sprašuejm na forumu, da vidim kakšne so kaj izkušnje "starih mačkov".

lp
 0   

Gregor Gomboc @George 9. Jul 2010, 10:45

Skupaj imaš za skurit 3000€...

Pisal bom za Canon, Nikona ne poznam:

- Canon 50D (700€)
- Grip z dodatno baterijo (160€)
- Tamron 17-50/2,8 VC (400€)
- Sigma 70-200/2,8 (700€)
- Fleš 580 EX II (370€)
- Canon 100mm/2,8 Macro (450€)
- razne poštnine nemško govorečih trgovcev (100€)
- ostane še 120€ za polnilec in baterije za fleš
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 9. Jul 2010, 15:31

Ali pa vzameš:
Nikon D90 + grip + 18-105, imaš zelo ugodno ponudbo na strani nedavnega Nikonovega natečaja Jaz sem - 900 eur
Fleš sb-900 - 330 eur iz Anglije, ti lahko pošljem link kje kupiti, se zelo splača saj ni carine, le poštnina
Sigma 70-200 2.8 - 700 Eur ali pa če kje stakneš Nikonovega starega 80-200 2.8 cca 700 eur
Nikon 85 1.8 - 300 eur
Lahko potem magar prodaš 18-105 in nabaviš Tamrona 17-50 - 400 eur
 0   

Horvy @Horvy 9. Jul 2010, 17:08

Js sem sicer na Nikonu, a bi tukaj dal glas za 7D + canon 17-40/4, lahko rabljen, pa kasneje dodaš canon 70-200/4 (IS po želji), pa kakšno 50/1.8

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati