0   

Matej @mkonci 8. Jul 2010, 17:18

Živjo,

Imam Nikon D60. Zadnja dva meseca me malo drži, da bi ga zamenjal za D700. Ker nisem profesionalni fotograf, me pa slikanje zelo veseli in sem že tudi dobil nekaj € za moje slike, bi prosil nekoga, da mi v kmečki logiki razloži v čem je razlika v FX in DX.

Kaj se mi splača:

OPCIJA 1:
nadgraditi mojega D60 (predvsem pogrešam dodaten fleš in kak objektiv (imam 18-55, 55-200 Kit varijanta).

OPCIJA 2:
kupiti D700 z objektivom (mal me jebe visoka cena.

Prosim za kak komentar.

Hvala,
MAtej
LP, Matej
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Jul 2010, 17:22

Še bol te bo jebala cena objektivov, ki je 10x, 20x višja od teh ki jih imaš grin
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Matej @mkonci 8. Jul 2010, 17:35

Sem mal bral druge forume in prišel od istega zaključka. DA če ga kupim je to vreča brez dna. Po tamalem pa bom dal ca 5k€ (PREVEČ).

No zdej me samo še zanima po kmečko razloženo kaj je DX in FX, predvsem razlika med obema?

Katero bliskavico naj kupim za moj D60?
LP, Matej
 0   

Miha @cedo 8. Jul 2010, 17:50

Zakaj vreča brez dna in zakaj več kot 5k€? Saj ti ni treba "iti s tokom" in nabavit vse 17 do 200 mm 2.8. grin

DX senzor je polovico manjši od FX. Temu primerno ima slednji nekaj boljšo sliko, fotke pa manj globiske ostrine pri enaki zaslonki. Pa vse je večje in dražje.
 0   

Žiga @zcetrt 8. Jul 2010, 17:55

Ralika med težo in velikostjo opreme bo zate bržkone ogromna. Že D90 bo velik napredek proti D60. Preskočiti praktično vse med popolnoma vstopnim modelom in profi razredom je malo čudna pot... Sploh glede na to, da so za povrh še tvoji objektivi popolnoma osnovni.
4.
 0   

Matej @mkonci 8. Jul 2010, 18:54

Kaj a pol je bolš, da si omislim D90, čeprav je že star model, al raj počakam še leto in direkt na D700?
LP, Matej
 0   

urosm @urosm 8. Jul 2010, 19:02

A D700 pa ni star? In čez leto bo še starejši.
 0   

Matej @mkonci 8. Jul 2010, 19:25

urosm je napisal/a:
A D700 pa ni star? In čez leto bo še starejši.

S takimi komentarji mi res full pomagate pri reševanju mojih malih problemov.

Če je kdo pripravljen pomagat, naj mi prosim pomaga, v nasprotnem primeru bom pomoč iskal drugje. (Glede na to da je to foto-forum upam, da bom tu dobil najboljšo in najkvalitetnejšo pomoč...).

Sedaj sem že čisto zmeden, D700 je drag + oprema je samo še dražji, a po mojem mnenju je dosti bolj kvaliteten in bo dlje časa uporaben (tehnični vidik) kot D90.

D90 je cenejši, vendar imam občutek, da je ta model na poti odpisa, da ga vse trgovine forsirajo, ker se pomoje odprodaja...

LP,M
LP, Matej
 0   

Miha @cedo 8. Jul 2010, 19:37

@mkonci, prosiš za komentarje, ki naj bi reševali tvojo dilemo, ti pomagali, kajne? Če hočeš bolj realno sliko, boš vesel tudi tistih, ki te odvračajo od FX. Se strinjaš? Če ne, poguglaj za "D700 happy users", pa boš slišal tisto kar bi verjetno rad.

p.s. D90 je Formula 1 napram D60; kot dan in noč! Je pa pri digitalcih žal tako, da je vsakih šest mesecev kaj novega, boljšega.
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Jul 2010, 21:43

Glede na tvoje znanje in vedenje o fotografiji (razvidno iz pisanja v tej temi), bo D90 vsekakor odlična izbira, dokupi še kakšen obljši objektiv v rangu, ki ga največ uporabljaš in je to to. Potem pa počasi naprej grin .

Odlično razmerje med ceno in kvaliteto imajo recimo 3rd party proizvajalci, kupiš kakšen 17-50 2.8 in boljši tele, recimo Sigmo 70-200 2.8 II in si zmagal. Morda ne potrebuješ 2.8 zaslonke na teleobjektivu, vendar 3rd party proizvajalci, tako kot Nikon sam, ne ponujajo f4 vertije 70-200 objektiva (ki je priročno manjši in lažji in jasno cenejši).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

ziga @ZiGGi 8. Jul 2010, 23:08

Zakaj se imenujejo 3rd party proizvajalci? Logično bi blo 1st pač original, 2nd pa ostali:) ?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 9. Jul 2010, 01:22

kaj pa misliš, da ti bo d700 nudil več kot ti trenutni aparat lahko nudi?
Misliš da bodo fotke boljše?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Matej @mkonci 9. Jul 2010, 04:57

javascript:emoticon(\'upset\')
LP, Matej
 0   

Matej @mkonci 9. Jul 2010, 04:58

cedo je napisal/a:
@mkonci, prosiš za komentarje, ki naj bi reševali tvojo dilemo, ti pomagali, kajne? Če hočeš bolj realno sliko, boš vesel tudi tistih, ki te odvračajo od FX. Se strinjaš? Če ne, poguglaj za "D700 happy users", pa boš slišal tisto kar bi verjetno rad.

p.s. D90 je Formula 1 napram D60; kot dan in noč! Je pa pri digitalcih žal tako, da je vsakih šest mesecev kaj novega, boljšega.

Hvala za odgovor, bom razmislil o tej varijanti, ki je bila vedno ena izmed opcij.

LP,m
LP, Matej
 0   

ohinsploh @ohinsploh 9. Jul 2010, 07:47

Če imaš denar in bi ga rad vrgel v foto si kupi D700 ne glede na to kakšno znanje imaš. Pač naredi tako da boš vesel, D700 bo delal boljše fotke kot D90, tudi če imaš malo znanja. Če pa daješ zadnje € pa posluši nasvete zgoraj.

LP
 0   

Janez Pelko @Wartburg 9. Jul 2010, 08:10

Tudi za FX se da dobiti poceni in zelo solidne objektive.
Tamron 17-35, 28-75 in 70-200 so zelo v redu, tudi Tokina 2.6-2.8/28-70 je odlična, Sigme so nekatere zelo dobre, izbire je dosti.
 0   

RZ67 @RZ67 9. Jul 2010, 08:14

ZiGGi je napisal/a:
Zakaj se imenujejo 3rd party proizvajalci? Logično bi blo 1st pač original, 2nd pa ostali:) ?

Po slovensko se temu reče "tretje osebe", gre pa za osebe, ki so izven nekega dvostranskega pogodbenega razmerja. Se pravi, stranki neke pogodbe sta dve (v bistvu sta vedno dve strani, na eni strani pa je lahko tudi več oseb), tretje osebe so pa vsi ostali.

Na primeru Canona to pomeni, da si ti z nakupom Canon bodyja v nekem pogodbenem razmerju s Canonom (vsaj v času garancije) in ti Canon zagotavlja nemoteno delovanje tega bodyja, če ga uporabljaš s Canon objektivi in ostalo Canon robo, ne pa tudi, če uporabljaš Sigmo, Tamron, ... Ti so namreč do tebe in Canona tretje osebe, to je osebe izven vajinega pogodbenega razmerja (npr. garancije).

Skratka:
1. stranka si ti, 2. stranka je Canon, tretje osebe so pa vsi ostali.
 0   

sqjam @sqjam 9. Jul 2010, 12:25

ravno zarad tega ker bodo po vsej vrjetnosti to poletje izdal prenovljeno verzijo D90 se "stara" verzija ceni. In ob nakupu ne boš obubožal

Lahko pa počakaš mesec ali dva ter nabaviš novo verzijo. Imo bo imel 1080p snemanje, več mpix ter še kakšen bombonček
D90, 16-85mm f/3.5, 35 f/1.8, SB-600
 0   

Peter Bernik @Noob 9. Jul 2010, 12:27

sqjam je napisal/a:
Lahko pa počakaš mesec ali dva ter nabaviš novo verzijo. Imo bo imel 1080p snemanje, več mpix ter še kakšen bombonček

Wow, ti si pa hujši od tiste hobotnice k napoveduje rezultate na SP bigeek biggrin
 0   

Horvy @Horvy 10. Jul 2010, 11:23

Ne vem, če si dovolj dober za D700, glede na vprašanja! Žal! D90 z MB-D80, tamron 17-50/2.8 ter tamron 70-200/2.8 bo več kot dovolj zate, tamron 70-200 bi dal pred sigmo, ker so v večini vsi brez napak, razen če imaš srečo s sigmo....pa fajn je, da imaš objektive istega proizvajalca, moje mnenje! pa kako bliskavico, če rabiš....pa te cene ne bojo jebale! biggrinbiggrinbiggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati