0   

Peter @MX_Peter 12. Jul 2010, 18:45

Pozdravljeni
Zadnje čase mi je začel fotoaparat nekaj nagajat, saj mi, ko poskušam slikati kak paning kar pogosto zažge fotko. Primer je spodaj... v čim bi lahko bil problem...Slikal sem na TV
Iso 100, F16, 1/100, , gorišnica 70mm, osvetlitev -0,3 korak, pri dnevni svetlobi

Sumim, da mi ne izmeri pravilno svetlobe (prah na merilcu), ali pa je kaj z zaklopom narobe...nimam idej, pa vi?
 0   

Andrej @fotokaj 12. Jul 2010, 19:52

Super bi bilo, če bi nam semkaj skopiral EXIF te in še recimo dveh prej in dveh fotografij prej, torej skupno 5 fotk (ampak res zaporednih!) - torej 5 fotk + 5 kopij EXIFa. Bi to šlo?
 0   

chips @chips 12. Jul 2010, 19:58

# Exposure Time (1 / Shutter Speed) = 1/100 second ===> 0.01 second
# Lens F-Number / F-Stop = 16/1 ===> ƒ/16
# Exposure Program = shutter priority (4)
# ISO Speed Ratings = 100
# EXIF Version = 0220
# Original Date/Time = 2010:07:11 13:01:57
# Digitization Date/Time = 2010:07:11 13:01:57
# Components Configuration = 0x01,0x02,0x03,0x00 / YCbCr
# Shutter Speed Value (APEX) = 435412/65536
Shutter Speed (Exposure Time) = 1/100 second
# Aperture Value (APEX) = 524288/65536
Aperture = ƒ/16
# Exposure Bias (EV) = -1/3 ===> -0.33
# Metering Mode = average (1)
# Flash = Flash did not fire, compulsory flash mode
# Focal Length = 70/1 mm ===> 70 mm
# Maker Note =

V exifu ne vidim nič narobe, sicer pa mi tudi ni jasno zakaj bi bil paning kriv za to, saj bi se problem moral pojaviti že pri normalnem fotkanju v Tv načinu. Kako pa je v ostalih načinih (P, Av..) ?

Edini hakelc bi lahko morda bil Metering mode=average, kjer aparat res da meri področje celotne slike, vendar s povdarkom na centru.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Peter @MX_Peter 13. Jul 2010, 06:34

Problem je v tem, če sem naprimer nastavil na M- manual z enakimi nastavitvami, oziroma podobnimi za kakšno plus minus nastavitev, mi je tudi kakšen posnetek zažgalo. Pod AV za zaprto zaslonko prav tako...

Bom pogledal doma, če se bo še našu kak zaporeden posnetek....dosti sem jih brisal sproti na terenu...
 0   

Sigma @Sigma 13. Jul 2010, 10:55

Poglej če ti sploh zapira zaslonko. Sem imel pred časom podobno težavo, ko mi je le pri odprti zaslonki pravilno osvetlilo sliko. Ni mi bilo jasno v čem je težava. Na servisu pa se je hitro ugotovilo. Bil je potreben poseg v objektiv in zdaj dela.
I don´t suffer from insanity. I enjoy every minute of it.
 0   

Peter @MX_Peter 13. Jul 2010, 15:47

Sigma...kakšen objektiv to...ker večino časa sem slikal s Sigmo 70-200 in sem to opazil pri njej...z drugim objektivom nisem tako pogosto slikal...da bi to opazil...
Bom preveril
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<
 0   

iztok @izo 13. Jul 2010, 19:19

lahko da ti objektiv ne zapira zaslonke, ja. sigme znajo imet ta problem, se mi zdi, sploh starejšega datuma, se tist ploščati kabli za na blendo potrgajo med zumiranjem ipd (sklepam po lastni izkušnji z eno sigmo, ki sem jo sicer že dobil v takem stanju, pa mi potem živec ni dal miru, hehe, je blo treba pogledat).
izberi bolj priprto blendo in stisni knof za predogled dof-a in boš videl, ali ti pripira blendo ali ne (ali pa se recimo kaj zatika ipd).
lahko pa je kaj tudi z merjenjem svetlobe ipd..
 0   

iztok @izo 13. Jul 2010, 19:24

aja, za čekirat exif na fotkah, je recimo fajn opanda exif, sploh kot plug-in za lisičko. če mogoče še kdo ne ve..
 0   

Sigma @Sigma 13. Jul 2010, 20:29

Bila je to Sigma 18-50/2.8. En dan pred dogodkom je še vse normalno delovalo. Naslednji dan pa je enostavno prezgane fotke ven metal, pa še tak lep, zelo sončen dan je bil, ko z 2.8 skoraj nimaš kaj izkat. Ampak objektiv se čisto normalno obnaša nič ne javi errorja ali karkoli takega (aparat), fokusira tudi brez problemov. Sem pa takrat šel ravno na fotoantiko, kjer je bil tudi Jure in je hitro ugotovil težavo, potem pa hitro na servis.

Probaj še s kakšnim drugim objektivom.
I don´t suffer from insanity. I enjoy every minute of it.
 0   

Peter @MX_Peter 6. Sep 2010, 10:23

Kot kaže je neka težava z motorčkom ali vezjem (Ne zapira vedno zaslonke)...bo treba dat na servis...Upam da čim prej popravijo, ker je ravnokar zaključek motokros sezone sad

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati