0 

marjeta @marjetica2 1. Feb 2005, 18:23

Zivjo!

Nedavno tega sem zakljucila s tečajem o klasični ČB fotografiji in se zaradi gromozanskega navdušenja biggrin tudi odločila, da si bom doma naredila svojo temnico. Vendar, ker nimam ničesar :? in ker v številnih oglasih sploh ne zasledim opreme, ki jo potrebuje fotograf v temnici, še posebno povečevalnika, vas vljudno prosim, če mi lahko pomagate:
Kje se da kupiti to opremo? Raje rabljeno kot novo. Kaj mi priporočate glede povečevalnika, kakšen format in tiste številke... :oops: In kaj je bistveno v celotni opremi????

Pozdravček!
Marjetica
   0 

Matej Herbst @matto 1. Feb 2005, 18:38

Domača temnica lhko postane hitro draga, saj se raznih malih stvari nabere kar hitro in za lepo vrednost, najbolj poceni res prideš če kupiš kaj rabljenega v kompletu, od koga ki se je naveličal.

Kaj potrebuješ spet je odvisno kaj boš delala, nekje osnova je povečevalnik, razne banjice,ščipalke, razvijalna doza, termometri, ura, papir in kemija.
Kar se tiče prostora dostop do vode in odtok, najboljše če je soba samo zato, da je čim manj praha in da ne rabiš non stop premikati levo desno, rešitev je tudi kopalnica (začasna)
Če misliš razvijati samo 35mm format so povečevalniki cenejši kot za srednji format, od Meopte so za zmerno ceno OK in kvaliteta tudi.
Opremo za ČB se v sloveniji zelo težko dobi, kar jaz poznam in sem kupil je bilo pri Cumulusu in Eurofoto, drugače pa čez mejo.

Ne vem za nekoga, ki malo rabio temnico vseeno mislim, da je boljše če se včlani v kak foto klub, ker imajo temnico, saj če ne delaš dosti ti vse zastara papir in kemija, je pa doma sigurno dosti boljše.
   0 

Matej @OKO 1. Feb 2005, 19:16

@marjetica kot je povedal matto se raje vclani v fotoklub, sicer pa imas eno dobro knjigo kaj vse rabis in kako sploh postaviti temnico.

naslov: FOTOLABORATORIJ
avtor: Miloš Macarol
poišči po cobissu
lp
oko
kali juga
   0 

slowenien @slowenien 1. Feb 2005, 19:18

Ah ja jaz sem ze 100krat in veckrat napisal da cim manj kompliciras boljse je poznam ljudi ki imajo temnico vredno par miljonov slike pa so iste kot moje crnobele in nic drugacne torej se enkrat rabis povecevalnik en dober objektiv rdeco ali pac luc za cb tri banjice scipalke lupo,uro in to ti je vsa umetnost.....vode ne rabis v temnici jaz je tud nimam pa tud prah ni problem .Pri nas je res z to robo tezko saj folk preceni vse skupaj to se zunaj kupuje sam sem kupil kaj pa vem kje ze v pragi ne vem vec tocno je ze kr lep cajt nazaj

Ps:papir ne zastara pa tudi dolocene kemikalije ne sam delam zadnje case z 30let starimi kemikalijami in prav tolko starim papirjem ce ni starega pa novo kupis
   0 

marjeta @marjetica2 2. Feb 2005, 11:27

Zivjo!

Hvala za vse te odgovore. Pravzaprav sem pozabla napisat, da banjice, razvijalno dozo in kemikalije ze imam. Potrebujem le še termometer, ščipalke, papir in uro, kar se da kupit pri nas in ni tak problem. Večji problem mi pa predstavlja povečevalnik: namen imam razvijati samo 35mm format, a mi zato lahko poveste ce ima 6x6 kakšno vezo s tem ali moram gledati pri nakupu samo za format 35mm???

Direktor, vi ste mi predlagail Meopto, kajne? Imate mogoče v mislih kakšen konkreten model? Kako je s tujino, mi lahko poveste kje se nahajajo kakšne ugodne foto trgovine v Italiji oz. Avstriji?

In se nekaj me zanima, namreč glede tistih rdečih luči v temnici. Ali je dovolj samo rdeča žarnica, ali je dobro imeti reflektor s tistim rdečim filtrom obrnjen v strop?

Lep pozdrav in lep dan vsem!
Pozdravcek!
Marjetica
   0 

Matej @OKO 2. Feb 2005, 11:36

glede luči ti lahko rečem, da nabavi pri prodajalcu foto opreme zarnico za v temnico,
on bo pa ze vedel
biggrin
lp
oko
kali juga
   0 

slowenien @slowenien 2. Feb 2005, 11:37

http://members.aon.at/koberl/index.htm

Tu sem se splaca it tu dobis vse staro novo itd Samo rdeca luc tista navadna zarnica ni ok mora bit temnicna luc ki pa tud taka nova simpl varjanta ni draga nekje 20€ :wink:
   0 

boris @boris 2. Feb 2005, 11:43

Išči po Bolhi

Iskanje po naslovu IN opisu • Napredno iskanje

Bolha : Rezultati iskanja

Uredi oglase: Starejši najprej | Novejši najprej | Z višjo ceno najprej | Z nižjo ceno najprej

Oglasi Cena SIT Ponudb Do izteka je še
Schneider Componon-s 2,8/50 za povečevalnik 10.000 0 1dan 03h 15min 20s
Povečevalnik 25.000 0 2dni 20h 59min 59s
Povečevalnik Magnifax 4 90.000 fiksna cena 2dni 23h 04min 56s
povečevalnik meopta opemus 6 20.000 fiksna cena 3dni 10h 20min 22s
schneider objektiv za povečevalnik 12.000 fiksna cena 3dni 10h 20min 22s
Durst Modular 70 Vario povečevalnik 100.000 fiksna cena 3dni 21h 00min 11s
Povečevalnik Durst m301(za zbiratelje) 5.000 fiksna cena 4dni 09h 20min 48s
povečevalnik opemus 4x4 13.000 fiksna cena 8dni 03h 27min 24s
povečevalnik 20.000 0 8dni 23h 05min 07s
Povečevalnik DURST MODULAR 70 180.000 fiksna cena 8dni 23h 16min 38s

morebiti pa bo nekaj zate...
P, B.
   0 

marjeta @marjetica2 3. Feb 2005, 11:14

Zivjo!

Se nekaj mi ni jasno :? ! A mi lahko prosim se razlozite kako je s temi formati povecevalnikov. Kaj pomeni srednji fomrat 6x6 kaj 4x4 :oops: ??? Jaz imam namen slikati samo s filmom 35mm in to je to. Kakšen povečevlanik naj si torej kupim?
Pozdravček!
Marjetica

p.s. hvala za vso pomoc :wink:
   0 

Matej @OKO 3. Feb 2005, 11:16

tule vse pise

Citiram:
naslov: FOTOLABORATORIJ
avtor: Miloš Macarol
poišči po cobissu
lp
oko

sam sebe citiram biggrin
pozdrav
kali juga
   0 

rado @rado 3. Feb 2005, 12:36

Marjetica od kod si , če si kje iz štajerskega konca jaz sem iz okolice MB , ti dam povečevalnik UPA stara ruska zadeva za 35mm format nekje do 20x30 se da kar solidno z njim delat (da se tudi več ) res, da ni vrhunski za začetek pa bo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati