0   

fotkosmotko @fotkosmotko 20. Jul 2010, 20:25

Imam 22 let stare kemikalije OR-WO R 09 in sem danes razvil en film z njimi in morem vam sporočit, da se je film razvil povsem normalno. Kaj menite, sem s starimi kemikalijami kaj izgubil na kvaliteti razvijanja, morda na obstojnosti razvitega filma, .... Kaj menite?

LP
 0   

Miha @cedo 27. Jul 2010, 21:15

ORWO R09, zdaj Calbe R09 = Agfa Rodinal (original). Je edina tekoča fotokemija s praktično neomejenim rokom trajanja. Ostali tekoči koncentrati trajajo max. 2 leti (z nekaj izjemami, kot sta npr. Kodakov HC-110 in njegov klon Ilfotec HC, ki zdržita tudi do 5 let).
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 28. Jul 2010, 05:24

sam 22 let, vseeno, dolga doba pa so še čist OK
 0   

najed01 @najed01 28. Jul 2010, 20:59

Ko sem na dan tekme z Ameriko kupil Rolleicorda,mi je prodajalec reku,da je v njem še poslikan film iz leta cca1960-1965. Šlo je za PERUTZ perpantic-18.
Film sem lepo navil na špulo,ga najprej zalil z vodo in počakal malo več kot je običajno. Uporabil sem Rodinal,mešanico 1/125 in čas razvijanja 18min.
Moram rečt,da sem presenečen in obenem zadovoljen nad izdelkom. Ni glih ok,ampak se da vidit tako "na moment depresivno motiviko ala Miško Kranjec" namreč Rolli gravitira na Prekmurje.
Zdaj se pa pripravljam še za film od Minoxa. Nekak nevem,kako naj bi ga enakomerno razvil,glede na to da nimam špule zanj....Kaka ideja upset ?
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 29. Jul 2010, 05:32

Najbolje je v dozi razvijat. Potem ko film namotaš in naliješ kemijo dozo mal meziš zaradi kemije in film se enakomerno razvil
 0   

Miha @cedo 29. Jul 2010, 10:14

@najed, odličen nakup, tale Rolleicord! Če boš še kdaj naletel na kakšen eksotičen film, je Rodinal odlična izbira. Skoraj vsak film lahko razviješ v Rodinalu 1+100. Razvijaš eno uro (!) brez agitacije. Močno pa odsvetujem namakanje filma v vodi pred razvijanjem. To se sicer marsikje prebere, vsi proizvajalci filmov pa to odsvetujejo.

Kar se tiče Minoxa, pa potrebuješ specialno Minox dozo...pa kasneje Minox povečevalnik. Gre tudi z običajnim, vendar ne dosežeš optimalne kvalitete.
 0   

najed01 @najed01 29. Jul 2010, 15:10

Cedo zdravo.
Veš,da sem študiral,a je pametno da se negativ namaka v vodi. Tako da bom opustil namakanje v vodi. Eni mi pravjo,da tako preprečiš šok za negativ,sam jaz v tem ne vidim nobene logike. Prilagam nek recept iz stare skripte kako doma zmešat razvijalc za negativ. Če koga zanima so še drugi recepti.
V tej skripti,lepo piše in pokaže,da je bilo nekoč razvijanje slik in negativov skoraj hišno opravilo,za katerega je skrbela žena.
Prav zanimive tehnologije,ki se danes ne uporabljajo več. Naprimer kopiranje slik z takoimenovanim duplikatorjem in podobno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati