0   

SLVR @SLVR 1. Avg 2010, 16:43

Lastim si Nikon D40x in počasi ugotavljam, da bi mi prav prišel kakšen flash. yes Žal še nisem najboljše podkovan pri uporabi flashev, zato bi vas malce povprašal za pomoč.

Trenutno imam ogledanega METZ MB 44 AF-4i N(Nikon), saj ugotavljam da moj fotič podpira i-TTL.

Cenovno veliko bolj ugoden (skoraj polovična cena) je METZ MB 44 AF-3, ki pa nima i-TTL.

Kaj mi v praksi pomeni uporaba i-TTL funkcije in kakšne so možnosti uporabe bliskavice brez te funkcije (samo TTL). Manual mode pride v poštev pri obeh, za kaj več pa moje znanje obupa. Kakšna je razlika v praksi pri uporabi iTTL in TTL flashev in če so sploh kompatibilni, torej TTL flash na iTTL body-ju.

Zasledil sem tudi DI Speedlight Di980, ki pa ima samo TTL proženje, kar je precej omejujoče. Cena je sicer super ugodna, vendar brez ročnega načina res ne bi hotel uporabljati flasha - sploh pri makro fotografiji.

Če imate kakšna priporočila v cenovnem rangu do max. 200€ pa kar na plan z njimi! (SB600 je izven tega ranga sad )
 0   

MiroN @MiroN 2. Avg 2010, 08:00

Moje mnenje; poglej za kakšno rabljeno SB-600 ali pa Metz 48 AF-1. Za 200€ bi se moglo nekaj najti cool
 0   

SLVR @SLVR 2. Avg 2010, 08:33

Mi lahko kdo razloži kako je z uporabo iTTL/TTL bliskavic in podporo le teh?
 0   

Alien @Alien 2. Avg 2010, 11:19

D40x (pa tudi večina ostalih Nikonovih D-SLR) podpira samo i-TTL.
 0   

sqjam @sqjam 2. Avg 2010, 15:58

SLVR je napisal/a:

Če imate kakšna priporočila v cenovnem rangu do max. 200€ pa kar na plan z njimi! (SB600 je izven tega ranga sad )

Ni res.
Škoda, da se nam nisi pridružil pri skupinskem nakupu na foka.nl
Tudi sam sem kupil SB600 za 198€. Je pa res, da je poštnina visoka (40€) ampak to zmanjšaš, če razdeliš med več kupcev smile

P.S.: na pvt sm ti poslal link do foruma kjer je dovoljeno omenjat linke do spletnih trgovin in tako omogočajo skupinski nakup smile
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 2. Avg 2010, 21:57

Mogoče kaj iz te izbire ?
 0   

SLVR @SLVR 3. Avg 2010, 07:20

Ti flashi so sicer super poceni, sploh glede na to, da imajo tudi makro bliskavico ... žal nimajo ročnega načina in iTTL zmogljivosti.
Di866 je pa tako ali tako že iz budgeta.

Vsekakor pa sem tudi jaz vrgel oko na ring-flash, vendar bom prvo rabil nekaj konkretnega za bliskat, potem pa še sekundarnega za igračkat po potrebi. bigrazz
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Avg 2010, 07:26

Raje prišparaj pa kupi SB-600....ali pa probaj najdt kakšnega rabljenega....
Da ne boš na koncu obžaloval....
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Janez Pelko @Wartburg 3. Avg 2010, 08:23

Danes lahko z vstopnim aparatom in kit objektivom narediš čuda od fotk. Žal pa to ne velja za fleš, zato je bolje, da ne kupiš nič in uporabljaš vgrajenega, kot pa kupiti nekaj cenenega. Seveda obstajajo tudi poceni alternative, ki pa po mojih izkušnjah ne delajo tako dobro kot originali. iTTL pri neodvisnih proizvajalcih dela včasih zelo nezanesljivo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati