0 

chips @chips 2. Feb 2005, 22:19

Zanima me, kako priti do takih rezultatov, kot jih ima avtor v njegovem portfoliu.
Tukaj mislim na PhotoShop tehniko temnenja, katera naredi fotko tako dramaticno.

Pa se link do galerije:
Andrzej Dragan
   0 

Matej Herbst @matto 2. Feb 2005, 22:33

Chips, kje si to dobil fotke so hude, res hude, vsaj na Compu zgledajo.
   0 

mishko @mishko 2. Feb 2005, 23:13

On dela ročno, ne uporablja vgrajenih filtrov in podobnih zadev. Vsaj tako trdi, pa tudi ne zgleda kot karkoli podobnega. Imaš na njegovi strani nekaj o tem, pod "Retouch of light"
   0 

chips @chips 2. Feb 2005, 23:21

mishko: sem pregledal cel page, pa nic od nica. Njegov page sem zasledil ze kar nekaj casa od tega (vsaj leto dni), pa je ze takrat obljubljal, da bo spisal en tutorial o tej tehniku, prav zaradi desetine mailov dnevno, ker ga folk sprasuje how-to.
Je pa dejstvo, saj je ze na uc videti, da stvar ne more biti automatizirana.
Pregledal sem ze 100 forumov in 10000 postov, ampak nikjer ni opisano kaj in kako. No, prejle sem imel vsega dovolj in sem mu pisal mail. Upam, da bo odgovoril vsaj s kaksnim napotkom kako se tega lotit.
   0 

mishko @mishko 3. Feb 2005, 00:15

Napisano je samo to o filtrih kar sem tudi jaz napisal, opisa tehnike pa ni. No če dobiš odgovor nam lahko daš kakšen namig, sicer bomo itak pogruntal, ko boš začel objavljat take fotke v galeriji :mrgreen:
   0 

slowenien @slowenien 3. Feb 2005, 01:26

Tam na njegovi strani celo pise da on to rocno barva itd itd tak da tega nemres v kompjuteru nardit to je ala saudek varjanta samo da je ta se digitaln zraven kar pa saudek recimo ni :wink:
   0 

Tom @by_tom 3. Feb 2005, 07:15

precej o tej tehniki je napisano na http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1006, samo vtipkaj dragan ali dragan style ali dragan technics in videl boš koliko je o tem napisanega bigrazz sam že nekaj časa poiskušam s to tehniko, ampak moraš imeti res umetniško žilico :oops:
precej podobno tehniko uporablja tudi Piotr Kowalik - www.piotrkowalik.co.uk .
aja še to, na dpreview misil, da najbolj obvlada tehniko freelancer54 8)
"V mislih ves čas vse fotografiram - za vajo" - Minor White
   0 

tinekr @tinekr 3. Feb 2005, 08:52

Zakaj vsi težite k temu, da bi bile vaše fotke čimbolj nenaravne? Zgrabi čopič, vodenke in riši potem, če ti je to ljubo. Ne vem no, meni pretiravanje ni o.k.
   0 

mishko @mishko 3. Feb 2005, 10:03

No eni cele slike ustvarijo v PS brez da fotkajo, stvar okusa in tehnike, ki nekomu leži ali ne. Vedno bo nekomu všeč, drugim pa ne, meni osebno je ok eno in drugo, pri vsakem izdelku lahko ocenjuješ in tudi občuduješ nekaj drugega, pri nespremenjeni fotki sposobnost fotografa, da vse zajame iz prve, pri "predelanih" pa tehniko in recimo domišljijo...
No spet gremo mal off topic, sorry smile
   0 

Tom @by_tom 3. Feb 2005, 20:17

tinekr je napisal/a:
Zakaj vsi težite k temu, da bi bile vaše fotke čimbolj nenaravne? Zgrabi čopič, vodenke in riši potem, če ti je to ljubo. Ne vem no, meni pretiravanje ni o.k.

ne vem zakaj bi bile te fotke nenaravne bigeek nenaravno se mi zdi, da v fotko nekaj dodaš, ampak to je stvar okusa. kolikor sem prebral, se je to lahko delalo tudi v klasični temnici, da fotko osvetljiš, potemniš, zamegljiš oz. jo ostriš. poudariš v fotki tisto, kar naj bi v njej izstopalo.
saj res chips, kako kaj dragan style?
   0 

Mirko @MiMo 3. Feb 2005, 22:40

Jaz mislim, da je pri teh fotografijah obdelava v PS še najmanjši problem, največji problem je najti takšen motiv ali obraz s tako izrazitimi potezami, potem pa če še ujameš pravi trenutek ugotoviš, da je obdelava v PS mala malca.
   0 

chips @chips 3. Feb 2005, 23:26

Prejle sem dobil odgovor...

Hi Denis,

It's not really frustrating. Only I simply ran out of time, that's why I
set a fee for the guys who are really interested in the subject. There are
no useful books I know about this kind of retouch, and all I can refer you
to is my website: http://andrzejdragan.com or dpreview retouching forum.
After all it is nothing that can be easily instructed, it takes some
practice to get familiar with the details.

Cheers,

Andrzej

No, res sem se obrnil na dpreview forum, kjer se na dolgo razglablja o tej tehniki. Tukaj dobite ogromno informacij, pa tudi google dela cudeze. Malo pogooglajte za "andrzej dragan technique" in ziher boste nasli nasvete.
   0 

David Vatovec @davidv7 4. Feb 2005, 00:21

Ma meni se ne zdi nič posebnega - ena luč z dežnikom (mogoče en odbojnik) in temno ozadje, kje je catch tukaj?
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

chips @chips 4. Feb 2005, 00:23

david: ni catch v fotkanju...catch je v obdelavi fotke :mrgreen:
   0 

Tom @by_tom 4. Feb 2005, 07:03

chips je napisal/a:

No, res sem se obrnil na dpreview forum, kjer se na dolgo razglablja o tej tehniki. Tukaj dobite ogromno informacij, pa tudi google dela cudeze. Malo pogooglajte za "andrzej dragan technique" in ziher boste nasli nasvete.

:fredy: a nisem to že jst napisu
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 4. Feb 2005, 07:49

Tukaj je napisal na kratkem o njegovi tehniki:

http://www.photo.net/photodb/photo?photo_id=2354727

(glej njegov prvi odgovor: Andrzej Dragan, May 13, 2004; 04:48 A.M.)
   0 

Matej Herbst @matto 4. Feb 2005, 19:48

Meni je ta tehnika všeč in Chipsova slika portret Žbogarja je super, boste videli čez par tednov, ker ko se chips v nekaj zaleti - izpili do daske.

Kar tako naprej!
   0 

slowenien @slowenien 5. Feb 2005, 01:06

Ti njegovi portreti meni licijo malo na perkmandlc varjanto tisti z pipo mu je se podobn hehehe sicer pa to more bit ze tak posneto trda luc ali pa fles kakorkoli vec al manj pravililno osvetljeno pa reseno vsajj predvidevam lahko........

ps:sicer pa so tam na tisti njegovi strani tud neki crnobeli pa lahko vsak skine faco pa trenera hehehe
   0 

Heretic @Heretic 7. Jun 2005, 16:44

no, sicer malo pozno, ampak sem po naključju odkril eno akcijo za "draganov efekt" :wink:
upam da še bo komu prišla prav, meni bo smile

primer:

link:

http://www.atncentral.com/download.htm

poiščite "dragan action", je razvrščeno po abecedi
   0 

misfits @misfits 7. Jun 2005, 19:24

Kako se pa zadevo namesti?
Jaz sem pol zip razširil in dal file v mapo za PS - Plug-ins - in Filters. Samo ima končnico atn, drugi filtri pa vsi 8BF, zdaj pa v PS ne najdem tega filtra.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati