0   

Peter @perolord 9. Avg 2010, 07:03

Pozdravljeni, kupujem makro objektiv in me zanima s katerim imate kaj izkušenj? Nekako se ne morem odločit. Kupujem ga za nikona D3000. Kakšna izkušnja in nasvet bi bila dobrodošla.
 0   

Janez Šturm @jj65 9. Avg 2010, 08:02

Imam tamrona 90 z vgrajenim AF motočkom. Kljub temu je počasen (kot vsi macri), je pa oster in predvsem majhen in lahek, kar dan danes, ko je poplava težkih in volumsko velikih objektivov, že prava redkost. Je pa bolj plastičnega občutka, ampak deluje v nulo. Lp j
 0   

Peter @perolord 9. Avg 2010, 11:15

No verjetno bom res tamrona nabavu.. morem še mal pogledat... hvala.
 0   

Bostjan @Archie 9. Avg 2010, 11:51

Če kej pomaga... imam Tamrona iz več razlogov:

1.) makro mi ni prioriteta (objektiv rabim redko)
2.) objektiv je lahek
3.) objektiv je optično zelo v redu (ne vinjetira dosti na FF, razmeroma malo CA-ja, oster)
4.) razmeroma ugodna cena (napram recimo Nikkorju 105/2.8, ki pa ima VR, nano + boljšo gradnjo)

Kar mi ni preveč všeč je: počasnost AF (ampak to so vsi macri), plastično ohišje + obupen zadnji pokrovček.

Če kej pomaga pri odločitvi:

http://www.nnplus.de/macro/Macro100E.html
 0   

Peter @perolord 11. Avg 2010, 10:09

Evo Tamron je naročen =)... zdj me še sam zanima, verjetno bi bil smiseln nakup leče raynox DCR-250...za res close close up makro posnetke... ali kakšna druga predleča? Samo vprašanje
 0   

Janez Šturm @jj65 11. Avg 2010, 10:16

Če ti je do 1:1 dovolj potem tega ne potrebuješ. Lp j
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 13. Avg 2010, 15:20

Če želiš slikati oko insekta (oz. druge dele), potem je nakup predleče pogoj za tako povečavo, s samim makro objektivom tega ne moreš izvesti. Omenjena raynoxova predleča zadostuje kvaliteti in načinu fotografiranja.
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati