0 

Ciril Jazbec @Gandalf 4. Feb 2005, 00:16

v soboto grem fotkat v Benetke... karneval pa te zadeve....

Ogromno vas je letos ze bilo tam in priporocam se za kaksn nasvet. :?: smile

je kdo pripravljen delit kaksno izkusnjo? kako je glede gnece in fotkanja...
je blo drugac kr varno? ker sm slisal da je veliko mask tud zlo namernih. zepni tatovi.
vztrajaj, vztrajaj in se enkrat vztrajaj....vse je odvisno od tebe samega!
   0 

chips @chips 4. Feb 2005, 00:22

Tatov se v Benetkah definitivno ne manjka :mrgreen: Zato priporocam, da imas stvari vedno pod ocesom/roko. Posebej bodi pozoren na kakih vodnih "busih", kjer je stojeca gneca. Tam imajo lopovi najvec moznosti, da ti kaj maznejo.
Drugace pa si si izbral kar napacen dan za fotkanje karnevala, ker bo gneca ogromna. No, prejsnji vikend smo na trg Sv.Marka prisli kar pozno (okoli 15h) in se je dalo kar komot fotkat, ker ni bilo vec take gnece. Vsekakor pa je sirokokotnik obvezen:)
   0 

tomaž @mju 4. Feb 2005, 07:23

za nahrbtnik se drži vodiča grin najmanj možnosti da se zgubiš, preizkušeno.
pa en čaj je pet evrov, preverjeno none
uživaj!!
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 4. Feb 2005, 07:43

Jaz sem pil čaj za 3,5 EU grin

Drugače pa se toplo obleči, ker kot si verjetno slišal je v stranskih ulicah zelo bril mraz.

Denarnico pa kar imej spravljeno v kakšneh notranjem žepu.
   0 

Miha Skulj @mihaha 4. Feb 2005, 08:25

few tips and tricks for venice:

-bolj ko greš proti markovem trgvu, bolj drage so stvari

-če se izgubiš, imaš skoraj na vsaki hiši in trgu table na katerih piše kam je st.marco in železniška postaja (v italjanščini, sem pozabu), tko da u bistvu vedno lahko najdeš pot nazaj na postajo, oziroma naprej do trga.

-če greš sam, brez vodiča, kupi si ZEMLJEVID MESTA!

-glede tatov: so povsod in valda prežijo na turiste, ampak meni se zdi da ni take nevarnosti; sem bil tam dva tedna pa mi niso nič ukradli. se pa strinjam s čipsom, da jih je pomojem veliko na "vodnih busih". oziroma, ker se bo ta vikend RES nagužvalo ljudi, bo tudi v malih uličicah in trgih taka gužva, kot na avtobusu. (sam sem doživel tako gužvo ljudi, da so moral policaji spremenit ulice v enosmernce in USMERJAT PEŠ PROMET!), kar zna bit precej tečno. seveda so to tiste taglavne ulice.

-v benetkah je lahko svinjsko mraz, še posebej na trgu sv.marka, kjer prijetno zapiha iz morja. če je temperatura pod minusom, je potem žur še večji. toplo se obleci, ker boš itaq večino časa zunaj.

-pofotkaj VSE ŽIVO!!!!

-in pa seveda, uživaj!!!

8)
You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams
   0 

MareŽ @maremare 4. Feb 2005, 08:38

Če greš z avtom parkiraj v Mestre-predmestje nasprot železniške postaje,pol pa z vlakom v Benetke.Je ceneje,varno pa tudi hitro.
lp, mare
   0 

Matej Herbst @matto 4. Feb 2005, 11:08

Gandalf povej boš slikal na Digi ali na film, pa ti še napišem ostale napotke. smile
   0 

slowenien @slowenien 4. Feb 2005, 12:33

tisti ko delate na film lahko delate tak ce vam aparat omogoca.Dvojne expozicije prva slika ostra druga neostra ali obratno tud z tremi ali vecimi samo tam je treba ze met bolj nastudirano pa pri vsaki +/- 1-2 ev gor al dol sploh na zaslonkah od 8 gor so zanimivi rezultati .Lahko se pa to bilokje uporabi samo na stativu je fajn met kamero :wink:
   0 

Ciril Jazbec @Gandalf 4. Feb 2005, 14:18

ja kot prvo sem star 17 let in grem z busom.... hehe tako da se ne morem nikamor parkirat., z neko ladjico bomo sli do markovega trga.
sj vsa zadeva mi je totalno bedna in prevec turisticna.
raje bi sel s kolegi....
vendar je to nagrada in seveda jo bom izkoristil. bigrazz

hvala za nasvete! v benetkah sem bil nazadnje pred 4,5 leti in se res ful mal spominjam.

slikal bom pa z digitalcem.

kako je pa kaj z maskami? a to bo kaksnen sprevod...al so maske vsepovsod? je treba sprasevat za dovoljenje...ce lahko fotkas? ker jst ponavadi vprasam.

pa a kdo ve ce je razstava Dalija se odprta?

thx! 8)
vztrajaj, vztrajaj in se enkrat vztrajaj....vse je odvisno od tebe samega!
   0 

tomaž @mju 4. Feb 2005, 14:24

samo slikaš, maske se same nastavljajo, ti slikaš!!!
   0 

Matej Herbst @matto 4. Feb 2005, 15:41

Na markovem trgu je kot sprevod vendar je gužva takrat iskorist čas za fotkanje po ulicah, popoldne se pa sprazne trg pa še skočiš tam malo fotkat. Ne pozabi pred sončnim zahodom se postavijo maske na pomolčke, blizu trga in lahko fotkaš tam sem naredil vse moje iz 1 dela v pičlih 5-10 minutah.

Maske pa se ti rade nastavijo, je pa lepo če namigneš in se potem zahvališ.
Drugače ti pa želim malo boljšo svetlobo kot mi.

Zaradi barkice pa ti ne rabi bit žal, mi smo plačali za njo in peš res ne bi hodil do trga še posebno zvečer.

Dobro luč ti želi Matto
   0 

Heretic @Heretic 4. Feb 2005, 15:41

gandalf, dvomim da je razstava še odprta...bila je v sredini decembra, sem jo nameraval obiskat, pa je bilo vse zasedeno cry
take razstave na žalost niso ne vem kako dolgo, natančnega datume do kdaj je bila (ali pa še bo) pa žal ne vem :wink:
   0 

Sandi @Sandi 4. Feb 2005, 17:09

Razstava je trajala od 12 sept. do 16 januarja, tako da ...

[url=http://www.palazzograssi.it/eng/index.html]
Škljoc !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati