0   

Iztok Fink @tumpo 12. Avg 2010, 06:35

Pozdravljeni

Ali ima kdo idejo, kako seriji fotk (ne eni) dodat okvir. Da nebi vsaki fotki posebej dajal okvir, ampak vsem na enkrat (enak okvir).
Uporabljam photoshop in lightroom. Če se v teh progamih ne da, ali se da v kakem drugem.

Hvala lp
 0   

Simon @partyzan10 12. Avg 2010, 07:04

V photoshopu posnameš action in jih spustiš skozi
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/
 0   

Zelod @flambirana_oFca 12. Avg 2010, 09:17

Obstaja tudi zelo preprost in sila uporaben program Modi.
Sam ga uporabljam predvsem, kadar želim pomanjšati, doostriti in dodati watermark celil seriji fotografij. Seveda pa omogoča tudi dodajanje okvirja.
Deluje pa s pomočjo .NET Framework paketa.

http://www.demon27.com/modi/index.php
 0   

Iztok Fink @tumpo 12. Avg 2010, 11:35

Bom doma probal v Photoshopu, čeprov mi ni glih čist jasn, ampak bom probal mal poklikat. Partyzan hvala lepa.
tumpo
 0   

Iztok Fink @tumpo 18. Okt 2010, 07:45

A se da kermu mal bolj podrobno razložit postopek v P.s. ju. Tole od Partyzana ne zgruntam.
Sej najbrž se večini zdi to nekaj banalnega, ampak vse se je treba enkart naučit.
Zato lepo prosim, tud kkšn link, če se vam ne da pisat bi bil dobrodošel.

Hvala
 0   

Aleš @lial 18. Okt 2010, 08:15

Window -> Actions, create new (spodaj prepognjena mapica) new action ->( preimenuješ po svoje) -> klik na piko ( begin recording), ko narediš kar si želel, lahko to uporabiš na vseh posnetkih s klikom na puščico (play) Potem pa na File ->automate -> batch in zgoraj izbereš svojo 'akcijo'.

Če pa ti je vse to prezahtevno, ti predlagam uporabo brezplačnega programa PhotoScape, ki naredi okvirček kar direktno, brez kakšnih vmesnih klikov.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 18. Okt 2010, 08:43

A kdo dejansko uporablja Photoshop za dodajanje okvirjev večim fotografijam s funkcijo Automate?
Sam imam pri pri dodajanju okvirja težave, v primeru, da katera izmed fotografij ni enake dolžine in širine (npr. v seriji fotografij 800x533 px imam nekaj fotografij panoramskega formata npr. 17:6). V tem primeru narejeni actioni zgrešijo okvir.
Pa za horizontalne slike je potrebno imeti svoj action, za vertikalne pa spet drugega. Enako se zgodi pri postavitvi vodnega žiga. Ali drugi to rešite bolj elegantno?
Ravno zaradi tovrstne "problematike" v Photoshopu, uporabljam za dodajanje okvirja in vodnega žiga, druge programe.
 0   

Žiga @zcetrt 18. Okt 2010, 09:52

Uporabljam PS. Okvir ima enake mere roba neglede na razmerje stranic. Mi je tak všeč. Wattermark mi na pokončne in ležeče fotografije daje pravilno, res pa mora biti razmerje stranic enako (2:3 v mojem primeru). Zadevo se reši z relativno in ne absolutno postavitvijo watermarka v action nastavitvah.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati