0   

ogabe @ogabe 21. Avg 2010, 09:23

Kolegu so vceraj v BTC-ju ukradli komplet foto opremo... Canon 1dmk3, 16-35/2.8, 70-200/2.8.... Ce bi kdo opazil kaj da se prodaja kaj takega, bi bil zelo hvalezen ce me lahko obvestite.
Hvala ze v naprej.

lp, primoz
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Žiga @thunder_road 21. Avg 2010, 09:25

Reci mu še, naj ti da serijske številke (verjamem, da jih ima), pa jih prepiši sem gor. Tako lahko morebiti kdo med nakupom lažje identificira zadevo.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 22. Avg 2010, 15:50

Piz** kot da živimo v kakem _________, da se take zadeve dogajajo dead Ampak očitno so teli huligani kar izučeni kar se robe tiče, ampak ok, Canona takega kalibra se itak vidi na kilometer sad

Je možno izvedeti še kaj več o tem, oziroma na kakšen način se je to zgodilo, ker tudi sam se včasih bojim škljocati medtem ko sem obkrožen z številnimi ljudmi. Ampak, a je sploh komu do sedaj ratalo zadevo rešiti v lasten prid, da je na koncu dobil kak povrnjen denar ali pa celo aparat?

edit: thunder_road
 0   

milosh @milosh 22. Avg 2010, 16:46

ja ce mas zavarovan ni problema, dobis kr dost nazaj
 0   

ogabe @ogabe 22. Avg 2010, 17:31

Sunili so mu ga iz avta v garazi... iz prtljaznika.
Glede zavarovanja je pa kar se mene tice brez veze. Prvo kot prvo pride hudo drago (za cca. 20.000eur opreme pride okoli 3000eur/leto), kot drugo pa upostevajo 30% amortizacijo, kar pomeni, da za 4 leta staro robo placas 3000eur/leto, ko ti jo ukradejo, se polomi itd. pa ne dobis ven niti centa.
 0   

abo01 @abo01 22. Avg 2010, 18:09

Iz prtljažnika? Fak. To so vedeli, kaj iščejo, drugega si ne znam razlagat.
 0   

David @Lebi 22. Avg 2010, 18:56

Rugzak skoz na hrbtu .......druge rešitve ni....nikoli ne puščam opreme v avtu.....sranje je tole totale da ostanes brez...
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

ogabe @ogabe 23. Avg 2010, 08:15

abo01 je napisal/a:
Iz prtljažnika? Fak. To so vedeli, kaj iščejo, drugega si ne znam razlagat.

To se tudi meni zdi. Ker da bi nakljucno odpirali avtomobile v stilu "no pa dajmo pogledat ce je kaj uporabnega notri" se mi zdi malo neverjetno. Ceprav je tudi res, da je danes vse mozno. Ampak vseeno se mi zdi bolj verjetno, da so vedeli v kateri avto pogledat.
S sabo nosit... ja ce se le da, ampak vcasih pac ne gre. Se gres prijavit v hotel, gres v press center po akreditacijo, gres konec koncev nekaj naredit v Piran, pa spotoma skocis se za pol ure na plazo v Portoroz (ok glede na to, da nisem bil ze 30let na plazi v Sloveniji sem dal idealen primer smile).... Vcasih se pac ne da.
 0   

milosh @milosh 23. Avg 2010, 22:03

nevem jst placam za mojo recimo 3500eur vredno opremo slabih 200eur in tut ce mi na tla pade mi placajo servis,...
 0   

miha @mihaaa 24. Avg 2010, 00:30

@milosh: daj malo vec povej o tme zavarovanju, ker 1x ko sem jaz spraseval za zavoravnje v tujini, krajo ipd so bile cene bolj blizu tistim ki jih omenja ogabe,.. tocnih cifer se ne spomnem
 0   

ogabe @ogabe 24. Avg 2010, 06:59

Milosh saj naceloma je to kar to. 3500eur za 200eur je tam nekje kot 3000eur za 20.000eur opreme (par % gor dol, s tem da so moje cifre stare par let, tako da se je lahko razmerje malenkost spremenilo). In ker pri nas to zavaruje samo Triglav (ostali niti slisati nocejo o cem podobnem), predvidevam da imas enako pogodbo, kot je bila tista katero sem dobil jaz, ko sem spraseval. Zato ti priporocam, da si jo bolj pazljivo preberes, da ne bos prevec veselo metal stvari po tleh. Kot sem napisal... oni obracunajo 30% amortizacijo, pa ce ti je to vsec ali pa ne. Kaj to pomeni, ti je pa najbrz jasno grin
 0   

milosh @milosh 24. Avg 2010, 08:21

nop, zavarovano imam kot strojelomna oprema. preverjeno deluje, kolega je ze ene 3krat ponucu to servisno zadevo in vedno dubu vse povrnjeno oz nekih par procentov odbitka. mislm pa da je pri zavarovalnici adriatic slovenica zavarovano.

pa ce moja matematka deluje je pr men dobrih 5,7% vrednosti treba placat, pr tvojem izracunu pa 15% - ni lih tko par procentov gor al pa dol smile

kar se prav da pr pr 20.000 opreme bi placu 1140eur - kar se men ne zdi velik ce mas ze tok vredno opremo skos s sabo.

bom su pa v polico pogledat kaj in kako je tocn z to amortizacijo
 0   

ogabe @ogabe 24. Avg 2010, 08:48

Ja saj pri Triglavu je bilo tudi kot strojelom (vkljucuje pa zraven se rop ne tatvino). In par let nazaj so bile cene take kot sem napisal... plus tista fora z amortizacijo, kar pomeni da se ti par let stare opreme ne splaca zavarovati, ker samo placujes dobis pa nic.
Takrat Adriatic, Tilia, ZM in Generali niso omogocali takega zavarovanja (Generali ga niti danes ne, za ostale pa ne vem).
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Avg 2010, 12:53

Mene tudi več zanima o zavarovanju foto opreme tako proti kraji kakor v slučaju strojeloma.

Ko sem leto pa pol nazaj o tem spraševal svoje domače agente na Zavarovalnici Triglav, kjer sem dodatno življenjsko zavarovan, so mi dejali, da je foto opremo možno zavarovati samo v sklopu že sklenjene zavarovalnine za stanovanjski objekt. Torej posebej nove zavarovalne police, ki bi se nanašala samo na fotoopremo naj ne bi bilo mogoče odpreti. Kdo ve kaj več o tem - to še danes drži ali ne?

V končni fazi mi sploh ni jasno zakaj se da človeško življenje zavarovati že za 50 EUR mesečno (verjetno še manj), neke materialne dobrine (foto opreme naprimer) pa ne. A je res človeško življenje toliko manj vredno kot npr. 20.000 EUR foto opreme?
 0   

name1 @name1 24. Avg 2010, 14:01

ni fora v tem, da bi bilo manj vredno sam verjetnost da se nekaj zgodi z foto opremo je toliko večja...podobno kot za kakšen rizičen avto moraš pri zavarovanju proti kraji plačati več kot normalno...
May the light shine on you!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati