0   

Andrej @blur 25. Avg 2010, 15:49

Vaše mnenje in uporabljena tehnologija na digitalcih?

http://www.dpreview.com/news/1008/10082421sonyslta55a33.asp

lp
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2010, 16:20

Mislim, da zaključek na dpreview pove vse.
dpreview je napisal/a:
Ultimately though it is the 'bread and butter' stuff - the excellent all-round performance of the A55's key systems, its fluid ergonomics and largely hassle-free handling that really make it stand out, and we have no hesitation in giving it a gold award.

Že drugi dan prebiram vse, kar se da prebrat o A55 in moj zaključek je - ima vse, kar imajo veliki, skratka - must have.
Za drug aparat je pri mojem načinu uporabe fotoaparatov naravnost idealen.

LP
 0   

Bostjan @Archie 25. Avg 2010, 16:30

Aparata, ki hočeta biti DSLR-ja, pa to nista. EVF mene ne prepriča.
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2010, 16:50

Ali to pomeni, da si ga (EVF) na A55 že preskusil, ali to pišeš na splošno?
O EVF piše tester na dpreview:
Citiram:
One of the best things about EVF displays as opposed to optical viewfinders is the much greater amount of shooting data that can be shown at any given time. The EVF in the A55 and A33 is excellent.
in verjetno je človek videl več teh zadev in ve kaj piše... In ker ima A55 stabiliziran o tipalo, slika v EVF pa je prav ta iz tipala, posledično to pomeni da je stabilizirana slika tudi v kukalu. Tega do sedaj aparati s stabilizacijo tipala niso imeli.
 0   

Bostjan @Archie 25. Avg 2010, 17:39

Ne, nisem ga probal. Podal sem le svoje splošno mnenje in to apriori še ne pomeni, da je z EVF kej narobe ali da je slabo. Če nekdo vidi več od tebe in pač piše review-e, a je človek še vedno upravičen do svojega mnenja?

Čisto možno tudi, da je to najboljši EVF na trgu doslej. A mene pač EVF (še) ne prepričajo. V slabih svetlobnih pogojih, ga še nisem videl EVF ne na fotiču in ne na videokameri, ki bi bil kos optični prizmi v FF DSLR-ju in bi me navdušil. In glede na cenovni razred, osebno zelo močno dvomim, da je z A55 kej drugače. Če je seveda, glede na to kaj piše ta tip na dpreview, ki je že marsikaj videl, ta dvom tu dovoljen? grin

Če je to pač cena za phase detection AF in pohitritev kamere, je pa morda le korak v pravo smer, ker mi gre počasnost contrast detect AF, še precej bolj na živce kot EVF.
 0   

Andrej @fotokaj 25. Avg 2010, 17:51

EVF iskala so v slabih svetlobnih pogojih, recimo v mraku, milo rečeno polomija. In mislim, da so izraz "excellent" na DPReviewu uporabili bolj v povezavi s prikazom informacij, kot pa s samo kakovostjo "videnega motiva v iskalu", torej kakovosti prikazane slike. Da je slednja res bolj ali manj "zanič", namiguje tudi njihov stavek v zaključku - "EVF slightly more prone to RGB 'tearing' than competitors".
Po domače povedano; veliko lučk in pišuk, konkretne kakovosti pa nobene ...
 0   

Miha @cedo 25. Avg 2010, 18:00

Dober EVF, kakršnega imata recimo Panasonica G1 in G2, je večih pogledih boljši od krop DSLR iskala:

- je večje, na nivoji recimo EOS 1Ds;
- v slabi svetlobi je bistveno svetljše od prizemskega iskala, res je takrat slika zrnata in "refresh rate" oslabi, še vedno pa lažje oceniš, če je izostreno;
- v soncu lahko pravkar posnete fotke pregleduješ kar v iskalu, saj je enako kvalitetno kot tisto 930.000 točkovno zadaj;
- lahko si nastaviš, da slika po zajetju v iskalu zamrzne za 1s (3, 5s), tako imaš na voljo takojšnji pogled in oceno prežganin, ne da bi odmaknil oko.

Sonyjevo je žal manjše (povečava, preračunana na FF: 0,7 pri G1, 0,55 pri A55).
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2010, 18:05

fotokaj je napisal/a:
EVF iskala so v slabih svetlobnih pogojih, recimo v mraku, milo rečeno polomija...

Tega ne razumem prav dobro.
Pri aparatih, ki sem jih do sedaj uporabljal, torej HP945, Minolta 7i in Minolta A1, sem prav EVF v mraku najlažje uporabljal. Enako velja za video-kamero, lahko pa da sem narobe precenil vse skupaj.

@Archie: malo med vrsticami sem želel zapisati, da bo treba najprej videti, potem pa kritizirati, ne pa, da bi ti ne smel imeti svojega mnenja, daleč od tega.
Če si to razumel tako, se opravičujem!

LP
 0   

Aleš @lial 26. Avg 2010, 09:08

cedo je napisal/a:
Sonyjevo je žal manjše (povečava, preračunana na FF: 0,7 pri G1, 0,55 pri A55).

Popravi me, če razumem narobe:
Citiram:

• Electronic Viewfinder
• Color LCD Viewfinder
• Field of view 100%
• Eye point 19mm
Magnification 1.1x
• Dioptre adjustment -4 to +4 dioptre
• 1,440,000 dots (of which 1,152,000 are used)
• Field Sequential (RGB)

Preračun povečave bi naj bil po teh podatkih 0.73 in ne 0.55, glede na velikost tipala, ki ima faktor 1.5...

Še najbolj me veseli nastavitev dioptrije, ki mi sedaj pri večini aparatih ne zadošča več, ker gredo le do +2.

LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Avg 2010, 09:10

Meni se zdita super aparata za videje snemat, skoda da nimajo full manual videa...
 0   

Miha @cedo 26. Avg 2010, 09:19

lial je napisal/a:
Preračun povečave bi naj bil po teh podatkih 0.73 in ne 0.55, glede na velikost tipala, ki ima faktor 1.5...LP

Ja, imaš prav, mea culpa...ne vem kako sem prišel do 0,55.
0,73 je za tiste, ki so navajeni gledati skozi "tunelčke" cenejših DSLR-jev, pravo odkritje. grin

OT: EVF je trend, samo vprašanje časa je, kdaj se bodo prizme dokončno in za zmeraj poslovile.
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Avg 2010, 11:06

Itaq. Končno Sonyjev aparat s konkretno uporabno novostjo.
Verjetno so die-hard film fani enako govorili, ko so na trg prišli prvi digitalci.
 0   

jernej kaše @zapp0 26. Avg 2010, 11:42

Dia hard film fani še vedno pravijo isto :-)
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Avg 2010, 11:52

mah kje da je EVF prihodnost, so stvari ki bodo vedno ostale analogne in jih nek fency elektro šit nebo nadomestil...
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Avg 2010, 12:00

Geo je napisal/a:
mah kje da je EVF prihodnost, so stvari ki bodo vedno ostale analogne in jih nek fency elektro šit nebo nadomestil...

Tako kot DIA-se, anede... biggrin
 0   

Žiga @thunder_road 26. Avg 2010, 12:42

Se strinjam z Geom; EVF mi nekako ne sodi not. Sam si bolj želim, da bi v tem pogledu zadeve ostale še naprej take.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Avg 2010, 12:45

Točno tako kot dia! xD

Dobro, Dia je drugo, tam pač, gre za čisto nov način zajema slike, viewfinder je pa drugo, se mi zdi isto kot z digitalnimi ročnimi urami, ki so ble ful hit ko so izšle prvič, nikoli se pa zares niso prijele. (drugega boljsega primera se ne spomnem).
 0   

Miha @cedo 26. Avg 2010, 13:07

Geo je napisal/a:
..se mi zdi isto kot z digitalnimi ročnimi urami, ki so ble ful hit ko so izšle prvič, nikoli se pa zares niso prijele. (drugega boljsega primera se ne spomnem).

Recimo pisalni stroj vs komp. Aja, sam ta se je prijel. biggrin
 0   

Aleš @lial 10. Sep 2010, 10:37

Priznam, da me je močno zanimalo, kako je z EVF iskalom pri A55, posebej še glede na širok spekter mnenj.
Aparat imam v izposoji doma le par ur in zato lahko zapišem le nekaj od svojega vtisa:
EVF me je v vseh pogledih prepričal!
Od zajema, odzivnosti, prikaza podatkov, ogled posnetka in ne nazadnje možnosti da tudi v njem vidiš povečavo izostrenega kadra. In seveda posnetega materiala.
V temi pa se od klasičnega močno razlikuje - namreč zelo soliden pogled na objekte je sicer zrnat (če ste kdaj snemali video v skoraj popolni temi, je to - to), vendar se ga za razliko od prizme vsaj vidi. Primerjal sem poglede z A700 in analogno Minolto.

Zdaj pa nazaj k aparatu.

LP
 0   

Miha @cedo 10. Sep 2010, 11:03

lial je napisal/a:
EVF me je v vseh pogledih prepričal!LP

Jup, tehnologija je šla tu močno naprej. Nova elektronska iskala so svetlobna leta boljša od tistih, ki smo jih spoznali pri prvih "hibridnih" digitalcih.

Res je, da EVF po "feelingu" ali 3D* dojemanju, če hočete, ni enak klasičnemu svetlobnemu jašku oz. prizmatskemu iskalu - glede slednjega verjetno tudi nikoli ne bo. So druge prednosti, zaradi katerih EVF blesti: vedno enako svetlo iskalo, zum efekt pri uporabi MF objektivov, kontrola nad celim menijem in preview kar preko iskala, velikost in povečava na ravni FF kamer,...

*ta občutek itak omogočajo le merilna (RF) iskala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati