0   

BubikolRamios @BubikolRamios 30. Avg 2010, 11:07

Malo sem se igral s tem.
Dal sem na manual in opazil da gre F samo do 8, ali je to max. ?
A to pomeni da je DOF iz roke precej omejen (t.j. pri t.i. super macro),
kljub temu da ima neki image stabilizer.
Do koliko shutter speed je načeloma potem, s tem, možno slikat iz roke ?

Meni ni ratalo skoraj nič uporabnega.
 0   

Klemen Blokar @kleb 30. Avg 2010, 11:45

Kompaktom se po navadi zgodba neha pri f/8, ker imajo majhen senzor in se upad ostrine zaradi uklona svetlobe prej pozna. Mislim da je iz istega razloga (majhen senzor) DOF precej večji, kot pri DSLR pri f/8 - v splošnem imajo kompakti večje težave dobiti plitev DOF. Ampak pri teh super makro zadevah ga lahko še vedno prehitro zmanjka...
 0   

Jernej @Munih 3. Sep 2010, 22:29

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Že par let nazaj so shekali software canonnovih kompaktov. Za chdk potrebuješ card reader preko katerega program naložiš na fotkič. Program poženeš iz običnega vmesnika, sepravi lahko še vedno normalno slikaš. Ko poženeš program se ti odprejo številne nove funkcije kot naprimer zaslonka do f16 ali 22, čas do 1/100000, slikanje v raw, različni histogrami...

Po izkušnjah stvar deluje brez težav, tako da se splača probat smile
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Sep 2010, 22:42

Kake fotke pa kaj dobiš na f/22 s kompaktom?
 0   

jernej kaše @zapp0 3. Sep 2010, 22:48

kleb je napisal/a:
Mislim da je iz istega razloga (majhen senzor) DOF precej večji, kot pri DSLR pri f/8 - v splošnem imajo kompakti večje težave dobiti plitev DOF.

Ne zato, ampak zato, ker je DOF odvisen od fizičnega premera zaslonke.

Pri goriščnici 50mm in f2 je premer 25mm, pri goriščnici 8mm (če je crop 6x, kar je pri nekaterih komaktih, je to ekvivalent 50mm), pa 4mm.
 0   

Klemen Blokar @kleb 4. Sep 2010, 00:53

Saj, 8mm je ekvivalent 50mm zaradi tega, ker je senzor manjši. Primerjali smo ekvivalentno hitra objektiva, torej sledi, da je DOF večji. Jaz sem hotel samo na kratko povedat, se mi ni dalo na široko pisat... smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati