0   

matej @nachotop 4. Sep 2010, 18:45

Po tem, ko sem se vrnil s potovanja, sem ugotovil, da se po pritisku na shutter gumb fotka pasneme z okoli sekundno zakasnitvijo.

A ima kdo kakšno idejo, zakaj bi lahko shutter gumb kasnil? Gre za elektroniko ali za fizično napako?
 0   

Grega Podobnik @sajko 4. Sep 2010, 18:48

Si mogoče ponesreči prestavil na "timer mode"?
[url]http://blog.grega.info[/url]
 0   

matej @nachotop 4. Sep 2010, 19:13

Ne, ne. Zakasnitev je nastajala počasi. Ugotovil sem tudi, da različno hitro proži glede na to, na kateri strani gumb bolj pritisnem.

A je možno, da se je shutter gumb po 3 letih izrabil in ga je treba zamenjat? Bojim se, pa da ima lahko kaj pri tem tudi dejstvo, da sem fotkal v puščavi (pesek in podobno).
 0   

Grega Podobnik @sajko 4. Sep 2010, 19:18

Nevem kateri aparat imaš, mogoče si lahko sposodiš grip ali daljinsko prožilo, pa boš kuj videl ali je kaj s knofom narobe.

Za pesek je možno da je prišel kje vmes, samo nevem zakaj bi potem kasneje prožilo. Si probal na Manual fokus, da ti ne ostri ali kaj podobnega vmes?
[url]http://blog.grega.info[/url]
 0   

bockorek @bockorek 5. Sep 2010, 19:10

Ja zelo bi nam pomagalo če bi napisal vsaj kateri aparat imaš. Za Nikona, glej v menuju Shooting/Display pod imenom "Exposure delay mode".
 0   

matej @nachotop 24. Sep 2010, 09:54

Imam Canon 40D. Močno dvomim, da bi bila kakšna nastavitev - sem pa odprt za predloge, kako to rešit ako bi bil to vzrok.

Glede na to, da je aparat star že okoli 3 leta in da je na zadnjem potovanju bil izpostavljen ekstermnim pogojem, zelo močno sumim, da gre za nekaj konkretnejšega.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Sep 2010, 12:35

Pri ugotavljanju napake boš povsod najbolj uspešen, če greš vedno od samega izvora naprej.
Sajko je predlagal za moje pojme dobro rešitev. Sam bi tudi tako testiral: najprej proženje z gumbom na bodyju, potem proženje z gumba na baterijskem držalu, nato še proženje prek prožila (žično ali daljinsko - vseeno) in na koncu še proženje s priklopom na računalnik in prek tistega programa EOS Capture nekaj takega.
Če v vseh primerih zataji, potem je nekaj narobe z elektroniko oziroma "programom" (firmwareom).
 0   

Peter Atanackov @Geo 24. Sep 2010, 14:34

tako kot ofca pravi, potem pa še probaj tovarniške nastavitve povrnit in če to ne pomaga servis.
 0   

misfits @misfits 24. Sep 2010, 14:45

mislim da gre za fizično napako in je treba zamenjat nek del pri sprožilcu, se je kolegu tudi to zgodilo
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Sep 2010, 20:36

misfits, izgleda, da bo res večja verjetnost v okvari ali zgolj umazanosti samega gumba.

Torej, potrebuješ to:
http://www.sdcamerasolution.com/index.php?p=product&id=434&parent=27
originalni Canon Part Number je WC2-5568-000.
Najboljše, da povprašaš na servisu kolikšen je strošek zamenjave tega dela.

Ali pa, če si dovolj finomehanika in mirnih živcev ter nekoliko pustolovca... lahko razdreš sam in gumb zgolj očistiš:
http://www.youtube.com/watch?v=CAWGScQeC5g

Veliko koristnih podatkov (tudi o strošku popravila) pa je tukaj:
http://www.flickr.com/groups/eos30d/discuss/72157600619735796/page2/
(pa ne spreglej koristnih povezav uporabnikov)
 1   

Ratter @Ratter 25. Sep 2010, 07:24

Ali pa takole:

http://www.youtube.com/watch?v=tB_gSqyidI0&feature=related
Zahvala: flambirana_oFca
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Sep 2010, 09:13

Haha, huda! Vsaka čast. Sem tudi sam razmišljal, če bi se dalo na vrhu mimo prožilnega gumba z injekcijo vbrizgati alkohol.
Pa je ta rešitev v videu enostavnejša.
Hvala Ratter, mogoče mi kdaj pride prav.
 0   

Aleš @lial 25. Sep 2010, 09:22

En medklic: @flambirana_oFca: brez zamere, vendar ali si bil že prej tehnično toliko podkovan, ali je to rezultat dogodivščine z znanim servisom?
Ker če je, potem je vsaj nekaj dobrega v vsem slabem, kar se ti je dogajalo smile smile

LP
 0   

matej @nachotop 25. Sep 2010, 14:20

Hvala vsem za linke in nasvete.

Zaenkrat se še ne počutim pustolovca in bom pomojem stvar kr na servis odnesel in videl kaj bodo tam povedali - čeprav tiste cene na flickr forumu niso revno vzpodbudne :-(.

Kater servis pa priporočate - sam namreč fotiča še nisem nosil na servis - Fotomehanika?
A veste če slučajno kdo servisira tudi v Mb?

P.S. v končni fazi bom pa tudi tisto z alkoholom poskusil ;-)
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Sep 2010, 14:36

lial je napisal/a:
En medklic: @flambirana_oFca: brez zamere, vendar ali si bil že prej tehnično toliko podkovan, ali je to rezultat dogodivščine z znanim servisom?
Ker če je, potem je vsaj nekaj dobrega v vsem slabem, kar se ti je dogajalo smile smile
LP

Hehe dogodivščine z znanim servisom, so mi prinesle nekaj skrbi in nič drugega.
Pa skrbi in dogajanj z mojimi prijatelji še ni konec. none
Sem tehničen tip in se velikokrat lotim raznoraznih notranjih pregledov aparatur. Pa v kolikor imam zadnje čase nekoliko več prostega časa, skušam v več kot enem stavku pomagati v temah iz katerih imam lastne izkušnje. Dostikrat brcnem mimo, a dokler komu ne naredim škode z nasveti, sem še kar ok. biggrin
 0   

Aleš @lial 25. Sep 2010, 14:40

grin grin - verjel ali ne, ko sem se danes peljal mimo po Dolenjski cesti, sem avtomatsko pomislil nate, čeprav se osebno ne poznava: "evo tukaj pa je Golgota flambirane_oVce"

LP
 0   

Ratter @Ratter 25. Sep 2010, 15:34

V MB imaš tega gospoda:

Servis Foto Saksida ELSAX.
Kajuhova 5
2000 Maribor

tel: 041 654 652
Popravlja vse vrste fotoaparatov in elektronike.
Mislim,da bi ti lahko zrihtal gumb sprožilca.
Dejansko je verjetno samo čiščenje kontaktov.
 0   

matej @nachotop 25. Sep 2010, 19:33

@Ratter: Hvala ti - bo to kar bolj udobna varianta kot pa Lj.

Jaz tud močno upam, da je samo čiščenje kontaktov.
 0   

Ratter @Ratter 25. Sep 2010, 20:28

Če daš v LJ,računaj,da boš najmanj 1 mesec brez fotoaparata.
 0   

matej @nachotop 25. Sep 2010, 20:29

Jaz pa sem še računal, če mi bodo stvar v enem tednu popravli, preden grem v tujino ;-)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati