0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 16:31

Pozdravljeni,
prosim, da mi nekdo pomaga! smile sem nevešča pri fotoaparatih in si moram nujno kupiti novega (še to sredo!). Delam diplomo in moram kupiti tak fotoaparat, ki bo delal lepe slike ponoči oz. je zahtevano: ISO nastavljen na 1600 (to mi je jasno, saj ti novi fotoaparati imajo vsi to), pojavi se mi pa problem pri tem, da moram imeti tak fotoaparat, na katerem lahko sam nastaviš čas osvetlitve (na 240 sekund moram nastaviti).

Mi lahko PROSIM svetujete, kateri fotoaparat naj kupim, če morda pozna kdo koga, ki prodaja rabljen fotoaparat s temi funkcijami. Finta je v tem, da nisem neki ljubitelj fotografiranja, vendar pa sedaj potrebujem tak fotoaparat in tudi ne bi želela, da je cena zelo visoka smile

Hvala za informacije.

Lp,
Petra
 0   

Ratter @Ratter 6. Sep 2010, 16:46

He,he,he...
A je to šala? Prvi april je mimo...
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 16:48

Ratter je napisal/a:
He,he,he...
A je to šala? Prvi april je mimo...

Zakaj je po tvoje to šala?
 0   

martin @mart911 6. Sep 2010, 17:03

Moje mnenje je da ob teh nastavitvah večina fotoaparatov nebo proizvedla nič uporabnega. Za kaj se pa to rab če lohk vprašam?
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 17:07

Gre se za svetlobno onesnaževanje in se fotografira pri teh nastavitvah.
 0   

Aleš @lial 6. Sep 2010, 17:15

Iščeš aparat, ki ima funkcijo 'bulb'.
Večina nekoliko boljših kompaktov in praktično vsi DSLR-ji ima to funkcijo.
Poleg tega bo treba imeti posebej prožilo, ali pa (če ni natančno) lahko preko gumba napneš malo močnejšo elastiko in štopaš čas.
 0   

Ratter @Ratter 6. Sep 2010, 17:16

Saj ravno zato sprašujem,če je šala?
Ne zna fotografirat.Delala bi pa posnetke 240 sekund na ISO 1600.
ena_1 brez zamere,ampak nastal bo zmazek in ne fotografija.

Ok! Pa dajmo.Če misliš delat take fotografije moraš imet fotoaparat,ki ima na glavnem koleščku črko M.
Nastaviš kolešček na M (manual).Pomeni vse ročno.Nastaviš funkcijo BULB.Kar pomeni,da boš sama držala sprožilni gumb 240 sekund pritisnjen.(brez žičnega sprožilnega kabla pozabi ni šans)Nastaviš v nastavitvah ISO 1600 in zaslonko recimo f22.
da ne omenjam,da rabiš tripod stojalo.ISO 1600 pri fotoaparatu,ki ga boš ti kupila že pomeni slabo zrnato fotografijo.
Ne vem kdo te je nasankal s temi 240 sekundami.Daj nam malo povej kaj misliš fotografirat,pa ti bomo pomagali.
 0   

Ratter @Ratter 6. Sep 2010, 17:18

Kakšno svetovno onesnaževanje pa se fotografira?
Malo bolj konkretno?
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 17:21

Ratter je napisal/a:
Saj ravno zato sprašujem,če je šala?
Ne zna fotografirat.Delala bi pa posnetke 240 sekund na ISO 1600.
ena_1 brez zamere,ampak nastal bo zmazek in ne fotografija.

Ok! Pa dajmo.Če misliš delat take fotografije moraš imet fotoaparat,ki ima na glavnem koleščku črko M.
Nastaviš kolešček na M (manual).Pomeni vse ročno.Nastaviš funkcijo BULB.Kar pomeni,da boš sama držala sprožilni gumb 240 sekund pritisnjen.(brez žičnega sprožilnega kabla pozabi ni šans)Nastaviš v nastavitvah ISO 1600 in zaslonko recimo f22.
da ne omenjam,da rabiš tripod stojalo.ISO 1600 pri fotoaparatu,ki ga boš ti kupila že pomeni slabo zrnato fotografijo.
Ne vem kdo te je nasankal s temi 240 sekundami.Daj nam malo povej kaj misliš fotografirat,pa ti bomo pomagali.

Vem, da ne obvladam tako kot ti, ampak za določene stvari se je tudi treba, kaj na novo naučit!!! Za tako diplomo sem se pač odločila in slikala bom svetlobno onesnaževanje. Vem tudi, da rabim sprožilni kabl in vem kako se stvari streže. Sem samo vprašala za mnenje glede nakupa grin Stojala pri tem fotografiranju ne rabim, ker že imam posebno stojalo, ki ga potrebujem pri slikanju svetlobnega onesnaževanja. Mentor pa očitno, po tvojem mnenju seveda, nima pojma, kar pa verjemi, da ni res.
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 17:22

Svetlobno, ne svetovno. To pa ja verjetno veš, kaj je.
 0   

RZ67 @RZ67 6. Sep 2010, 17:36

0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 17:44

0   

Aleš @lial 6. Sep 2010, 17:46

Verjetno bi bil primeren aparat, ki ima še funkcijo 'long exposure NR', sicer bo precej šuma na tipalu, ki ne bo nastal zaradi svetlobe, temveč zaradi drugih (notranjih) vplivov.
Tukaj pa je lahko cena že problem, še najlažje bi bilo iskati med aparati tipa Panasonic FZ18, ki ima vse, kar potrebuješ
 0   

jernej kaše @zapp0 6. Sep 2010, 17:51

Edit: ah, sem zdaj prebral, da moraš sama fotkat.

Kaj pa, če bi uporabila film? Če to rabiš samo za diplomo, boš dosti ceneje skozi prišla...
 0   

martin @mart911 6. Sep 2010, 17:54

Mogoče pa stvar niti ni treba fotografirat pri iso 1600, kar bi kr precej rašil zadevo, razn če je to kak standard. Šum pri iso 1600 in času 4minute bi bil po moje grozn razn če bi ga nekako kasneje uspešno zmanšal z vzorčnim črnim posnetkom.
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 18:16

mart911 je napisal/a:
Mogoče pa stvar niti ni treba fotografirat pri iso 1600, kar bi kr precej rašil zadevo, razn če je to kak standard. Šum pri iso 1600 in času 4minute bi bil po moje grozn razn če bi ga nekako kasneje uspešno zmanšal z vzorčnim črnim posnetkom.

Kak film, da bi uporabila?

Imam svoje področje, ki ga bom "obdelala" in ti podatki, ki jih bom jaz dobila, bodo prvi podatki o svetlobnem onesnaževanju na mojem območju, območju, kjer sem doma.
ISO 1600 je kot neki standard ja. Pozneje vse te posnetke obdelam še s programom IRIS.
Fotografiram pa tako, da fotoaparat pritrdim na posebno stojalo takom da je obrnjen v tla, kjer je na sredini srebrna krogla (čisst navaden novoletni okrasek) in zoomiram tako, da bom imela samo to "kroglo" v objektivu. In ta krogla mi bo dajala odseve svetlobnega onesnaževanja. Slike bom obrezala, da bo nastal krog, obdelala s programom IRIS, označila vse smeri neba, kraje... To bo približno to smile
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 18:20

lial je napisal/a:
Verjetno bi bil primeren aparat, ki ima še funkcijo 'long exposure NR', sicer bo precej šuma na tipalu, ki ne bo nastal zaradi svetlobe, temveč zaradi drugih (notranjih) vplivov.
Tukaj pa je lahko cena že problem, še najlažje bi bilo iskati med aparati tipa Panasonic FZ18, ki ima vse, kar potrebuješ

Hvala za predlog. Cenovno je ugoden. Ima pa res vse, kar potrebujem? ISO itak, da vem preveriti, vedno se mi zatakne, ko brskam po internetu, ker ne vem, kako naj preverim, če ima funkcijo BULT oz. da lahko ročno nastavim osvetlitev na 240 sek. sad Noro, ampak res ne vem preveriti smile
 0   

Ratter @Ratter 6. Sep 2010, 18:27

Funkcija BULB.Ne BULT.
Jaz bi slikal na ISO 100.Bo fotka sigurno bolj prebavljiva.
 0   

ena_1 @ena_1 6. Sep 2010, 18:31

Ratter je napisal/a:
Funkcija BULB.Ne BULT.
Jaz bi slikal na ISO 100.Bo fotka sigurno bolj prebavljiva.

Take komentarje dajej, ko boš videl kako to izgleda... In ko boš videl, potem boš pa lahko rekel, da ni prebavljiva. Verjetno tisti, ki se ukvarjajo s tem bolj vedo, kaj je prav in kaj ne, za ta način slikanja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati