0   

Oliver @tilol 9. Sep 2010, 07:03

Pozdravljeni
Imam morda kdo tale objektiv?

Razlika med tem in starejšim modelom je res vredna toliko več eur?

In morda koliko vi v praksi uporabljate tak objektiv (razen makro posnetkov).

Hvala za vaš mčas.
 0   

Oracle @Oracle 21. Okt 2010, 13:57

S tem objektivom ne moreš zgrešiti za macro, za druge stvari pa je bolj tako/tako, predvsem zaradi počasnega focusa. Če bi rad ugodnejšo alternativo, Tamron 90mm, ravno jaz prodajam enega!
 0   

Robi @mavrica 21. Okt 2010, 14:15

Imam ta objektiv, prej pa sem imel verzijo brez IS... Je pa z IS tako. Sam sem menjal makro ravno zaradi IS in vidim, da sem storil prav, ker če drugega ne, je ostrenje iz roke (ročno ali avtomatsko) veliko lažje, pa tudi IS sam kar lepo pomaga proti strešenosti posnetka. Kljub temu, da ima IS pri merilu 1:1 samo dve stopnji, se občuti razlika, ko ga izklopiš. Kar se pa same optične kvalitete tiče, pa objektiva ne bi tudi približno menjal, ker je razlika v kvaliteti slike minimalna. Je za malenkost bolj kontrasten in za malenkost bolj oster (to razliko popraviš v PS brez težav). Je pa AF pri L verziji občutno hitrejši in se da z njim lovit še kaj drugega, kot samo mirujoče objekte. Ni pa za kak hudo hiter šport. Z njim se da pa odlično fotografirat tudi portrete. Zelo ugodne cene so pri Nizozemcih (FOKA, cameranu), kjer je že pod 700€.
 0   

Oliver @tilol 22. Okt 2010, 17:37

Hvala za mnenja.
Ld
Oliver
ol

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati