0   

ohinsploh @ohinsploh 10. Sep 2010, 13:08

Je kdo že delal microadjustment Autofocusa z moire tarčo? Kako več kakšen vzorec se prikaže ko je točno fokusirano? Kakšen je sploh natančen postopek?

Kakor razumem:

1.vzameš eno od teh tarč http://www.komar.org/faq/camera/auto-focus-test/ odpreš na zaslonu 100%
2. Daš aparat na tripod, vklopiš live view in manualno ostriš da se ti prikaže moire (takrat naj bi bil fokus izostren točno)
3. Prestaviš na auto focus in izklopiš live view
4. Izostriš in gledaš skalo če se premakne
5. Če se premakne se igraš z microadjustmenti tolko časa da se ne premakne med manualnim in auto focusom

Je to to? Če je kako zgleda moire kjer je izostreno?

Hvala
 0   

RZ67 @RZ67 10. Sep 2010, 13:33

Če ti je LensAlign http://www.lensalign.com/ predrag, je zdaj Datacolor dal na trg cenejšo varjanto http://www.datacolor.eu/en/products/photo-color-tools/spyderlenscal/index.html
 0   

ohinsploh @ohinsploh 10. Sep 2010, 13:36

Sem videl datacolorjevo rešitev, vendar je slabša kot lensalign, ker nima tako dobro narejeno za postavitev samega aparata, da je poravnan s tarčo. Tisti bullseye je približek. Drugače pa ja lensalign mi je predrag....170$ + poštnina + davek + carina....za 2x na leto ko to rabim....mogoče enkrat.
 0   

name1 @name1 10. Sep 2010, 14:18

a to kdo prodaja pri nas?

davek pri uvozu je 20% (se pravi 36$), carina je 0%. poštnina pa tud ni tako velik...

če pa je še kdo zainteresiran pa lahko nabavmo skup in bo manj poštnine...
May the light shine on you!
 0   

ohinsploh @ohinsploh 10. Sep 2010, 16:13

Sem zainteresiran za group buy....za lensalign seveda...oz še bolj sem za to da nas nekaj kupi 1 skupaj in si ga potem izmenjujemo, jaz ga res ne potrebujem velikokrat, tako da mi je škoda tolko denarja da mi leži v omari.
 0   

name1 @name1 11. Sep 2010, 18:52

ohinsploh je napisal/a:
Sem zainteresiran za group buy....za lensalign seveda...oz še bolj sem za to da nas nekaj kupi 1 skupaj in si ga potem izmenjujemo, jaz ga res ne potrebujem velikokrat, tako da mi je škoda tolko denarja da mi leži v omari.

se strinjam, jaz ga rabim za par dni, da naštimam vse objektive...

če si za nakup - ZS.
 0   

Žiga @thunder_road 11. Sep 2010, 20:21

ohinsploh je napisal/a:

Za to vrstne zadeve se ne dogovarjajte po forumu!
 0   

ohinsploh @ohinsploh 11. Sep 2010, 21:58

thunder_road je napisal/a:
ohinsploh je napisal/a:

Za to vrstne zadeve se ne dogovarjajte po forumu!

Bomo po pmjih! Sicer pa ne vem kaj je to takšnega, sorry, če se zmenmo za group buy, saj ne bo nben zaslužu...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati