0   

Horvy @Horvy 14. Sep 2010, 17:19

Pozdravljeni!

Zanima me, kateri fotoaparat mi bolj priporočate? Verjetno bom kupil rabljenega, zato bi težje dobil D300s, res pa je, da se mi zdi, da je D300 to kar rabim! Hitrost, ergonomičnost, kvaliteto in zmogljivost pri slabih svetlobnih pogojih. Koncerti ipd.

Da vam bo lažje: trenutno si lastim Nikon D80 z objektivi Nikkor: 17-55/2.8, 35/1.8, 50/1.4 in 70-200/2.8 VR!

Na koncertih je na fotkah preveč šuma, ker bliskavice ABSOLUTNO NOČEM UPORABLJATI, ker je zločin nad fotografijo! In resnično rabim nekaj več. Nisem kakšen bogataški šalabajzer, ki bi kar tako kupil D300/D300s, ker ima pač lepo ime, resnično ga potrebujem!

Nekako se bolj nagibam k D300, ker res ne rabim videa, hitrost pa je/bo enaka, ker bom v vsakem primeru namontiral grip MB-D10. Ali se vem vseeno zdi, da bi se moral odločiti za D300s?

Kot sem omenil, bom po vsej verjetnosti kupil rabljeno zadevco, zato me zanima, če je kaj narobe, če ima 45 000 posnetkov, predvidenih za uporabo je 150 000?

Hvala in lep pozdrav!
 0   

urosm @urosm 14. Sep 2010, 21:33

Če ti je video nepomemben, potem je zame edina preostala prednost D300s dvojna reže za kartice. Ostale razlike niso odločujoče.

Če pa ti gre samo za zajem slike pri slabi svetlobi, ti bo D90 naredil enako slike za pol ali več kot pol manj denarja. Ima pa D90 AF ki ga že poznaš iz D80, AF na D300/300s pa je že druga zgodba.

Pri meni je pri odločitvi D90 vs. D300/s poleg želje po boljši kvaliteti pri visokem ISO odločil AF v prid D300s. Pa tudi ta (tudi jaz sem iz D80 nadgradil) slika pri visokem ISO mi ni bila tako oh in sploh, kot sem pričakoval. In sem potem čez pol leta D700 nabavil, he he.

O steklovju pa itaq ni debate. Na DX formatu boljšega od tega, kar imaš, težko najdeš. Tako število škljocev, če je realno, naj te ne skrbi, če le aparata ni imel bedak v lasti. Če pa je že na zunaj stolčen (mislim stolčen, ne znucan - če je znucan, pomeni da dobro dela, a ne?) pa ga mirno preskoči. Malo loterije pa je itaq vedno pri rabljeni robi.

P.S.
Zakaj pa na e-pošto ne odgovarjaš?
 0   

Horvy @Horvy 15. Sep 2010, 09:37

Sem odgovoril..razen, če ni poslalo, bom odgovoril še enkrat

Hvala in lp!
 0   

urosm @urosm 15. Sep 2010, 15:43

Zakaj pa nebi D7000 vzel?
 0   

Horvy @Horvy 15. Sep 2010, 16:24

Ravnokar razmišljal v tem! Mislim, da je to-to! Pa cena je simpatična!
 0   

urosm @urosm 15. Sep 2010, 16:51

Pa ja. Rabljene 300tke so po 800, 300s po jurja, tale bo pa tudi tu nekje. Ni kaj razmišljat.

Sem bil "skoraj" šokiran, ko sem specifikacije gladal. Me pa res rajca kak posnetek pri visokem ISO videt.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati