Kater fotoaparat svetujete
Nikon D3000
75%
 75%  [ 9 ]
Canon EOS 1000D
16%
 16%  [ 2 ]
Sony Alpha A230L
8%
 8%  [ 1 ]
Sony Alpha A230L
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 12

0   

blinkec @blinkec 17. Sep 2010, 18:40

Pozdravljeni,

sem začetnik ki se nekako odločam da bi se podal v svet dslrjev.
Me pa zanim kaj menite o Nikonu D3000, forum sem na hitro preletel, vendar o njem nisem zasledil kaj veliko, pa me zanima ali je zadeva ql ali ne?
Problem je v tem da imam za fotoaparat na voljo tam do max. 500€ pa že to je precej več kot sem na začetku mislil (nameraval sem kupiti kompakta do 300€).

Torej D 3000 plus objektiv 18-55 VR se je ponudil kot neka dobra opcija (vsaj za mene - nepoznavalca) pa me zanima kaj menite o njem? Je dobra zadeva? Namen imam da ga sedaj približno eno leto uporabljam z tem objektivom, potem bi pa kupil še kakšnega. Je ta objektiv dovolj kakovosten in dober, da bo meni kot začetniku zadostoval ?
Ter ali je sam fotoaparat oz. ohišje dovolj dobero da mi bo zadostovalo za vsaj 5 let če ne več ?

V tem cenovnem rangu kjer iščem so na voljo:
Nikon D3000
Olympus E-450
Sony Alpha A230L
Canon EOS 1000D

Kateri je najboljši? shy

Hvala in lep pozdrav
 0   

blinkec @blinkec 17. Sep 2010, 18:59

Pravkar sem zasledil tudi Sony A450 za to ceno kot ti zgornji, tako da še tega upoštevajte smile
 0   

Peter Atanackov @Geo 17. Sep 2010, 22:15

a450

oz. ce se lahko se za 50eu stegnes, pol tega http://www.bolha.com/oglas383372205/digitalni-slr-fotoaparat-nikon-d5000-18-55-ii-kit
 0   

PrimozS @PrimozS 18. Sep 2010, 09:17

Glasoval ne bom, ker me od ponujenih noben ne prepriča.

Ali ti bo zadostoval za 5 let? Če si občasni hobi fotograf - mislim da ja. Če te bo noter potegnilo - po mojem ne.

Jaz sem si kot prvi DSLR kupil D60. Nekaj časa sem vtrajal še bolj na prednastavljenih programih - in se nisem sekiral preveč. Fotke so bile korektne. In to je to.

No, ko sem se pa odločil, da bom poskusil biti malo bolj kreativen in uporabljal samo še (občasno) P, predvsem pa S, A in M "programe" in ko sem si kupil celo kak dodaten objektiv, ipd - se je pa začelo.
Najprej sem ugotovil, da bi bilo fajn met body z motorčkom za ostrenje - ker potem pride v poštev en kup odličnih (in cenovno ugodnih) AF Nikkor objektivov. Ok saj na D60 (ali pa D3000/5000) jih lahko tudi uporabiš - samo ostrenje je strogo manualno.
Ne bi bilo švoh tudi, če bi imela zaslonka svoj vrtljivi knof (kot to imajo D70/80/90 in navzgor). Saj D60 (ali pa 3000) ima fajn mali body - ampak kam za hudiča z mezinčkom ... ipd ...
Enostavno sem ugotovil, da je (ironično, ampak resnično) aparat tipa D80/90 mnogo bolj user friendly od entry levela tipa D60/3000/5000.
Ko sem kupoval D60 - sem razmišljal tudi o D80 - ki takrat niti ni bil tolik odražji, ker se je najavljal D90. In ker sem se "ustrašil" dejstva da je "polprofi" - oz za napredne (pri čemer avtomatsko pomisliš - bolj zakompliciran za uporabo) - sem kupil D60.

Z nekaj let distance - škoda, da nisem takrat stisnil tisto nekaj več in si takoj omislil D80. Na dolgi rok bi prišparal.

Če sklenem - če misliš biti občasni uporabnik - kupi D3000 oz nekaj podobnega od konkurence.

Če pa misliš malo bolj past v ta hobi - kupi raje (magari rabljen) D80 oz D90. Prvega se dobi že zelo ugodno. In aparat je še vedno zelo dober.
 0   

blinkec @blinkec 18. Sep 2010, 09:35

Hvala za nasvete thumbsup Nekako sem se odločil za A450, saj mislim da za 450€ ne bom dobil boljšega. Ker če prav razumem je ta fotoaparat rangiran nekoliko višje kot d3000, nekje tam kot d5000? D5000 je pa le 150€ dražji.
A450 ima tudi v bodyu ta motorček za ostrenje, se pravi bi morali biti potem tudi objektivi dostopnejši.
Zastopim pa tudi to kar si povedal, da te enostavno potegne notri in potem ti je žal da nisi v štartu dal več za boljšega, ampak enostavno trenutno zelo težko, oz. ne morem dati več. Itak pa upam da bo šlo tako naprej, da bom čez 5let veliko lažje dal 1000€ za fotoaparat kot sedaj 400€. smile

Zanimivo mi je edino to, da vsi omenjate le canon in nikon, sta res toliko boljša od ostalih npr. sonya? ali je to bolj zaradi vaše navajenosti na določeno znamko? smile

Še enkrat hvala in lp.
 0   

klemen @brus3 18. Sep 2010, 09:43

priporočam Sony A 230. ni v ničemer nič slabši od zgoraj naštetih.
Ima pa stabilizacijo slike v ohišju.
 0   

primož @red_eye 18. Sep 2010, 10:12

Za do 500e dobiš že a450 z 18-55mm - big bang cena je 449,99e
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 19. Sep 2010, 21:22

js bi ti svetval neki rablenga... poglei mal na Bolhi al pa kje pa imej nekoga sabo k ti bo mal počekiru če je z robo res use v redu grin rableno je še zmer dobro pa velik cenei... še zmer se da prodat če te mine in tko naprei grin

to je moje mnenje:)

Canon, Nikon... tut prej najdeš frende k ti bojo lahk posojal objektive in opremo, ker je teh uporabnokov največ... oz. premisli ali imaš kakega prijatelja k i se s tem tudi ukvarja smile

želim ti dobro izbiro in prijetno izkoriščen čas s fotičem grin
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

blinkec @blinkec 19. Sep 2010, 21:40

Hvala za nasvete, odločil sem se za Sony A450, saj se mi zdi da za 450€ dobim tu največ (pri novih). Rabljena roba mi nekako ni blizu, ker ni garancije in nič. Zraven sonya sem pa vzel še 6let garancije tako da bom povsem miren yes smile

Sedaj pa študirat fotoaparat ter samo fotografiranje. smile

Mi mogoče lahko kdo priporoči kakšne dobre internetne vodiče za fotografiranje, ali pa kakšno knjigo? Sem pa praktično popolni začetnik.

Hvala in lp.
 0   

Peter Atanackov @Geo 19. Sep 2010, 22:12

najdi si vodiče za kompozicijo, svetlobo, barve... na netu, upostevaj to, pol bo pa samo zalaufalo smile.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati