0   

Vanja @vanjat 18. Sep 2010, 13:18

Naslovi so v stilu mojega - se pravi : kako do tega?? v PS, kako narediti to?? v PS - kaj za vraga je to in tega?

https://www.slo-foto.net/portfolio/Marinshe/galerija/67962

Ker enostavno ne najdem v množici naslovov tega upset kar iščem, pripenjam link naše Marinshe in prosim za nasvet, kako priti do takšnega efekta.
Prosim tudi, če mi lahko nekdo pove angleški izraz za ta efekt.

Hvala, vanjat
 0   

Aleš @lial 18. Sep 2010, 14:21

Nisem prepričan (ker ne poznam dobro PS-a) da gre za efekt, prej bi rekel, da so tri slike združene v eno, stranski dve pa sta v plasti (layer) delno prosojni.
Lahko da se motim.
 0   

Ratter @Ratter 18. Sep 2010, 15:09

Največji problem tukaj na Slo-foto je,da eni znajo naredit fotko in niso pripravljeni povedat kako.
Konkretno Marinche.O njenih fotkah je bilo že večkrat govora pa se nikoli ni odzvala.
(naj me kdo popravi,če se motim) Da ne bo pomote.Njena galerija je odlična vsaj za moj okus.
Ostali pač samo ugibamo.Ljudje ne dojemajo,da je forum in galerija zadeva za izmenjavo informacij in
za učenje.Eni pač skrbno skrivajo svoje znanje.
Za fotografijo o kateri sprašuješ je osnovno znanje Photoshopa premalo.

Samo ugibam kot,lial:
Rabiš tri slike dekleta,ki je v različnih pozah.Bi rekel,da je sredinska kot original background.
Stranski dve sta verjetno izrezani dekleti recimo z orodjem Filter/Ekstract in prilepljeni na glavni
background Layer kot posamezni Layer vsaka posebej.
To,da sta prosojni zmanjšaš Opacity z drsnikom v Layer paleti.
Po mojem je preko vsega še dodan zeleni gradient močno zabluran in zmanjšana prosojnost na kakih ne vem recimo 5%.
Možno tudi,da je to še ena fotka zablurane trave,ker so neki detajli vidni.
Tudi kontrast je malo povečan.Verjetno z orodjem Curves.
Načinov kako priti do take fotke je 100.Točno katerega je Marinche uporabila ti lahko samo ona pove.
V kar pa močno dvomim.
Če sem bil prestrog,upam,da ni kake večje zamere.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 18. Sep 2010, 16:19

Ta fotka je lahko tudi precej enostavno zmontirana. Trije posnetki, trij plasti v Photoshopu, različen opacity in nekaj radirke.
Kolikor jaz opažam, veliko fotografov preveč komplicira v photoshopu. Nekatere zadeve so zelo enostavno rešljive, z osnovnimi orodji, v zelo kratkem času.
To vemo tisti, ki smo že na filmu čarali. Tam nisi niti pomislil, da bi zadevo zakompliciral. Ker se ni izšlo.
 0   

Tomaž @Tobi 18. Sep 2010, 17:57

Možno je tudi to skup spravit na fotoparatu:

Daš ND filtre na aparat da lahko fotografiraš daljše čase pri odprti zaslonki (za zamegljeno ozadje) - ali pa bolj zaprta zaslonka z več dofa in posledično tudi tu daljši čas,
Fotoparat na stojalo in primerno kadriraš
z daljinskim prožilom oziroma če tega nimaš, na aparatu nastaviš samosprožilec in sprožiš
z flešom pri nekje 1/16 - 1/4 osvetliš glavno osebo ki mora biti tako kot na sliki ki je za primer neprosojna
z flešom pri 1/128 - 1/32 osvetliš toliko "klonov" oseb kot želiš oziroma ti dopušča čas osvetlitve na aparatu
 0   

Peter Atanackov @Geo 18. Sep 2010, 19:46

tole je v psju narejeno dejansko ni tezko, kompozit treh slik je, pri cemer sta ta robni dve pač dva nova layerja z manjso prepustnostjo, zraven se malo obdelalo, da se ne vidijo robovi ipd.
 0   

Vanja @vanjat 19. Sep 2010, 08:23

Hvala za odgovore. Tobijevega sicer ne razumem najbolj, a bo že šlo.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 19. Sep 2010, 09:30

Kot pravi Wartburg: Stojalo, trije posnetki, različen opacity in radirka.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Sep 2010, 09:34

Tobi je napisal/a:
Možno je tudi to skup spravit na fotoparatu:

Daš ND filtre na aparat da lahko fotografiraš daljše čase pri odprti zaslonki (za zamegljeno ozadje) - ali pa bolj zaprta zaslonka z več dofa in posledično tudi tu daljši čas,
Fotoparat na stojalo in primerno kadriraš
z daljinskim prožilom oziroma če tega nimaš, na aparatu nastaviš samosprožilec in sprožiš
z flešom pri nekje 1/16 - 1/4 osvetliš glavno osebo ki mora biti tako kot na sliki ki je za primer neprosojna
z flešom pri 1/128 - 1/32 osvetliš toliko "klonov" oseb kot želiš oziroma ti dopušča čas osvetlitve na aparatu

V tem primeru bo tudi 'osrednji' motiv malce 'prepisan' s krajnima. Razen če fizično ne zakriješ srednjega motiva medtem ko eksponiraš krajna dva.
 0   

Tomaž @Tobi 19. Sep 2010, 09:39

Obratno bi torej bilo bolje ?, da prvo stranska dva potem pa osrednjega z malo več moči na flešu kot pa ostala dva
 0   

Ratter @Ratter 19. Sep 2010, 09:50

Samo s fotoaparatom bo to dosti težje naredit,kot pa s pomočjo Photoshopa.
Eno je teorija drugo pa ......
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Sep 2010, 10:11

Tobi je napisal/a:
Obratno bi torej bilo bolje ?, da prvo stranska dva potem pa osrednjega z malo več moči na flešu kot pa ostala dva

Pri risanju s svetlobo ne obstaja 'obratno' smile
Dejansko je to na aparatu zelo težko izvedljivo, se pa z nekaj poskušanja da. Problem je ujeti robove pri maskiranju.
Evo en primer od kolega, ki se je precej dajal s filmom in naredil nekaj dobrih trikov:
http://www.janez-pelko.com/h/zb7.htm
Ni sicer ista fora, je pa z maskiranjem in večkratno ekspozicijo.
 0   

Luka Rener @djbeat 19. Sep 2010, 21:58

Ko smo ze pri Janezu, se ena iz casa filma, torej brez PS: http://flancarije.blog.siol.net/files/2007/02/janez-pelko_antonio.jpg
 0   

Marko @Marky 20. Sep 2010, 11:06

Si bom sposodil kr to temo.. upam, da avtor nebo jezen smile
Mene pa zanima kako spremeniti ostre robe v kaj mehkejšega?
Kar pomeni.. poljuben Layer obrežeš in dobiš oster rob.. kako ta oster rob zgladit, da nebo tako izstopal (zgladit torej samo rob in ne celotne slike).. hvala smile
 0   

Oracle @Oracle 20. Sep 2010, 11:14

desni klik -> refine edge ali pa vzameš "mehko" radirko in velik radius.
 0   

Marko @Marky 20. Sep 2010, 11:17

Hvala za tako hitro pomoč..
 0   

Oracle @Oracle 20. Sep 2010, 11:19

Geo je napisal/a:
tole je v psju narejeno dejansko ni tezko, kompozit treh slik je, pri cemer sta ta robni dve pač dva nova layerja z manjso prepustnostjo, zraven se malo obdelalo, da se ne vidijo robovi ipd.

Res je, tehnično sila enostavna zadeva, idejno pa zna kaj takega marsikomu delati težave smile
 0   

Janez Pelko @Wartburg 20. Sep 2010, 18:46

djbeat je napisal/a:
Ko smo ze pri Janezu, se ena iz casa filma, torej brez PS: http://flancarije.blog.siol.net/files/2007/02/janez-pelko_antonio.jpg

Tole sem še našel, naj bi bile vse skeni iz negativov: http://www.janez-pelko.com/zbmeni.htm
 0   

Marko @Marky 21. Sep 2010, 13:22

Mene pa še zanima, kako bi se naredil varianta diapozitiv v PS-u oz. bolj kot ne "diapozitiv obroba / 8mm film obroba"?

Hvala smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati