0   

Tomaž Pirman @tomovader 19. Sep 2010, 21:33

Živjo?

Imam problem z fotoaparatom.. včasih ko ga prižgem mi na zgornjem enkrančku namesto zaslonke kaže samo f -,- (dve črtici) in je niti ne morem spremeniti.. in poskušam odpreti fleš, ki se odpre vendar potem učasih zamrzne tudi osvetlitveni čas! ko aparat parkat ugasnem in vrtim gumbe in odpiram fleš, začne spet delovati normalno...
se to še komu dogaja?? ali moram pustiti aparat prižgan nekaj časa pred uporabo??? kaj bi lahko bilo narobe???

Aparat imam ves čas shranjen v torbici in na objektivu imam pokrov...
ali je možno da se mi premakne objektiv in zato ne najde zaslonke???

hvala
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Grega Podobnik @sajko 19. Sep 2010, 23:07

Verjetno gre za Nikonov aparat. Uglavnem napaka je verjetno v stiku med aparatom in objektivom, ker aparat ne dobi informacije od objektiva.

Se ti dogaja samo z enim objektivom ali večim? Morda so zapacani kontakti, mogoče se objektiv ni zaklenil v svoje mesto... malce sprobavaj, če lahko najdeš izvor napake.

Lp,
Grega
 0   

Žiga @zcetrt 20. Sep 2010, 04:46

Kateri objektiv?
4.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 20. Sep 2010, 06:36

objektiv nikkor 18-105...
 0   

Žiga @zcetrt 20. Sep 2010, 07:31

V redu. Samo preverjam, ker če bi imel objektiv z nastavljivo zaslonko na objektivu, se ta napaka pojavlja ob katerikoli nastavitvi razen najbolj zaprti. Poskusi čim bolj previdno očistit kontakte tako na objektivu kot tudi bodyu. Je bil aparat na vlažnem ali celo dežju? Pogosto menjaš objektive?
4.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 20. Sep 2010, 16:41

ne ne... sei pravim da je skos očuvan v torbici in ga nism uporablou u kšnih etremnih razmerah...
men se dozdeva da navoj ne drži dost dobr k ponavad pol objektiv mal prvijem al pa odvijem pa pol dela smile nevem sei če bo kei bl nagajal bom nesu na servis :p

hvala
 0   

Peter Atanackov @Geo 20. Sep 2010, 16:44

ja pomaga, ker ima slab kontakt, in pol ko zavrtis in na novo nastavis dobi vredu kontakt, poskusi popucat kontakte (pazljivo), bi znalo pomagat.
 0   

najed01 @najed01 20. Sep 2010, 21:27

18-105 objektiv je bolj tako. Že ko sem ga prijel v roke,sem bil presenečen nad plastičnim bajonetom.
18-200 je dosti boljši,je pa res da tudi dosti dražji.
Je pa tudi res,da je D90ka za razred slabše narejena kot stara D80ka. To se vidi po ceneni plestiki za tipke,ko nimaš tistega pravega filinga ko kaj prtisneš.
 0   

Grega Podobnik @sajko 20. Sep 2010, 21:48

Mogoče je res bajonet šel... a ma objektiv kej lufta takrat ko je zaklenjen v položaj?
 0   

najed01 @najed01 25. Sep 2010, 07:04

Odločno ne. Objektiv mora bit fxen brez kakega "lufta".
 0   

martin @mart911 25. Sep 2010, 07:28

Sm zdle testiru dva 18-105 na D90 in D80 pa mata oba mal(res čist mal) premika za razliko od recimo 50ke k gre skor mal težko gor. Pa D80 po moje ni nč boljš grajen kvečem slabš sploh gumbi(čist moje osebno mnenje, da ne bo kdo kej mislu). Pa za drugič je po moje bistveno boljš da razne napake rešuješ s tem da aparat vgasneš in daš mogoče še baterijo mal ven, bo po moje bl pomagal kt da odpiraš fleš pa koleščke vrtiš.
 0   

Luka @lukas123 25. Sep 2010, 11:20

najed01 je napisal/a:
18-105 objektiv je bolj tako. Že ko sem ga prijel v roke,sem bil presenečen nad plastičnim bajonetom.
Je pa tudi res,da je D90ka za razred slabše narejena kot stara D80ka. To se vidi po ceneni plestiki za tipke,ko nimaš tistega pravega filinga ko kaj prtisneš.

Ne vem kje si ti pobrav da je d90 za razred slabše grajen od d80?? Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov, pa že koj k ga primeš v roke dobiš občutek da je zgradba na nivoju. Ne vem od kdaj naj bi bile tipke referenca za kvaliteto bodyja.
 0   

Žiga @zcetrt 25. Sep 2010, 12:09

18-135 ima najverjetneje enak plastičen bajonet. Gor in dol na aparat ga dajem že več kot dve leti, pa se mu še nič ne pozna. Res da ni namenjen "reporterskim" hitrosnim menjavam, ampak amaterja bi pa vseeno moral preživet. Plastika vseeno ni le ena.

Si že poskusil očistit kontakte? Imaš še garancijo?
4.
 0   

PrimozS @PrimozS 25. Sep 2010, 15:50

Jaz mam tudi tako D80 in D90 - pa ne bi ravno rekel, da je plastika pri katerem občutno boljša/slabša.

Je pa verjetno res vsaka novejša generacija (če recimo gledamo D70/80/90) bila malo "cenejša" po zgradbi. No pri D7000 je zdaj druga pesem, ko je dobil čisto nov body.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 25. Sep 2010, 20:58

No sei zdei sm ugotovu ja:) zmer k se mi to nardi sam objektvi mal zategnem pa se lepo nazaj naštima... očitno se mora u torbici notr mal premaknt al ka js vem kaj in zato pol ni blo možnosti zaslonke...

zdj pač zmer objektiv tok zavrtim da lepo zaskoč kokr more pa je:)
 0   

Žiga @zcetrt 25. Sep 2010, 21:39

Čeprav to se ne bi smelo dogajat. Če imaš garancijo in nisi aparatu storil fizične sile, pojdi na servis. Če imaš pa priliko, pa preizkusi še s pdobnim objektivom na tvojem aparatu ali tvoj objektiv na drugem bodyu.
4.
 0   

najed01 @najed01 2. Okt 2010, 00:49

lukas123 je napisal/a:
najed01 je napisal/a:

Ne vem kje si ti pobrav da je d90 za razred slabše grajen od d80?? Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov, pa že koj k ga primeš v roke dobiš občutek da je zgradba na nivoju. Ne vem od kdaj naj bi bile tipke referenca za kvaliteto bodyja.

Kje sem to pobral?
Imam kar preverjene podatke,da se kar lep procent d90k vrne na servis zaradi šlampaste izdelave.
Hvala bogu naša(moja)še ne. Na ven res zgleda oh in sploh.
V znanem fotostudiju v LJ so imeli d80ko za slikanje "pasoš slik". Nobenega problema. Ko so prešaltal na d90ko,je po ne prav dolgem času uporabe šel (beri fuč) slot za kartico.
Nevem a si res tako naiven (pa brez zamere),da verjameš v zgodbice :"Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov"....
Jaz sem vozil Saab-a93 l2002. Super avto,BP bi se reklo. Kupil novega,lepega,iz boljših materialov narejenega,v istem razredu Saab-a93.
Drek od avta,in podobno je pri tej zadevi.

LP
 0   

Damir @OCCULT 2. Okt 2010, 10:41

To se je tudi meni zgodilo,ko ga nosiš v torbi se ti objektiv razmaja.Očitno imaš veliko lufta v torbi pa se ti zelo premika in se malo objektiv zasuka pa dela tako.
Tudi ostri ne prav.
Samo vzameš dol pa nazaj gor in stvar je rešena.

Včasih se zgodi...
Lep pozdrav...
 0   

Luka @lukas123 2. Okt 2010, 12:10

najed01 je napisal/a:
lukas123 je napisal/a:
najed01 je napisal/a:

Kje sem to pobral?
Imam kar preverjene podatke,da se kar lep procent d90k vrne na servis zaradi šlampaste izdelave.
Hvala bogu naša(moja)še ne. Na ven res zgleda oh in sploh.
V znanem fotostudiju v LJ so imeli d80ko za slikanje "pasoš slik". Nobenega problema. Ko so prešaltal na d90ko,je po ne prav dolgem času uporabe šel (beri fuč) slot za kartico.
Nevem a si res tako naiven (pa brez zamere),da verjameš v zgodbice :"Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov"....
Jaz sem vozil Saab-a93 l2002. Super avto,BP bi se reklo. Kupil novega,lepega,iz boljših materialov narejenega,v istem razredu Saab-a93.
Drek od avta,in podobno je pri tej zadevi.

LP

ne vem no, zdej če je v tem studiu crknu slot za kartico je pa kr slabše kvalitete od d80, moj d90 ma narjenih 87.000 posnetkov, kar pomeni da sem verjetno kar nekajkrat vzel kartico not in ven pa začuda še kar dela. Pri d80 so mi menjali shutter gumb že pri 20.000 posnetkih, drgač roko na srce za ta razred sta to odlična aparata, na živce mi gre pa to k govoriš da je d90 za razred slabše grajena kot pa d80 ''to se seveda vidi po tipkah'', v drugem postu pa pol rečeš pa da sta oba v istem razredu ''samo da je d90 bolj šlampast narjena''. Imam oba in po treh letih raznih padcev z motorjem, smučmi... d90 še vedno dela normalno s tem da mi je lansko leto padla s stojalom vred v Sočo in nima posledic edino kar je blo treba sušit kakšen dan.
Če bi tudi jaz gledal samo moja d80 in d90 bi verjetno govoril isto k pa ti samo da bi bla kle d80 za razred slabše grajena ''saj se je pokvaril gumb za proženje''. Pač d80 je drek od fotiča, hahaha
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 2. Okt 2010, 18:13

lukas123 je napisal/a:
Imam oba in po treh letih raznih padcev z motorjem, smučmi... d90 še vedno dela normalno s tem da mi je lansko leto padla s stojalom vred v Sočo in nima posledic edino kar je blo treba sušit kakšen dan.

Madonca, tebi se pa dogajajo neverjetne reči. Samo kako ti je ratalo fotoaparat vržt v sočo ? bigeek thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati