0   

Marko Zajc @HunnyBunny 22. Sep 2010, 17:18

Evo, zopet se odločam za nakup še enega aparata in tudi tokrat me zanima vaše mnenje. Kdorkoli ima izkušnje z katerimkoli od omenjenih aparatov bi prosil da pove kaj o njem.
 0   

Stane Crnjak @staneC 22. Sep 2010, 20:17

Tukaj imaš napisano nekaj o PEN-u
http://scfotoblog.blogspot.com/2009/12/olympus-pen-e-p1.html
 0   

abo01 @abo01 22. Sep 2010, 20:33

Ja, odvisno, kaj iščeš. Če ti recimo zunanja bliskavica ni tako pomembna in ti je všeč 24mm kot, potem NEX. Za vse ostalo je v tem trenutku PEN boljši. Ima več objektivov, vgrajen umirjevalnik, pa še malo manjši je. Kvaliteta slike je pa zopet na strani NEXa. Za določene namene en, za druge drug.
 0   

Marko Zajc @HunnyBunny 23. Sep 2010, 14:05

Ja saj meni osebno je nakak tudi NEX bolj pri srcu, zdaj sem še malo gledal, se mi pa je še najbolj začel Panasonic Lumix DMC-GF1 svetit, pa nevem kak je kaj ta GF1 proti NEX-5?
 0   

abo01 @abo01 23. Sep 2010, 15:29

Daj malo bolj povej, kaj točno iščep? Velikost? Objektive? Točno določeno goriščnico? Bo lažje.
 0   

Marko Zajc @HunnyBunny 24. Sep 2010, 07:31

Nič sprecifičnega ne iščem, pač malo bom zopet zapravljal, pa sem se odločil za fotografijo. Pač mi je neka ideja bila, da nekaj manjšega vzamem, da nimam vedno celega nahrbtnika zraven, pa sem najprej gledal panasonic lumix lx3 in canon s90, zdaj se mi pa nekak zdi boljše kaj takega vzet. Prednost ima seveda kvaliteta slike, se mi pa pri GF1 zelo dopade, da ima več knofkov na samem ohišju.
 0   

Aleš @lial 24. Sep 2010, 07:46

Tole s 'knofki' pa je izjava dneva, brez zamere!

'Knofki' ti ne bodo naredili lepše slike, preverjeno.

Kaj pa to, da ima eden od njih premičen zaslon, to pa ni pomembno?
Pa da me ne bi takoj obtožili navijaštva, poskušam le zapisati, kaj je praktično.
 0   

Miha @cedo 24. Sep 2010, 08:26

Če si techno geek, potem NEX. Če si retro freak, potem PEN. Če si predvsem fotograf, pa vzemi Panasonica.
beatnik

Po različnih RF forumih se bere, da je NEX "big disappointment". Kaj pa vem. Jaz sem s svojim G1 izjemno zadovoljen.
 0   

Stane Crnjak @staneC 24. Sep 2010, 08:39

cedo je napisal/a:
Če si techno geek, potem NEX. Če si retro freak, potem PEN. Če si predvsem fotograf, pa vzemi Panasonica.
beatnik

In potem fotografiraj samo ČB, ker so barve pri Panasonicu še na neskalibriranem monitorju sfaljene laugh

Drugače pa, združene lastnosti PEN-a in GF1 bi dale odličen rezultat.
 0   

Miha @cedo 24. Sep 2010, 09:41

laugh

Imaš še zmeraj ČB opcijo. In sliko.

(Pri penu se ti med čakanjem na AF shladita dve dolgi kavi)
 0   

abo01 @abo01 24. Sep 2010, 12:20

Hm, ne vem zakaj bi bil NEX razočaranje, meni je bil krasen fotoaparat. Pač ima svoje posebnosti, firmware so sedaj še dodelali, tako da nimam nič proti njemu. Razen tega, da nima rešene izmenljive bliskavice.
 0   

Marko Zajc @HunnyBunny 24. Sep 2010, 18:19

lial je napisal/a:
Tole s 'knofki' pa je izjava dneva, brez zamere!

'Knofki' ti ne bodo naredili lepše slike, preverjeno.

Kaj pa to, da ima eden od njih premičen zaslon, to pa ni pomembno?
Pa da me ne bi takoj obtožili navijaštva, poskušam le zapisati, kaj je praktično.

Kje si pa ti videl, da sem napisal, da knofki naredijo lepšo sliko? Jaz sem samo napisal, da mi je to všeč, drugač pa dam prednost kvaliteti slike. Preberi še enkrat.
 0   

Marko Zajc @HunnyBunny 24. Sep 2010, 18:33

cedo je napisal/a:
beatnik

Po različnih RF forumih se bere, da je NEX "big disappointment". Kaj pa vem. Jaz sem s svojim G1 izjemno zadovoljen.

Nisem ne techno geek in ne retro freak, samo ne želim več vsakič zraven nosit nahrbtnika ali torbice, ker se mi zdi da je za kakšne "spominske" fotografije iz morja (in podobno) čisto dovolj kaj manjšega in ker seveda ne bom kupil prvega aparata za 100€, bom vzel raje nekaj malo boljšega. Kot sem napisal, sem se prvo odločal za Panasonic LX3 ali Canon S90, ker sem veliko dobrega prebral o njih, ampak sem zasledil te NEX, PEN, GF1 in podobne aparate, cene so pa tudi zelo podobne, pa sem rekel, zakaj pa nebi tega raje vzel.

V končni fazi še vedno lahko LX3 ali S90 vzamem, samo bi pač rad vzel nekaj, s čemer bom največ dobil ven.

G1 in GF1 bi naj bila zelo podobna aparata, samo da je G1 večji? Se mi zdi da sem to bral, samo se zdaj v tem trenutku ko pišem ta post, tega točno ne spomnim.
 0   

Miha @cedo 24. Sep 2010, 19:10

G2 in GH2 (G1 je star model) sta zaradi (odličnega) iskala nekoliko večja od GF1. Če boš ta aparatek uporabljal na drugem mestu, iskala mogoče ne potrebuješ, jaz ga, ker je to moj prvi digitalni aparat, nahrbtnika pa sploh nimam. grin V žep ne gre noben od njih - mogoče GF1 z 20mm palačinko. Tehnične podatke in primerjave si lahko prebereš na dpreview, na tem linku je pa en dober blog: http://pindelski.org/Photography/category/photography/hardware/panasonic-g1/
 0   

Peter Atanackov @Geo 24. Sep 2010, 20:39

počakaj na fuji x100 kot ostali, ki hocemo aparat in ne igrace kot je nex smile
 0   

Aleš @lial 24. Sep 2010, 20:57

HunnyBunny je napisal/a:
Kje si pa ti videl, da sem napisal, da knofki naredijo lepšo sliko? Jaz sem samo napisal, da mi je to všeč, drugač pa dam prednost kvaliteti slike. Preberi še enkrat.

Se iskreno in ponižno opravičujem - res sem prebral le dvakrat in glup kakor sem, sklepal da računaš na boljšo sliko zaradi knofkov.
Še na misel mi ni prišlo, da gre samo za zunanji izgled škatlice...
Še enkrat - mea culpa maxima.
 0   

abo01 @abo01 24. Sep 2010, 21:08

Marca, ko bo X100 v prodaji, bo najavljenih vsaj še nekaj podobnih fotoaparatov. Če kupuješ zdaj, kupiš tisto, kar ti je v tem trenutku všeč.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati