0   

Pavlic @pavlic 25. Sep 2010, 10:07

Torej ker se odločam, da bom kupil objektiv,ki je svetlobno močan in je primeren za fotografiranje portretov sem se odločil, da kupim 50mm F1,4. Sedaj pa sem v dilemi ker nevem katerega naj izberem.

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

ali

AF NIKKOR 50mm f/1.4D

ali

Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM

Zato vas prosim, da mi priporočate oz. če ste lastnik katerega od teh, da poveste dobre slabe lasnosti objektiva.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 25. Sep 2010, 10:45

Če ga boš uporabljal na DX sezorju, vzemi Sigmo.
Za FX vzemi Nikkorja AF-S, sploh če rabiš bolj ostre vogale.
Če bi rad ceneje prišel skozi, kupi Nikkorja AF-D.

Nisi povedal, za kaj bi ga rabil. Mogoče bo pa 1.8 čisto dovolj. Če kupiš rabljenega, ga lahko vedno za isto ceno prodaš naprej.
 0   

Pavlic @pavlic 25. Sep 2010, 10:57

Prvo uporabljal ga bom na Nikonu D90 (se pravi Nikon DX format), drugo fotkal bom portrete, koncerte,
 0   

Janez Pelko @Wartburg 25. Sep 2010, 11:10

Pri koncertih bo morda pomamben tudi AF. Nikkor AF-S ima precej počasnega, AF-D ga konkretno poseka. Sigma je pa tudi najdražja izmed vseh.
Jaz bi se na tvojem mestu odločil za rabljenega AF-D, dobiš ga pod 250 EUR.
 0   

Horvy @Horvy 25. Sep 2010, 11:59

Fotkal sem že z vsemi tremi Nikkorji ( D, G, 1.8 ) In mi je bil daleč najboljši moj AF-S, uporabljam ga na rokometnih tekmah, koncertih in najbolj-pri portretih. Sem izredno zadovoljen! Za to bi tega postavil na prvo mesto. Sta pa pomoje že 1.8 in 1.4 D dovolj, tudi zame bi bila ampak sem se odločil za AF-S, ker dela tudi na D40 ipd.
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Sep 2010, 13:05

Jaz bi vzel sigmo, za crop je ne morejo prehvalit.
 0   

Rok Krisper @Krispi 26. Sep 2010, 09:58

Imam D90 in Sigmo 50mm F1.4 EX DG HSM , objektiv je odličen, ostrenje je hitro in natančno.

Tele slike so bile narejene z njim :

0   

Miha @cedo 26. Sep 2010, 10:53

Hm, ampak bokeh na drugi fotki pa deluje tako živčno in moteče, da mi ves čas odnaša pogled z izostrenega motiva v ozadje.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Pavlic @pavlic 8. Dec 2010, 10:29

Zdravo se enkrat:) ok ker bom verjetno objektiv naročil v tujini cameraNU.nl ker je ceneje me nekaj zanima. Ker sem študent in si za foto opremo služim sam in mi vsak cent pride prav me zanima ali je med Nikkor AF-S 50/1.4 G in Sigmo 50mm 1,4f velika razlika v kvaliteti slike. Bral sem, da je sigma pri 1,4f bolj ostra od Nikkor AF-S 50/1.4 G od 1,4f naprej pa, da je isto ostra kot sigma in, da tudi izdelava pri nikonu je boljša. Sedaj pa me zanima ali je vredna sigma dodatnih 100€ ali je bolje, da vzamem Nikkor AF-S 50/1.4 G, ki je ceneje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati