0   

oxymoron @oxymoron 26. Sep 2010, 17:08

Hej

Mene pa zanima kaj bi lahko bila tale bela pikca? Fotiča sem kupila pred 2 mescema in je do zdej ok delal. Sej vem, na servis bo najbrž treba, sprašujem ker me zanima če bi lahko bla to moja krivda... ali bo garancija krila? No če se komu sanja kaj je to, bom vesela odgovorov, lp smile
 0   

oxymoron @oxymoron 26. Sep 2010, 17:10

btw to sm cropala. drgač je mahjna pikca to...
 0   

Zelod @flambirana_oFca 26. Sep 2010, 17:31

Meni izgleda kakor kaplja vode. Mogoče na objektivu na prednji ali zadnji leči?
 0   

manfred @manfred 26. Sep 2010, 17:31

Hmm zanimivo, jaz imam 5 mesecev starega D5000 pa imam temno liso in se tudi sprašujem kaj bi to lahko bilo in ali bo garancija krila stroške.
 0   

Aleš @lial 26. Sep 2010, 17:36

Če bi bila cela slika, bi morda bil odgovor lažji, pomoč pa bolj konkretna.
Glede na to, da si naredila do sedaj dobrih 3000 posnetkov in da je fotka narejena pri relativno zelo zaprti zaslonki (16) bi morda lahko šlo za konkreten delček umazanije na tipalu.

@manfred: pri tebi je zanesljivo prah
 0   

martin @mart911 26. Sep 2010, 19:33

Ja cela slika nebi škodla, za občutk . Drgač je pa za prvo možn tut da je kak piksl zmrznu, čeprov se mi zdi da ma obliko zaslonke kar bi nakazval na neki kar je na objektivu.
 0   

oxymoron @oxymoron 26. Sep 2010, 20:03

hvala za odgovore. kapljica vode ni, ker potem bi najbrž popačlo tisti del slike, pa je ne. Ja sej na bolj osvetljenih slikah se vidi dosti manj, sam še vseeno ni tko k more bit smile spodaj sta linka od te cele slike pa še od ene svetle za primer.

http://s2.photobucket.com/albums/y18/Agonya_/?action=view&current=bla.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y18/Agonya_/DSC_0202.jpg
 0   

Aleš @lial 26. Sep 2010, 20:15

Žal.
Kakor je videti iz obeh posnetkov, gre za napako tipala, vendar je to le moje mnenje, ki ni nujno pravilno. Tako skoncentriranih 'mrvih pikslov' še nisem videl, zato sem tudi skeptičen do svojega mnenja.

LP
 0   

martin @mart911 26. Sep 2010, 20:28

Men je sam to čudn, da je stvar bela pa neki stvari se vsen vid. Ko sm mel jst na D90 mrtu(zaskočen piksl) je bil izrazito moder pa tut kukr sm drugje vidu je stvar zelo živahnih baru, ker čip ne dobi podatka pol pa kr neki zapiše. Če gre res težavo z piksli je pa po moje res najboljš obisk servisa(bojo oni najbolš vedl kaj je narobe) in menjava senzorja, čeprov so pr men takrt zadevo rešil z izklopom piksla sam je bil sam en pr teb jih je pa kar nekaj.
 0   

oxymoron @oxymoron 26. Sep 2010, 22:12

Sam če bi bli res mrtvi piksli bi blo nepravilne oblike ane? Mislim kakšna je možnost, da bi nastal (skoraj) praviln krog... bom nesla na servis. upam da ne ugotovijo da je okvara zaradi nepravilnega ravnanja in mi zaračunajo smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati